• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Японія
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

До уваги подорожуючих: у період 12-13 жовтня 2019 р. в Японії очікується різке погіршення погодних умов!

Через наближення тайфуну, у період 12-13 жовтня 2019 року, очікується різке погіршення погодних умов практично на всій територій Японії.

У зв’язку з цим планується часткове чи повне припинення усіх видів транспортного сполучення.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланнями:

Disaster Prevention Information, Ministry of Foreign Affairs https://www.mofa.go.jp/ca/fna/page22e_000886.html

Japan Meteorological Agency http://www.jma.go.jp/jma/indexe.html

Safety tips app, Japan Tourism Agency http://www.mlit.go.jp/kankocho/en/page08_000103.html

JNTO:Japan National Tourism Organization https://www.japan.travel/en/

Tokyo Metropolitan Government Disaster Prevention Information https://www.bousai.metro.tokyo.lg.jp/link/index.html

Kanagawa Prefecture disaster information portal https://www.bousai.pref.kanagawa.jp/

Kanagawa Prefecture disaster prevention information http://www.pref.kanagawa.jp/docs/j8g/bousai/1.html

Chiba Prefecture disaster prevention portal site http://www.bousai.pref.chiba.lg.jp/

Рекомендації щодо правил поведінки

З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки  та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо, необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи  своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним без пековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контакті дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

До уваги громадян України, які планують здійснювати подорожі до країн ЄС

За інформацією відповідних органів держав-членів ЄС, прикордонні служби більшості країн при виїзді за межі ЄС пропускатимуть громадян третіх держав, які користуються паспортними документами з продовженим терміном дії, проте попереджатимуть про неможливість повторного в’їзду за такими документами.Повідомляємо, що 26 червня 2013 р. Радою ЄС були схвалені технічні зміни до Кодексу Шенгенських кордонів, які набрали чинності 19 липня 2013 р., та доповнюють статтю 5 Кодексу положеннями з новими вимогами щодо дійсності проїзних документів при в’їзді до країн ЄС громадян третіх держав, а саме: «проїзний документ повинен бути виданий не раніше, ніж протягом останніх 10 років».

Поради громадянам України, які подорожують доЯпонії

Під час перетину кордону офіцери  Імміграційного контролю попросять Вас здати відбитки пальців та зроблять фотокартку. Згадане правило не розповсюджується на власників дипломатичних та службових паспортів та осіб до 16 років.

 Японським законодавством передбачена серйозна кримінальна відповідальність за ввезення в країну вогнепальної та холодної зброї , а також наркотичних речовин. Будь-який факт носіння та зберігання , а тим більше , застосування вогнепальної зброї викликає значний суспільний резонанс. Винуватець притягується до кримінальної відповідальності і засуджується до тривалих термінів тюремного ув'язнення. За злочини у сфері незаконного обігу наркотиків та психотропних засобів також передбачаються тривалі терміни тюремного ув'язнення.

Незаконне перебування в Японії іноземних громадян, як мінімум, веде до депортації з країни, а в разі злісних порушень - тягне за собою кримінальну відповідальність і тюремне ув'язнення.

Незаконне керування автомобілем, керування транспортним засобом у нетверезому стані та вчинення в такому стані ДТП, навіть якщо воно не спричинило матеріальних збитків і шкоди здоров'ю оточуючих, як правило, призводить до кримінальної відповідальності.

 Інше

Наполегливо радимо не покладатися на кредитні картки та в обов’язковому порядку мати при собі готівку мінімум 1000 дол. США.

Оплата кредитною карткою може здійснюватися майже у всіх великих універмагах , ресторанах і готелях. У невеликих закусочних, ресторанчиках і торгових кіосках розрахуватися кредитною картою неможливо. Найбільш поширені кредитні картки «Visa» та «Master card». У більшості торгових точок і відділеннях банків встановлені банкомати. Банкомати в банках і поштових відділеннях, як правило, зачиняються о 21 годині або раніше і не працюють у вихідні дні, однак, банкомати в магазинах і деяких торгових центрів доступні 24 години на добу

Обід в ресторані середнього класу коштує близько 2000 ієн. Як правило, у вартість обслуговування вже включені 10% від загальної ціни за обслуговування.

Магазини, що мають покажчики « Tax Free » або « Duty Free », оформляють повернення споживчого податку (8% від ціни товару). Повернення сплаченого податку в аеропортах не здійснюється.

Водопровідна вода безпечна, але краще для пиття використовувати мінеральну воду.

Електрична мережа - 100 вольт.

Мобільний зв'язок. Практично вся територія Японії знаходиться в зоні охоплення мобільним зв'язком місцевого стандарту. Мобільні телефони українських стандартів у Японії не діють (за винятком телефонних трубок покоління «3G»). У міжнародних аеропортах є магазини прокату мобільних телефонів, де можна взяти в оренду японський мобільний телефон із слотом для SIM-карти. Він працюватиме за умови, що у телефоні підключений міжнародний роумінг. Також можна взяти в оренду мобільний телефон з японським номером.

Безпекова та криміногенна ситуація

Злочинність в Японії перебуває на відносно низькому рівні. За коефіцієнтом криміногенності в рейтингу розвинених країн Японія займає одне з останніх місць у світі.

Останнім часом в країні зросла кількість випадків телефонного шахрайства, пов'язаного з переказом коштів, а також махінації з банківськими та кредитними картами.

 Незважаючи на те, що Японія вважається спокійно країною, іноземному мандрівникові необхідно проявляти обачність і обережність. У країні діє велика кількість ультраправих і реваншистських угруповань.  

Японія розташована в зоні високої сейсмічної активності, де часто трапляються землетруси, які у свою чергу можуть викликати цунамі.

Сезон тайфунів з максимальною активністю продовжується з червня по вересень. Тайфуни, як правило, несуть із собою руйнівні наслідки  у вигляді зсувів грунту. 

Заборонену зона навколо  АЕС Фукусіма визначено забрудненою територією. Несанкціоноване перебування у зазначеній зоні  несе накладання покарання у вигляді штрафу в розмірі до 100 000 ієн  або утримання під вартою.

Японська влада проводить комплексні перевірки з метою контролю за випромінюванням в зоні навколо Фукусіми і відстежує можливе забруднення води і продуктів. Періодично з’являються  повідомлення про витоки забрудненої води. 

Умови працевлаштування

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

З повним переліком віз для працевлаштування або довготермінового перебування в Японії та процедурою їх отримання можна ознайомитись на веб-сайті МЗС Японії (https://www.mofa.go.jp/j_info/visit/visa/long/index.html). Інформацію щодо питань імміграційного контролю розміщено на веб-сайті Імміграційного Бюро Японії (http://www.immi-moj.go.jp/english/tetuduki/index.html).

Мінімальною вимогою до ефективного захисту іноземних громадян з боку японського трудового права є укладений у письмовій формі та підписаний сторонами робочий контракт. Без такого контракту японські компетентні органи не в змозі надати сприяння іноземним робітникам у вирішенні трудових конфліктів. З боку українських громадян, які збираються приїхати на роботу до Японії, доцільно перевірити свій контракт та благонадійність свого наймача до приїзду в Японію. Якщо ви користуєтесь послугами українських агентств-посередників при працевлаштуванні в Японії, варто заручитись їх гарантіями щодо благонадійності організації, в якій ви збираєтесь працювати, а також мати при собі додаткові кошти для забезпечення свого проживання та на придбання зворотного квитка у разі якщо умови роботи не будуть відповідати вашим очікуванням.

Адреси і контактні дані ключових центрів зайнятості Япоінї:

Тokyo Employment Service Center for foreigners

 

21F Odakyu Daiichi Seimei Building 2-7-1 Nishi Shinjuku    

 Shinjuku-ku, Tokyo

 

https://jsite.mhlw.go.jp/tokyo-foreigner/english.html


Osaka Employment Service Center for foreigners


 

 

8-47 Kakuda-cho Kita-ku Osaka

Hankyu Grand Bldg 16th floor 

Tel: 06-7709-9465  Fax: 06-7709-9468

 

https://jsite.mhlw.go.jp/osaka-foreigner/e-toppage.html

Адреси адвокатів, що надають юридичні послуги іноземними мовами:

Адвокатська контора «Сацукі»

(прийом ведеться російською і англійською мовами)

Спектр роботи: Питання цивільного, карного, адміністративного, сімейного, трудового, корпоративного, імміграційного права.

Адреса: 〒162-0824、東京都新宿区揚場町2番16号第2東文堂ビル3階

Токіо, Сіндзюку-ку, Агеба-тьо, 2-16, Будинок Тобундо, 3 поверх

Тел: 03-5261-8291

Факс: 03-5261-8303

Робочий час: з 10:00 до 17:00 (понеділок – п'ятниця)

e-mail: satsukih@xd5.so-net.ne.jp

Адвокатська контора "Танака"

(прийом ведеться англійською, російською мовами)

Спектр роботи: Надання сприяння в рішенні правових питань іноземців у Японії, переклади, сприяння у вирішенні імміграційних проблем.

Адреса: 〒102-0072 東京都千代田区飯田橋1-9-6 朝日飯田橋マンション406号

Токіо, Тиода-ку, Іідабасі 1-9-6, Асахі Іідабасі Меншн, 406 кімната

Тел: 03-3512-2394 /5

Факс: 03-3512-2396

Корисні номери телефонів

Japan Help Line (цілодобово, англійська мова) - 0120-461-997.

Термінові служби:

Пожежна охорона, швидка допомога - 119.

Поліція - 110. Викликається безкоштовно.

При дзвонику з телефону-автомата перед набором номера треба натиснути червону кнопку.

Посольство України в Японії - 03-5474-9770, 03-5474-9773.

Митні питання

Відповідно до законодавства Японії вантажі й особисті речі, що належать японській і іноземній фізичній і юридичній особам, при в'їзді в Японію і виїзді з неї повинні пройти митний огляд. Фізичні особи проходять митний контроль на пасажирських митницях у спрощеному порядку.

Правила митного контролю фізичних осіб установлюють систему “зеленого” і “червоного” коридорів. По “зеленому” коридору пропускаються пасажири без багажу або, що мають у ньому

тільки речі, що пропускаються без стягнення мита. У багажі осіб, що проходять по “зеленому” коридоруне повинні міститися товари, ввіз яких у Японію заборонений або обмежений.

Товари, заборонені до ввозу, кількісні обмеження на ввіз

Заборонено ввіз:

 • наркотиків і засобів для їх вживання, психотропних речовин;
 • фальшивих цінних паперів і грошових знаків;
 • книг, журналів, малюнків і гравюр, що мають аморальний зміст;
 • друкованих видань, що підривають суспільний порядок;
 • предметів, що наносять збиток інтелектуальної власності (торговельній марці, авторському і патентному праву);
 • деяких тварин, рослин і виробів з них;
 • ввіз холодної і вогнепальної зброї.

Обмежено ввіз лікарських препаратів, призначених для особистого споживання. При в'їзді в Японію дозволений увіз лікарських препаратів внутрішнього споживання з розрахунку на 2 місяці і зовнішнє застосування - не більш 24 упакувань. Лікарські препарати в кількостях, що перевищують дозволене, підлягають вилученню.

Від сплати митних зборів звільняються: предмети, призначені винятково для особистого користування і “здійснення професійної діяльності” в’їжджаючих до Японії на короткий термін іноземців і підданих Японії, що постійно проживають у цій країні і що повертаються з короткострокових поїздок за кордон, - в обсягах, встановлюваних урядом країни з урахуванням тривалості перебування, роду занять за кодоном і іншими факторами; інші товари іноземного виробництва загальною вартістю до 200.000 ієн на одну особу.

Японські митні правила передбачають кількісні обмеження безмитного ввозу в країну алкогольних напоїв, тютюнових виробів, парфумерії і виробів зі шкіри.

Ввіз наявної валюти в Японію необмежений, однак якщо сума увезеної валюти перевищує 1 млн. ієн або еквівалент в іншій валюті, вона підлягає обов'язковому декларуванню.

Митні правила при вивозі товарів і валюти

Дозволено вивіз національної валюти в сумі, що не перевищує 1 млн. ієн. Для вивозу великих сум необхідний дозвіл міністерства фінансів. Відповідна процедура може бути проведена прямо в аеропорті вильоту. Обмежень на вивіз іноземної валюти, туристичних чеків і кредитних карт немає.

При вивозі товарів, куплених усередині країни зі звільненням від споживчого податку, необхідно здати на митницю “Підтвердження вивозу товару”, оформлене в магазині при купівлі і, за необхідності, продемонструвати покупку представникам митної служби.

Докладніше дивіться сайт японської митниці

http://www.customs.go.jp/english/summary/prohibit.htm

Медичні та соціальні послуги

Санітарно - епідеміологічна обстановка в Японії спокійна . Епідеміологічний контроль з боку органів охорони здоров'я знаходиться на високому рівні. Велика увага приділяється вакцинації громадян.

Існує широке коло установ охорони здоров'я: від великих державних лікарень і госпіталів до невеликих приватних спеціалізованих клінік. У нічний час, у другій половині дня в суботу, а також по неділях та у святкові дні медичні установи зачинені. Для отримання медичної допомоги у позаробочий час необхідно звертатися до чергової поліклініки. Всі жителі країни (японці і резиденти-іноземці) беруть участь у системі медичного страхування. За медичною страховкою оплачується до 70 % вартості медичних послуг. При отриманні медичної допомоги необхідно пред'явити картку медичного страхування або ж сплатити повну вартість лікування. Вартість медичного обслуговування в Японії надзвичайно висока, тому завчасно подбайте про відповідне медичне страхування.

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux