• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Мексики
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Під час підготовки до виїзду до Мексики радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Мексики на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до згаданих країн необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на в’їзд-виїзд з них.

3. Пам’ятайте, що Україна має візовий режим з Мексикою. Водночас, з 1 листопада 2010 року Україна була включена до списку країн, на які поширюється дія так званої Системи електронного дозволу (СЕД). Це практично є скасуванням Мексикою в односторонньому порядку візового режиму для більшості категорій громадян нашої держави.

Як альтернативу платній візі, громадяни України, які мають чинний закордонний паспорт та бажають в’їхати на територію Мексики з метою туризму, бізнесу та транзиту, можуть отримати електронний дозвіл компетентних органів Мексики. Для цього необхідно заповнити анкету, розміщену на веб-сторінці Національного інституту міграції Мексики за адресою:

http://www.inm.gob.mx/index.php/page/Solicitud_de_Autorizacion_Electronica/ru.html. Після обробки анкетних даних, введених громадянином України, за декілька секунд електронна система дає відповідь. Якщо відповідь СЕД є позитивною, віза таким громадянам України для в’їзду на територію Мексики вже не потрібна.

Позитивну відповідь СЕД слід роздрукувати та представити її в день відльоту співробітникам авіакомпанії, якою здійснюється переліт до Мексики, а також після прильоту на територію Мексики у пункті прикордонного контролю – офіцерам міграційної служби країни. Процедура отримання такого дозволу є безкоштовною. Водночас, перш ніж скористатися ним необхідно пересвідчитись, чи авіакомпанія, якою планується здійснити подорож, підключена до СЕД. У протилежному випадку доведеться отримувати візу на загальних підставах в Посольстві Мексики в Україні.

Громадяни України, які мають дійсні американські візи або є постійними резидентами Японії, Великій Британії, Канади, США та країнах Шенгенського простору, не потребують електронного дозволу для в’їзду до Мексики.

4. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Мексики Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання в Мексиці радимо звернутись до консульського відділу Посольства України в Мексиці (м. Мехіко) з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Разом з тим повідомляємо, що законом України “Про громадянство України” від 18.01.01. р. не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи в Мексиці уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

У випадку втрати чи вилучення паспорта негайно звертайтеся до Консульського відділу Посольства України в Мексиці (м.Мехіко), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

8. Перебуваючи в Мексиці обов’язково майте при собі телефони та адреси Посольства України в Мексиці.

9. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

10. Пам’ятайте!!! Щоб не стати жертвою секс-бізнесу та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівців людьми, повідомте про це до Посольства України в Мексиці.

Крім того, з порушеного питання можна звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщин, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

УВАГА! Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають матеріальну допомогу, не видають гроші в борг, не сплачують готельні та інші рахунки, i, у разі порушення законів країни перебування, консул не може звільнити Вас від відповідальності. Слід пам'ятати, що консул не вповноважений надавати послуги щодо Вашого працевлаштування, отримання дозволу на проживання чи іноземного громадянства.

За законодавством України інформація, яку Ви надаєте Посольству, є конфіденційною. Посольство може її оприлюднити тільки за Вашої згоди i тільки особам, яким Ви дали на це повноваження.

Порядок звернення громадян України до Консульського відділу Посольства України в Мексиці по допомогу:

Кожний громадянин України, який перебуває за кордоном, може звернутися до консульської установи України по допомогу. Це можна зробити таким чином:

 • зателефонувати до консула особисто або до будь-якого співробітника консульської установи України, чи передати інформацію через третю особу, гуманітарну організацію;
 • особисто прийти на консульський прийом;
 • звернутися факсом чи поштою. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, контактний телефон (факс), громадянство та викладено, по можливості - детально, суть проблеми. Зазначене звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати;
 • направити своє звернення електронним зв'язком на адресу консульства;
 • звернутись до будь-якої офіційної установи або ж до неурядової правозахисної організації з проханням передати відповідну інформацію консулу України.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Мексики, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-то: комп’ютерну техніку, фото-/відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі великі суми грошей;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися у групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях перше-ліпше таксі, натомість краще викликати радіо-таксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають у Мексиці одні, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

Безпекова та криміногенна ситуація

Щороку Мексику відвідують мільйони туристів з усього світу. Водночас злочинність та насильство присутні в багатьох регіонах цієї країни. Туристи завжди мають бути насторожі, особливо відвідуючи прикордонні зі США регіони. У боротьбі зі злочинністю Уряд Мексики використовує сили як федеральної поліції, так і військових. В країні встановлено чисельні блокпости, які, як правило, оперуються військовими.

Найбільш криміногенними вважаються такі штати як Мічоакан, Тамауліпас, Чіуауа, Сіналоа та Коауіла, а також міста Ногалес, Сьюдад Хуарес, Нуево-Ларедо, Монтеррей та Матаморос.

На загальну ситуацію в Мексиці значною мірою впливають події, пов’язані з тривалою урядовою кампанією боротьби з організованою злочинністю та наркотрафіком із задіянням у ній військових підрозділів.

У відповідь на кроки Уряду, спрямовані на силове вирішення проблеми, злочинні угруповання та наркоторговці відповідають дедалі жорсткішими протидіями, результатом яких є чисельні жертви серед представників влади, поліцейських та пересічних громадян. Разом з тим, останнім часом наркокартелі, які несуть втрати в результаті дій Уряду, перейшли практично до терористичних актів, використовуючи для своїх збройних акцій начинені вибухівкою автомобілі, чого не спостерігалося раніше.

При цьому, слід зазначити, що найбільш жорсткі збройні протистояння з чисельними жертвами мають місце головним чином у північних прикордонних зі США штатах Мексики, через територію яких наркокартелі постачають основну масу наркотиків до Сполучених Штатів.

Арсенал зброї, якою володіє організована злочинність, дає їй змогу успішно протистояти урядовим військовим підрозділам. Зокрема, згідно з аналізом, проведеним Палатою депутатів Конгресу Мексики, в країну щодня ввозиться, головним чином із США, в середньому 1 тис. одиниць стрілецької зброї (тобто - 365 тис. щорічно). Враховуючи, що силами безпеки Мексики за останні три з половиною роки було конфісковано лише 180 тис. одиниць зброї, основна її маса залишається на руках злочинних елементів. Водночас, з огляду на те, що наркокартелі Мексики отримують щорічно більше 25 млрд. дол. США від продажу наркотиків, вони мають достатньо коштів для оновлен ня і поповнення своїх збройних арсеналів.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Мексики, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-то: комп’ютерну техніку, фото-/відеокамери, ювелірні прикраси, а також мати при собі великі суми грошей;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися у групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях Мексики перше-ліпше таксі, натомість краще викликати радіо-таксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають у Мексиці одні, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, або залишати цінні речі в салоні автомобіля.

Рівень злочинності в Мексиці досить високий і продовжує зростати. Злочини на вулицях, від кишенькових крадіжок до озброєних нападів, є серйозною проблемою більшості великих міст країни, в тому числі столиці. Кількість вбивств у Мексиці значно зросла впродовж останніх років, в основному, через діяльність наркокартелів. Крім того, продовжують траплятися випадки викрадення людей, у тому числі дітей.

Умови працевлаштування

Для можливості роботи іноземців в Мексиці необхідно спочатку отримати статус “постійного резидента” (міграційна форма FM2) або “тимчасового резидента” (міграційна форма FM3) в Національному інституті з питань міграції цієї країни, а потім відповідний дозвіл на роботу.

Для отримання згаданого дозволу іноземець має подати до Національного інституту з питань міграції наступні документи:

1. Заяву встановленого зразка.

2. Міграційну форму FM2 або FM3.

3. Легалізовані та перекладені на іспанську мову копії свідоцтва про народження та документів про освіту.

4. Оригінал контракту на роботу.

Роботодавці, перед наданням роботи та укладання відповідних контрактів з іноземними громадянами зобов’язані пересвідчитися у легальності їх перебування в країні.

Іноземні громадяни в Мексиці мають право працювати з метою отримання прибутку лише за умови надання їм компетентними мексиканськими органами статусу “постійного резидента” або “тимчасового резидента”. Іноземні громадяни, які отримують після прибуття до Мексики статус “постійного резидента”, мають на території країни однакові з громадянами Мексики права та обов’язки.

Головним органом Мексики, який курує питання міграції, є Національне інститут з питань міграції. До компетенції Інституту входять питання надання дозволів іноземним громадянам на в’їзд та проживання в країні, а також контролю за їх в’їздом, перебуванням та виїздом з країни, продовження терміну дії дозволів на перебування в країні.

Посольство України не надає сприяння в отриманні від органів влади Мексики паспортів або інших документів, що засвідчують особу, а також не надає послуги щодо працевлаштування.

 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних та соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців на території Мексики здійснюється на платній основі. Соціальне державне страхування не розповсюджується на іноземців.

Таким чином, громадяни України, перебуваючи на території Мексики, повинні або мати страховий поліс, або оплатити надання невідкладної медичної допомоги.

Корисні номери телефонів

Невідкладна допомога – 911

Поліція – 060, 080

Пожежна служба – 068, 5768-3700

Допомога туристам – 078, 5250-8221

Червоний хрест, надання невідкладної допомоги – 065

МВС, невідкладна допомога – 066

Довідкова служба – 040

Митні питання

На міжнародних авіарейсах дозволяється ввозити в Мексику без сплати митних зборів:

 • одяг та предмети особистого користування на загальну суму до 3 тис. дол. США);
 • сигарети – 200 од., сигари – 50 од., тютюн – 250 гр.;
 • алкогольні напої – 3 л.;
 • книги, газети, буклети не для комерційних цілей;
 • їнові товари вартістю до 300 дол. США;
 • товари вартістю до 300 дол. США, придбані при прибутті у магазинах «Duty Free Shop».

Обов’язковому декларуванню підлягає ввезення валюти (готівкою або іншими способами) сумою понад 10 тис. дол. США.

Без відповідного дозволу заборонено ввезення неконсервованих фруктів та овочів, садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їх частин, цибулин, насіння, черешків, живців, бруньок і т. п., ґрунту; комах, слимаків, бактерій, грибів; котів, собак та інших домашніх тварин, екзотичних тварин, пташок, бджіл тощо; м’яса будь-якого тваринного походження, ковбасних виробів, шинки, молочних продуктів, біологічних речовин, сироваток, вакцин; продукти для харчування тварин, продукти бджільництва (мед, віск тощо).

Вимоги щодо ввезення домашніх тварин (собак, котів):

1. Повна інформація про власника (ПІБ, країна походження, транзитні країни, місце проживання).

2. Інформація про тварину: порода, стать, дата народження, розмір, вага, масть, особливі ознаки.

3. Сертифікат про щеплення проти сказу для тварин старше трьох місяців. У випадку, якщо тварина має менше 3-х місяців віку або походить з країни вільної від сказу (або з такої, де щеплення проти сказу заборонено) це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

4. Зоосанітарний сертифікат, виданий офіційним санітарним органом країни походження, в якому повинно бути зазначено, що:

 • до моменту здійснення подорожі травина не виявляла ознак інфекційно-заразних або паразитарних захворювань властивих для цього виду;
 • якщо тварина походить з країни, яка офіційно заявила перед Міжнародним епізоотичним бюро про наявність на своїй території випадків африканської кінської чуми та/або лихоманки Ріфт-Валлі (ЛРВ), власник тварини повинен підтвердити, що в місці походження тварини та в радіусі 50 км навколо не було зареєстровано випадків цих захворювань протягом останніх 12 місяців або тварина не перебувала у зонах ризику.

5. Тварини, які відповідають вищезазначеним вимогам не будуть проходити ввізний карантин; у випадку виникнення підозри щодо наявності у тварини інфекційно-заразних захворювань або захворювань високого ступеня ризику, Генеральне управління здоров’я тварин  залишає за собою право ізолювати тварину та вжити відповідних санітарних заходів.

Стосовно правил ввезення інших видів тварин до Мексики необхідно отримати консультацію в Генеральному управлінню здоров’я тварин Мексики (Dirección General de Salud Animal, ubicada en Calle Municipio Libre No. 377, Col. Santa Cruz Atoyac, Del. Benito Juárez C.P. 03310 México, D.F. Tels. 5905-1000 Ext. 51037).

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux