• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Парагваю
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Республіка Парагвай

Корисна інформація для громадян України.

1.Рекомендації щодо правил поведінки.

Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин. 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Парагвай.

Режим в'їзду: Безвізовий (до 90 діб).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Парагвай про скасування віз від 22.11.2007 р.

Вважається, що традиції Парагваю є консервативними (місцеве населення засуджує жінок у надто відвертому одязі, а також легку манеру поведінки). Особливу обачність слід виявляти біля культових споруд. Втім, парагвайці радо підкажуть вам дорогу або допоможуть порадою. Спокійне і розмірене життя Парагваю спочатку дуже вражає подорожуючих.

ПДВ у Парагваї складає 10% на всі товари і послуги і включається до меню ресторанів і рахунків у готелях. Також не слід забувати про аеропортовий збір.

У гарних ресторанах прийнято залишати не менше 10% від загальної вартості замовлення у якості чайових за обслуговування.

Місцева валюта – гуарані (₲, PYG), курс гуарані до долара США – нестабільний та зазнає постійних змін. Для отримання актуальної інформації щодо курсу валют, рекомендуємо відвідати веб-сторінку Центрального банку Парагваю: http://www.bcp.gov.py/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=37&Itemid=184

У Парагваї можна без особливих складнощів здійснювати розрахунки в доларах США, проте бажано мати певну кількість гуарані для дрібних розрахунків. Валютно-обмінні операції бажано здійснювати в офіційних обмінних пунктах, а отримані банкноти – перевіряти на предмет справжності через досить велику кількість підроблених грошей. У великих готелях, ресторанах та магазинах до розрахунку приймаються також кредитні картки. Разом з тим, не бажано використовувати дорожні чеки у доларах США. Типовий розклад роботи банків: Пн – Пт з 08:45 до 15:00.

Рекомендації до документів. Необхідно пам’ятати залишковий термін дії свого паспорта з метою своєчасного повернення на батьківщину. При собі бажано мати підтвердження фінансової спроможності, оскільки такий документ можуть вимагати працівники міграційної служби. Перебуваючи в країні, рекомендується мати при собі ксерокопії документів та авіаквитків. Оригінали документів бажано залишати в надійному місці, наприклад, у сейфі готелю. Слід також залишити всю інформацію щодо подорожі та тимчасових контактів рідним або друзям.

У неділю та у святкові дні (яких у країні доволі багато) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Під час планування подорожі до Парагваю варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 1900/850), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Парагваю. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Парагваю, тому варто проконсультуватися з оператором.. Міжнародний код Парагваю +595. У великих містах працюють Інтернет-кафе, а площа покриття мобільного зв’язку відповідає сучасним вимогам.

Протягом останніх років в Парагваї неухильно продовжує зростати злочинність, створюючи проблему для парагвайської поліції. Хоча більшість злочинів носить ненасильницький характер, спостерігається поступове збільшення використання зброї. Громадяни повинні приймати розумні запобіжні заходи, в тому числі відмовитись від демонстрації дорого обладнання та ювелірних виробів, великих сум грошей та будь-яких коштовних предметів. Вчинення опору озброєним нападникам часто погіршує ситуацію та вкрай не рекомендоване.

Збройне пограбування, викрадення автомобілів та пограбування осель є проблемою як міських, так і сільських районів. Вулична злочинність, у тому числі кишенькові крадіжки і пограбування, поширені здебільшого у містах. Кількість інцидентів кишенькових крадіжок та розбійних нападів також росте в громадському транспорті та в центрі міста Асунсьйон. Злодії часто використовують для пограбувань мотоцикли.

В останні роки у низці країн кримінальна обстановка, пов'язана з незаконним обігом наркотичних речовин та їх споживанням, значно загострилася. Мають місце випадки перевезення контрабанди наркотиків громадянами в посилках з невідомим вмістом, які вручалися їм для передачі за місцем прибуття незнайомими (або малознайомими) людьми. Кримінальне законодавство більшості країн передбачає суворі покарання за вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, до кримінальної відповідальності притягуються і ті особи, які не мали наміру щодо незаконного переміщення наркотиків, тобто виявилися втягнутими в злочинний бізнес шляхом обману або примусу.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину. 

Якщо громадянин України став жертвою злочину, він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, а також – до консульського відділу Посольства України у Буенос-Айресі та Почесного консульства України в Парагваї.

Дотримання законів країни перебування. 

Важливо також пам’ятати, що, перебуваючи на території іноземної держави, ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важкими, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Парагваї є серйозними, засуджених за злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2.Безпекова ситуація в Парагваї.

   Відповідно до оцінки провідних місцевих експертів по боротьбі з тероризмом та екстремізмом, на території Парагваю терористичних або радикальних екстремістських організацій, чи їх осередків, які могли б у найближчій перспективі становити пряму загрозу для українських туристів або інших категорій громадян України не виявлено. Проте, незалежно від країни походження громадяни можуть стати жертвами екстремістських груп, зокрема, – антиурядової войовничої групи, відомої як Ехерсито дель Пуебло Парагвайо (EPP). Особливу увагу варто приділяти під час подорожі в Сьюдад-дель-Есте, район кордону Парагваю з Бразилією та Аргентиною, м. Сан-Педро, північні та південні департаменти Консепсьону, де останнім часом спостерігається спалах злочинності. Тури до водоспадів Ігуасу вважаються безпечними для туристів, проте не слід заглиблюватись у дослідження прилеглих до них територій.

Незаконний обіг наркотиків та пов'язане з ним насильство залишається серйозною проблемою в Парагваї, особливо в департаменті Амамбай. Подорожуючи за межі столиці, залишайте контактну інформацію та маршрут довіреним особам.

За останні кілька років в країні були зафіксовані випадки викрадень людей з метою отримання викупу.

Намагайтесь уникати великих натовпів, демонстрацій та акцій протесту. Досить часто демонстранти перекривають основні магістралі, в цьому випадку доцільно знайти альтернативний шлях та змінити маршрут подорожі або дочекатись відновлення нормального функціонування руху транспорту.

Подорожуючим до Парагваю, бажано поцікавитись загальною ситуацією із захворюваннями в країні. Рівень епідеміологічної безпеки в Парагваї може змінюватись щороку. Тому, перед подорожжю до країни, доцільно проконсультуватись щодо можливих спалахів епідеміологічних захворювань. Детальну інформацію з цих питань можна знайти на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO).

Бажано зробити щеплення проти гепатиту та жовтої лихоманки під час подорожі у місця, щодо яких ви володієте обмеженою інформацією. Останніми роками у країні спостерігались спалахи лихоманки Денге та малярії, у зв’язку з чим рекомендовано мати при собі антимоскітні репеленти, особливо під час подорожей у лісову місцевість

Однією з причин для занепокоєння подорожуючих можуть бути болі у черевній порожнині через наявність (як правило, у воді) нехарактерних для біосистеми України мікроорганізмів. Проте, вода з водогону у м. Асунсьйон визначається як «безпечна і придатна до споживання», звичайно, термін «безпечна» в даному випадку є відносним. Поза містом рекомендовано вживати виключно бутильовану воду.

Особливу увагу слід звертати на готову їжу, яку продають на вулиці.

Через істотну кількість сонячної радіації бажано бути обережним під відкритим сонцем, застосовувати сонцезахисні креми та окуляри, вживати достатню кількість води для підтримки рівня рідини в організмі.

3.Умови працевлаштування. 

Для в'їзду в країну з метою працевлаштування громадянам України в першу чергу необхідно отримати відповідну візу в консульстві Парагваю.

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Національного управління з питань Міграції (Dirección Nacional de Migración, (021 ) 446-066 (021) 446-673 (021) 492-908, http://www.migraciones.gov.py/).

Обов'язковим документом при імміграції в Парагвай є довідка про непритягнення до кримінальної відповідальності, як з України так і з країн останнього проживання. Також необхідно підготувати по дві нотаріально засвідчені копії свідоцтв про народження всіх членів сім'ї. Ці свідоцтва повинні включати імена батьків, і точне місце народження із зазначенням країни. Рекомендовано також залишити собі засвідчені копії документів.

Увага! Всі документи мають бути належним чином апостильовані та перекладені на іспанську мову.

4.Надання медичних, соціальних послуг.

   Загальний рівень обслуговування в лікарнях не є високим. Для подорожуючих до Парагваю рекомендовано мати медичне страхування. Незначні розлади здоров’я можна вилікувати в Асунсьйоні, проте серйозні захворювання краще лікувати на батьківщині. Медичні працівники Парагваю трохи розмовляють англійською, проте, це скоріше виключення. Для подорожуючих до Парагваю рекомендовано мати медичне страхування.

Приватний Французький Шпиталь: +595 021 295 250

Невідкладна допомога: 141

Швидка медична допомога: 204 800

Червоний Хрест: 204 900

5.Митні питання тощо.

У Парагваї відсутні норми, які регулюють максимально дозволену кількість грошей для обміну, проте заборонено ввозити/вивозити грошей на суму більше 10 тис. дол. США.

Подорожуючі можуть ввезти до 400 сигарет, 1 літр міцного алкогольного напою, або 2 пляшки вина.

Заборонено ввозити: легкозаймисті речовини, алкалоїди, наркотичні речовини, стрілецьку зброю, порнографію.

Заборонено вивезення: шкур диких тварин, золота, алмазів, саджанців тропічних дерев (без документів, що підтверджують законність їх придбання). За наявності спеціально оформлених документів, дозволений вивіз з країни ювелірних виробів із золота і срібла, монет і продуктів харчування (в межах особистих потреб).

Додаткову інформацію можна знайти на веб-сайті митною служби Парагваю http://www.aduana.gov.py

Вимоги щодо в’їзду в Парагвай для громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Республіку Парагвай повинні мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Режим в’їзду: між Україною та Парагваєм діє угода про безвізовий режим відповідно до якої, громадяни України можуть перебувати на території Парагваю без віз строком до 90 днів протягом періоду у 180 днів.

Щеплення:

Обов’язкові: Жовта лихоманка (якщо особа слідує з ураженої території).

Кожен пасажир сплачує аеропортовий збір у розмірі 31 дол. США, як правило, під час придбання авіаквитка, проте варто переконатись, що зазначений збір зарахований до загальної вартості квитка, в іншому випадку, необхідно мати при собі гроші для сплати збору.

6.Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

Телефон екстреної допомоги – 911

Швидка медична допомога: 204 800

Червоний Хрест: 204 900

Поліція: 130

Пожежна служба: 131, 132

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до консульського відділу Посольства України в Аргентинській Республіці. Рекомендовано завжди під час подорожей мати фотокопію паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Почесне Консульство України у м. Фрам

Керівник:

Андрес Троцюк 
Почесний консул України у Республіці Парагвай

Адреса:

Ruta Graneros del Sur y av. Mariscal Lopez,

Fram 6980, Itapua, Paraguay

Телефон:

(+595) 761 265 429, (+595) 761 265 385

Факс:

(+595) 761 265 429, (+595) 761 265 385

Ел. пошта:

consulado@consulucra.org.py

Графік роботи:

Понеділок-П'ятниця:

07.30-11.30

Межі консульського округу:

Республіка Парагвай

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux