• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Чилі
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки.

1. Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон.

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки  та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

 

Поради громадянам України, які подорожують до Республіки Чилі.

 

Режим в'їзду: Безвізовий, до 90 днів.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Варшава.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про відмову від віз для осіб, які користуються дипломатичними, службовими або офіційними паспортами, від 26.03.1997

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Чилі про умови взаємних поїздок громадян, від 24.04.2015 року.

 

Рекомендації громадянам України, які перебувають на території Чилі під час землетрусу
Чилі знаходиться в активній сейсмічній зоні, на території країни часто відбуваються землетруси, зсуви, цунамі та виверження вулканів. Деякі з найсильніших землетрусів в історії сталися саме в Чилі. Під час планування подорожі, особливо в північні райони, проконсультуйтесь щодо сейсмічної ситуації, звернувшись до веб-сайту ONEMI (La Oficina Nacional de Emergencia del Ministerio del Interior y Seguridad Pública – Національна служба з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ і громадської безпеки Чилі): http://www.onemi.cl/.

Відчувши перші поштовхи, найважливіше – реагувати негайно. Повільні люди найчастіше стають жертвами землетрусу внаслідок падіння частин стелі, стін і предметів. Коливання ґрунту можуть викликати у вас паніку, але намагайтеся зберігати спокій за будь-яких обставин.
Якщо землетрус застав вас у будинку:
– негайно займіть безпечне місце: під ліжко або під стіл. Тримайтеся подалі від вікон і важких предметів (шафа, холодильник тощо): вони можуть перекинутися чи зрушити з місця;
– не поспішайте користуватися ліфтами та сходами. Найчастіше буває стовпотворіння в таких місцях. Крім того, сходи часто обрушуються після поштовхів;
– будьте морально готові. Звук розбитого скла, тріскання стін, пожежна сирена, вихід електрики з ладу – фактори, що впливають на психіку;
– не стрибайте з вікон.
Якщо землетрус застав вас поза будинком:
– якщо поштовхи вас застали на тротуарі поблизу високої будівлі – відбіжіть на відкриту місцевість (поле, стадіон біля школи тощо), щоб уникнути падаючих уламків.
Якщо землетрус застав вас за кермом автомобіля:
– необхідно плавно зупинитися далеко від висотних будинків і мостів та дочекатися закінчення поштовхів.
Що робити після землетрусу:
– зберігайте спокій;
– оцініть обстановку;
– перекрийте газові вентилі;
– сприяйте медикам, поліції, рятувальним службам і всім, хто бере участь у рятувальних роботах;
– виконуйте рекомендації компетентних органів Чилі (карабінерів, ONEMI).
– надайте свої дані карабінерам та представникам ONEMI (тел.: +56 2 22524366) для подальшого інформування Відділення Посольства України в Аргентині в Республіці Чилі:+56-9-6748-5668;
– зателефонуйте на «гарячу лінію» Відділення Посольства України в Аргентині в Республіці Чилі:+56-9-6748-5668;
– зв’яжіться з рідними та друзями, повідомте їх про вашу безпеку.

 

У Чилі забороняється куріння і розпивання алкогольних напоїв на вулицях, у громадських місцях, в особистому автотранспорті і в таксі. Не слід палити і розпивати спиртні напої на вулицях - у багатьох місцях це вважається ознакою поганого тону, а в деяких містах навіть заборонено. З середини 2006 року набув чинності новий закон, який передбачає заборону на паління в державних установах, автобусах, стадіонах, школах, лікарнях та інших публічних місцях, а в ресторанах повинні бути передбачені великі зони для тих, хто не палить. На порушників чекає штраф.

У неділю та у святкові дні (а вони тут нерідкі) зачинено майже все. Поміняти валюту, влаштуватися в готель або взяти квиток на літак в такі дні практично неможливо, тому варто планувати такі заходи заздалегідь.

Чайові зазвичай складають 10% від рахунку, часто вони вже включені в загальну суму.

У Чилі будь-яка особа може вільно купувати та продавати валюту в будь-якому авторизованому пункті обміну валют. У більшості торговельних закладів приймаються банківські картки (найбільш поширені Visa, American Express, Diners Club Internacional  та Master Card)Функціонує велика мережа банківських автоматів. Банківські установи працюють з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 14.00.

Основними транспортними засобами у столиці є метро та автобуси. Міжміське сполучення забезпечують переважно автобуси. У таксі (чорно-жовтого кольору) встановлені таксометри.

