Міністерство закордонних справ України

Київ 02:16

Керування під впливом алкоголю, наркотиків або ліків

Керування транспортним засобом під впливом алкоголю, наркотиків або ліків є серйозним правопорушенням, незважаючи на обставини та особу водія.

У разі наявності підстав вважати, що керування автомобілем відбувається під впливом алкоголю, наркотиків або ліків, поліція уповноважена вимагати зупинки транспортного засобу з дипломатичними номерними знаками та під керуванням осіб, які користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.

Порядок дій працівників Поліції у разі виявлення випадку керування під впливом алкоголю, наркотиків або ліків визначений пунктом 10.5. «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі».

Відповідно до згаданої Інструкції, Поліція уповноважена вживати заходів щодо встановлення відповідного стану водія у спосіб, що передбачений законодавством України. Відмова від проходження перевірки на стан сп’яніння є підставою для заборони керування автомобілем особою, яка користуються дипломатичними привілеями та імунітетами.

Керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння наражає на небезпеку водія та інших учасників руху, відтак поліція тимчасово заборонить або унеможливить подальше пересування транспортного засобу. При цьому водієві буде запропоновано скористатися послугами таксі або попутного транспорту, а також та надано можливість знайти альтернативний транспорт або іншого водія.

Відповідні кроки поліції щодо усіх без виключення водіїв підвищують загальний рівень безпеки учасників дорожнього руху, у зв’язку чим необхідною є належна співпраця та розуміння відповідних вимог.

Інцидент щодо керування транспортним засобом особою, яка користується дипломатичними привілеями та імунітетами, під впливом алкоголю, наркотиків або ліків у кожному випадку доводиться до відома Міністерства закордонних справ України.

У разі отримання відповідного повідомлення МЗС України інформує щодо інциденту керівника відповідної місії та залишає за собою право вживати щодо порушника заходів впливу.