Міністерство закордонних справ України

Київ 22:33

Реєстрація, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів

Державна реєстрація транспортних засобів, у тому числі дипломатичних представництв, штатних консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, проводиться територіальними сервісними центрами МВС України відповідно до «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

 

Реєстрація

Автомобілі, що належать дипломатичним представництвам, штатним консульським установам іноземних держав, представництвам міжнародних організацій в Україні та акредитованому в МЗС України персоналу таких установ, придбані в Україні, а також ввезені на митну територію України тимчасово, на період більше двох місяців, підлягають обов’язковій державній реєстрації в територіальних сервісних центрах МВС України з наданням дипломатичних номерних знаків.

Можливість використання дипломатичних номерних знаків надається виключно установам та особам, акредитованим у МЗС України.

Чинний державний стандарт дипломатичних номерних знаків передбачає такі різновиди знаків:

CDP - для автомобілів глав дипломатичних представництв та міжнародних організацій. Один комплект номерних знаків на установу (формат CDP ХХХ);

DP - для службових автомобілів дипломатичних представництв, штатних консульських установ та міжнародних організацій, а також членів дипломатичного персоналу згаданих установ (формат DP ХХХ 123);

S – для автомобілів адміністративно-технічного персоналу дипломатичних представництв, штатних консульських установ та міжнародних організацій (формат S ХХХ 123).

Умовні позначення: ХХХ – код держави дипломатичної установи, консульської установи або міжнародної організації, 123 – порядковий номер.

Дипломатичні номерні знаки, виготовлені за попередніми державними стандартами (наприклад, типу D, СС та інші), є дійсними та потребують заміни після завершення термінів дії свідоцтв про реєстрацію (техпаспортів).

 

Перереєстрація

Проводиться у разі:

- продовження терміну використання транспортних засобів на території України митними органами;

- закінчення терміну дії свідоцтва про реєстрацію (техпаспорту);

- втрати свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або дипломатичних номерних знаків.

 

Зняття з обліку

Проводиться у разі:

- остаточного вивезення за межі території України транспортного засобу;

- зміни власника транспортного засобу;

- вибракування (знищення) транспортного засобу.

Остаточне вивезення за межі території України, без попереднього зняття з обліку транспортного засобу, забороняється. МЗС України залишає за собою право вживати заходів впливу щодо дипломатичних представництв, консульських установ та представництв міжнародних організацій, які порушують відповідну вимогу.

 

Порядок здійснення практичних кроків

Реєстрація, перереєстрація та зняття з обліку транспортних засобів, здійснюється територіальними сервісними центрами МВС України на підставі «Клопотань», що надаються МЗС України.

Перший етап - взаємодія з МЗС України щодо надання «Клопотань»

Увага: питання реєстрації / перереєстрації / зняття з обліку транспортних засобів в сервісних центрах МВС України розглядається Департаментом державного протоколу МЗС України окремо від питань пов’язаних з реєстрацією в митних органах. Департамент висловлює прохання не поєднувати відповідні звернення в одній вербальній ноті.

З метою здійснення процедури оформлення транспортного засобу в територіальних сервісних центрах МВС України (у разі ввезення транспортного засобу, продовження терміну перебування на території України, остаточного вивезення або продажу) відповідна установа звертається до МЗС з такими документами:

 

Реєстрація транспортних засобів:

- вербальна нота щодо здійснення відповідної процедури.  Зразок;

- копія документу, що підтверджує право-власності на транспортний засіб (національне свідоцтво про реєстрацію, Invoice, довідка-рахунок, договір купівлі-продажу, дарча);

- електронний додаток (заповнюється в електронному форматі MS Word та надсилається на електронну адресу auto@mfa.gov.ua після направлення оригіналу ноти до Департаменту державного протоколу);

- копія акредитаційної картки (у разі якщо власником автомобіля є співробітник дипломатичної установи).

 

Перереєстрація транспортних засобів:

- вербальна нота щодо здійснення відповідної процедури.  Зразок;

-  копія свідоцтва про реєстрацію (техпаспорту);

- електронний додаток (заповнюється в електронному форматі MS Word та надсилається на електронну адресу auto@mfa.gov.ua після направлення оригіналу ноти до Департаменту державного протоколу);

- копія акредитаційної картки (у разі якщо власником автомобіля є співробітник дипломатичної установи).

 

Зняття з обліку транспортних засобів:

- вербальна нота щодо здійснення відповідної процедури. Зразок;

-  копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу  (техпаспорту);

- електронний додаток (заповнюється в електронному форматі MS Word та надсилається на електронну адресу auto@mfa.gov.ua після направлення оригіналу ноти до Департаменту державного протоколу);

- копія акредитаційної картки (у разі якщо власником автомобіля є співробітник дипломатичної установи).

Після опрацювання вищезазначених звернень, МЗС України передає до поштової скриньки установи заявника (розташовані у приміщенні МЗС України) «Клопотання» до територіальних сервісних центрів МВС України.

«Клопотання» буде використане власником (представником власника) під час безпосереднього здійснення процедур у територіальних сервісних центрах МВС України.

Зазвичай, МЗС України опрацьовує відповідні звернення протягом десяти робочих днів. У зазначений строк, МЗС України не надає коментарів щодо стану розгляду звернень.

Другий етап - взаємодія з територіальними сервісними центрами МВС України

Державна реєстрація транспортних засобів дипломатичних представництв, штатних консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, їх персоналу та членів сімей персоналу проводиться територіальними сервісними центрами за місцем розташуванням таких установ.

Контактну інформацію відповідних територіальних сервісних центрів можна знайти за посиланням:

http://hsc.gov.ua/kontakti/kontakti-gsts-pidrozdiliv/

Іноземні дипломатичні місії, що розташовані у місті Київ обслуговуються Територіальним сервісним центром №8045  МВС України

Контактна інформація:

Фактична адреса:       Київ, вул. Павла Усенка, 8

На мапі:                      https://goo.gl/maps/hxtynnoamFU2

Телефон:                     (044) 277-63-00

Електронна адреса:   tsc8045_kyiv@hsc.gov.ua

 

Режим роботи:

Понеділок:                 Вихідний

Вівторок - П'ятниця: з 09:00 до 18:00 (напередодні святкових днів - до 17:00)

Субота:                       з 09:00 до 16:45 (напередодні святкових днів - до 15:45)

Обідня перерва:         з 13:00 до 13:45