У Чилі досить легко взяти автомобіль в оренду. Функціонує розгалужена мережа підприємств, які надають відповідні послуги. Основні вимоги: вік від 25 до 75 років, водійські права, кредитна картка або чек з мінімально доступним кредитом у розмірі 500 євро або 560 дол. США у якості застави. Інформацію про вартість користування автодорожніми шляхами («peaje») туристи можуть дізнатися на веб-сторінці http://www.vialidad.cl, а щодо стану доріг, опадів, транскордонних переїздів – http://www.mop.cl.

Під час планування подорожі до Чилі варто мати на увазі, що в більшості країн Латинської Америки використовуються відмінні від українських стандарти мобільного зв’язку (GSM 1900, 850; 3G 850, 3G 1900, 3G 1700/2100), тому варто переконатися, що технічні параметри мобільного телефону дозволятимуть його використання на території Чилі. Окрім того, не всі українські оператори мобільного зв’язку надають послуги роумінгу на території Чилі, тому варто проконсультуватися з оператором.

Народ в Чилі дуже доброзичливий та привітно ставиться до туристів. Чилійці легко приходять на допомогу як при спробі зловити таксі або знайти підходящий готель, так і у випадку мовних труднощів. Чилі – це країна, де відбувалась велика кількість військових переворотів та свіжі в пам'яті репресії військового режиму, тому слід уникати носіння військової форми одягу або екіпіровки. Не варто заводити з чилійцями бесіди на політичні теми, особливо – що стосуються режиму Піночета або ставлення до реформ. Нічого поганого в цьому немає, але так як всі чилійці цікавляться політикою та неоднозначно ставляться до свого історичного минулого, то розмова може затягнутися на кілька годин.

Однією з головних проблем є вулична злочинність особливо у великих містах Сантьяго і Вальпараїсо. Кишенькові злочини переважно поширені у туристичних місцях, у вестибюлях готелів та ресторанів, Інтернет-кафе, на автобусних і станціях метро, а також в портовій зоні. Для того, щоб не стати жертвою грабіжника, треба знати та застосовувати на практиці елементарні правила власної безпеки. Насамперед уникайте безлюдних, неосвітлених місць. У пізню пору краще ходити там, де жвавіший рух автотранспорту, є перехожі. Якщо до вас наближається група агресивно налаштованої молоді, краще перейти на інший бік вулиці, адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Коли бачите, що грабунку вам не уникнути і ви не можете чинити надійного опору злочинцеві, віддайте те, що у вас вимагають. При цьому зверніть увагу на особливі прикмети злочинця, його одяг, манеру триматись, подальший напрямок руху та повідомте про це в поліцію якомога швидше. Сідаючи в таксі (випадкові автомобілі краще не зупиняти), зверніть увагу на його номерний знак. Намагайтеся не демонструвати вміст гаманця навіть коли розраховуєтесь за товари та послуги, особливо з водіями таксі. Досить поширеними є випадки крадіїв на мотоциклах, які вихоплюють з рук сумки, відео- та фотоапаратуру або грабують автомобілі під час зупинок на світлофорах та нерегульованих перехрестях. Щоб запобігти крадіжці, сівши за кермо, спочатку потрібно заблокувати двері та пристебнутись.

 

В останні роки у низці країн кримінальна обстановка, пов'язана з незаконним обігом наркотичних речовин та їх споживанням, значно загострилася. Мають місце випадки перевезення контрабанди наркотиків громадянами в посилках з невідомим вмістом, які вручалися їм для передачі за місцем прибуття незнайомими (або малознайомими) людьми. Кримінальне законодавство більшості країн передбачає суворі покарання за вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, при чому, до кримінальної відповідальності притягуються і ті особи, які не мали наміру щодо незаконного переміщення наркотиків, тобто виявилися втягнутими в злочинний бізнес шляхом обману або примусу.

Будьте уважними та обережними, не нехтуйте елементарними правилами особистої безпеки і намагайтеся дотримуватися вищезазначених порад. Таким чином Ви зможете зберегти власне здоров'я і особисті речі та не стати жертвою злочину. 

Якщо громадянин України став жертвою злочину, то він, в першу чергу, повинен звернутися до місцевої поліції, а також – до Відділення Посольства України в м. Сантьяго.

Дотримання законів країни перебування. 

Важливо також пам’ятати, що перебуваючи на території іноземної держави ви повинні дотримуватись її законів. У випадку, якщо ви порушите закон країни перебування, наявність громадянства України не допоможе вам уникнути арешту, штрафних санкцій або судового переслідування. Іноземні закони та правові системи можуть значно відрізнятися від українських та кримінальне покарання може бути більш важкими, ніж в Україні за аналогічні правопорушення. Покарання за зберігання, використання і незаконний обіг наркотичних речовин в Чилі є суворим, засуджених за подібні злочини очікує тривале тюремне ув'язнення.

2. Безпекова ситуація в Чилі.

Чилі є однією з найбільш безпечних країн у Латинській Америці. Проте варто виявляти пильність та обережність у деяких периферійних районах міста Сантьяго (Estación Central, Paseo Ahumada, Patronato Santa Rosa con Alameda, Estación Mapocho, Avenida La Paz, Costanera Mercado Central Bandera La Vega, Central Cerro San Cristobal, Providencia, Ricardo Lyon, станції метро Pedreros, Persa, Bio Bio, Pudahuel, Villa Francia) та інших великих міст, особливо в темний час доби. Не рекомендовано відкрито носити золоті та коштовні прикраси і годинники, які можуть привернути увагу злочинців, бути уважним та обережним під час користування відео- та фотоапаратурою, не носити її у зовнішніх відділеннях рюкзаків.

У столиці доволі часто відбуваються мітинги, демонстрації та інші акції протесту, переважно ненасильницького характеру, проте, у деяких випадках можуть бути використані саморобні вибухові пристрої, у цьому зв’язку туристам варто виявляти обережність та утримуватися від відвідання місць проведення таких акцій.

У Чилі є два види поліції: карабінери (одягнені у форму), на яких покладено обов’язок забезпечення безпеки, громадського спокою та порядку, та Поліція з розслідувань (у цивільному), яка займається розслідуваннями скоєних злочинів. Лише представники Карабінерів у форменому одязі мають право перевіряти документи, що посвідчують особу. У випадку контакту з представниками Поліції з розслідувань необхідно вимагати, щоб поліцейський показав свою ідентифікаційну картку.

Дорожній рух у Чилі правосторонній, обов’язковою вимогою є користування паском безпеки. Водій повинен мати водійські права міжнародного зразка. На автомагістралях максимальна дозволена швидкість – 120 км/год, на допоміжних дорогах – 80 км/год, у місті – 60 км/год. Якість доріг, дорожньої розмітки, дисциплінованість водіїв та контроль за дотриманням правил дорожнього руху (у тому числі за допомогою радарів та камер) на дуже високому рівні. Жорсткий контроль здійснюють карабінери та цивільна поліція (у зеленій формі). Вимога користуватися пасками безпеки діє як для водія, так і для усіх пасажирів. Заборонено користуватися мобільними телефонами та палити під час керування транспортним засобом.

У разі наміру здійснити подорож у гори необхідно повідомити свій маршрут Карабінерам («Carabineros de Chile») або Загону порятунку в Андах («Cuerpo de Socorro Andino») за номерами телефонів 136 або (+562) 699-4764.

Епідеміологічна безпека. У Чилі офіційно відсутня загроза таких захворювань, як малярія та гепатит. Вода цілком придатна для споживання, проте рекомендовано звикати до місцевої води поступово, використовуючи мінеральну воду, яка продається у магазинах.

Госпіталі та пункти першої медичної допомоги в Чилі у разі невідкладної необхідності зобов’язані надати першу допомогу будь-якій особі, яка такої допомоги потребує. Номер телефону виклику швидкої медичної допомоги – 131. У Чилі поширені приватні клініки, тому варто мати міжнародний поліс медичного страхування.

Рівень епідеміологічної безпеки в Чилі відрізняється з року в рік. Тому перед подорожжю доцільно поцікавитися актуальною епідеміологічною ситуацією на веб-сторінці Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO), яка вміщує детальну інформацію щодо епідеміологічної ситуації в кожній окремій країні світу

 

3. Умови працевлаштування. 

Питання міграційного характеру та видачі документів віднесені до компетенції Департаменту зі справ іноземців Субсекретаріату внутрішніх справ. Детальна інформація з питань міграції (міграційне законодавство, подовження туристичних віз, дозвіл на проживання, отримання громадянства і т. п.) опублікована на веб-сторінці зазначеного Департаменту http://www.extranjeria.gov.cl (іспанською мовою). Call Center 600-486-3000.

Також деякі питання міграційного характеру та видачі документів (у разі втрати або крадіжки) покладено на Національне управління з питань іноземців та міжнародної поліції (Jefatura Nacional de extranjería y Policía Intrnacional - http://www.investigaciones.cl/ (розділ «Extranjería»).

Для того, щоб працевлаштуватись на території країни необхідно отримати дозвіл на працевлаштування. Обов’язковою умовою для отримання зазначеного дозволу є наявність контракту.

Контракт має бути укладений у відповідності до ст. 37 Закону про іноземців, підписаний сторонами та засвідчений нотаріально. Контракт, підписаний тільки роботодавцем має бути належним чином легалізований та переданий до працівника, який зобов’язаний його підписати у присутності консула, в тій країні де отримуватиме відповідну візу.

За Трудовим кодексом в Чилі можна працювати не більше 45 годин на тиждень. Крім того, кількість робочих годин не повинна перевищувати 10 годин на день. Робочий день має складатися з двох періодів, між якими повинен бути перерва на обід не менш, ніж у 30 хвилин.

Увага! Всі документи мають бути належним чином легалізовані та перекладені на іспанську мову.

Стисло викласти у довідці українською мовою розміщену на зазначених вище веб-сторінках органів влади Чилі інформацію. 

4. Надання медичних, соціальних послуг.

Медична допомога в Чилі платна. Для місцевих громадян передбачено обов’язкове медичне страхування. У іноземців, за відсутності медичного страхового поліса, можуть вимагати гарантію оплати (кредитна карта, гарантійний лист організації і т.д.). В іншому випадку у наданні медичної допомоги може бути відмовлено. Рекомендується мати міжнародний медичний страховий поліс. Іноземці можуть укладати договори на медичне страхування і з місцевими страховими компаніями. Іноземні громадяни, що тривалий час проживають в країні, можуть оформити медичну страховку (Isapre) в будь-який приватній страховій компаній, яка надає ці види послуг. Термінова медична допомога надається у відповідних відділеннях госпіталів і клінік (зазначити платна чи безкоштовна невідкладна допомога ).

Телефон швидкої медичної допомоги: 131

Інформацію про місце знаходження і час роботи чергових аптек можна дізнатися на веб-сайті Управління охорони здоров’я www.asrm.cl в розділі „Turnos de Farmacia”.

5. Митні питання тощо.

До Чилі дозволяється ввозити без сплати митних зборів товари, які складають особистий багаж пасажира: одяг та предмети особистого користування, електричні пристрої особистого користування (бритви, годинники, фото- та відеокамери тощо), предмети та апаратуру для здійснення професійної діяльності (за умови, якщо такі предмети були у користуванні, є переносними, не вимагають монтажу/зборки для їхнього звичайного використання і відповідають професійним потребам власника). Окрім того, дозволяється вільне ввезення на одну повнолітню особу (старше 18 років) 400 одиниць цигарок, 500 грамів тютюну, 50 одиниць сигар та 2,5 літри алкогольних напоїв. Поняття особистого багажу не включає меблі, посуд, постільну білизну, картини, музичні інструменти, електричні та електронні апарати та пристрої, офісне обладнання, а також нові товари, які за своєю кількістю та/або вартістю напевно можуть бути використані з комерційними цілями. Також без сплати митних зборів дозволяється ввозити товари, придбані з некомерційними цілями, загальною вартістю до 500 дол. США.

При в’їзді до країни необхідно задекларувати ввезення:

-   молочних продуктів;

-   свіжих фруктів та овочів;

-   м’яса та ковбасних виробів;

-   насіння, черешків, живців, бруньок і т. п.,

-   садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їхніх частин, ґрунту;

-   комах, слимаків, бактерій, грибів для наукових дослідів;

-   бджіл та продуктів бджільництва;

-   сім’я тварин, біологічних речовин, сироваток, вакцин, ветеринарних препаратів;

-   тварин (маленьких та домашніх: котів, собак тощо), птахів;

-   живих істот, продуктів вироблених з сировини дикої фауни;

-   продуктів харчування, які швидко псуються.

   Ввезення вищезазначених товарів може бути заборонено. Товари, що не відповідають вимогам можуть бути вилучені. Заборонено ввозити до Чилі вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини, всі види заборонених наркотичних засобів.

Важливо пам’ятати, що спроби ввезення заборонених товарів, подання у митній декларації неправдивих відомостей – злочини, передбаченими покараннями за які є вилучення товару, штраф або навіть ув’язнення строком від 61-о дня до 3-х років. Відмова від подання митної декларації карається штрафом.

Ввіз валюти туристами є вільним. Туристи можуть в’їжджати та виїжджати з країни з національною валютою, іноземною валютою або будь-якими іншими платіжними засобами. 

Вимоги щодо ввезення тварин

При ввезенні тварин до Чилі необхідно мати:

1.Довідку про проходження ветеринарного огляду не пізніше ніж за 10 днів до прибуття в країну, яка повинна засвідчувати, що тварина не хвора на інфекційні захворювання.

2. Довідку про щеплення від собачої чуми та сказу, проведене не пізніше ніж за 12 місяців до прибуття у країну. У випадку, якщо тварина походить з країни вільної від сказу це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

3.Довідка про проведення заходів з профілактики (зовнішньої та внутрішньої) паразитарних захворювань.

4.Офіційний сертифікат, який необхідно отримати безпосередньо перед подорожжю у відповідній уповноваженій санітарній установі країни походження та легалізувати у чилійському консульстві (легалізація повинна підтверджувати дотримання всіх санітарних вимог, установлених у країні походження, ідентифікаційні дані тварини (вид, порода, стать, вік) та власника, спосіб транспортування). У сертифікаті також повинно бути вказано дату вакцинації від сказу, номер серії вакцини та офіційного сертифікату контролю якості вакцини.

Після прибуття до Чилі для тварин встановлюється період нагляду мінімальною тривалістю 21 день.

   Вимоги щодо ввезення туристами транспортних засобів

   Туристи, які ввозять на територію Чилі транспортний засіб через один з пунктів перетину кордону з Аргентиною повинні заповнити єдиний формуляр «Вивезення та тимчасового ввезення транспортних засобів» (formulario único para Salida y Admisión Temporal de Vehículos). Якщо транспортний засіб ввозиться до Чилі через пункти перетину кордону з Перу та Болівією, власники повинні отримати Посвідчення тимчасового ввезення («Título de Importación Temporal de Vehículos»), термін чинності якого складає лише 90 днів (навіть за умови подовження терміну дії візи (туристичної картки) туриста), а також посвідчення про проходження митного контролю («Libreta de Paso por Aduana»). При проходження митного контролю необхідно підтвердити статус туриста в Міжнародній поліції, надати чинні документи на транспортний засіб, та у випадку, якщо турист не є безпосереднім власником транспортного засобу, нотаріально засвідчену та легалізовану чилійським консулом довіреність. Перевищення встановленого терміну перебування транспортного засобу на чилійській території є протизаконним.

Вимоги щодо в’їзду в Чилі громадян України.

Громадяни України, які мають намір відвідати Республіку Чилі терміном до 90 днів з некомерційною метою, користуються правом безвізового в'їзду за умови наявності дійсного паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 

При в’їзді до Чилі не вимагається сертифікатів/довідок про щеплення.

6. Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо).

У випадку надзвичайної ситуації можна звернутись за телефоном до:

поліції (133),

служби пожежної безпеки (132),

швидкої медичної допомоги (131),

повітряної рятувальної служби (138);

морської рятувальної служби (137);

Загону порятунку в Андах (136) (дзвінки безкоштовні з будь-якого телефону).

Міжнародний код – 56.

У випадку втрати документів громадянин України повинен звернутись, в першу чергу, до поліції, заявити про втрату або крадіжку, після чого звернутись до Відділення Посольства України в Аргентинській Республіці в Республіці Чилі за адресою: Chile, Santiago, Las Condes, Camino El Alba 9500, of.B313 (3 piso), Tел.: +56-2-2605-16-18, emb_cl@mfa.gov.ua.


Детальну туристичну інформацію подорожуючі можуть отримати в офісах Національної служби туризму (SERNATUR) в Міжнародному аеропорту Сантьяго «Артуро Меріно Бенітес» (тел.: (+562) 601-9320 з Пн. до Пт. з 08:15 до 20:00), в Сантьяго (Calle Providencia 1550, станція метро «Manuel Montt», з Пн. до Пт. з 09:00 до 18:00, Сб. з 9.00 до 14.00,тел. (+562) 731-8336 / 731-8337) та у регіональних відділеннях (переважно знаходяться в центрі міста). Додаткова інформація в мережі Інтернет: http://www.sernatur.cl, http://www.thisischile.cl.


Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux