• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку до Нідерландів
Опубліковано 01 листопада 2012 року о 00:00

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Під час перебування в Нідерландах рекомендується повсякчас, незалежно від вашого конкретного місцезнаходження, виявляти пильність і обачність.

Завжди майте при собі паспорт громадянина України для виїзду за кордон та його копію, мобільний телефон, номери телефонів екстреної допомоги, Посольства.

Не повідомляйте незнайомим особам невиправданої зацікавленості якихось даних про себе. Не повідомляйте відомості незнайомим особам, які вам телефонують.

2. Під час перебування в місті обов’язково майте при собі паспорт громадянина України для виїзду за кордон та його копію. Водії повинні мати при собі права водія (чи їх фотокопію) та техпаспорт автомобіля (чи його фотокопію).

Зберігайте документи окремо від грошей, не носіть їх в гаманці чи портмоне разом із грошима. Не бажано також класти їх у ручні жіночі чи чоловічі сумки. Не носіть при собі великих сум грошей. Майте перелік всіх документів (їх ксерокопії), кредитних карток та цінностей. Не залишайте цінностей в автомобілях або в готелі.

У разі втрати чи викрадення особистих документів, грошей або речей, необхідно

 • звернутися до найближчого відділення поліції та оформити відповідний протокол;
 • поінформувати консульський відділ Посольства тел.+31703607218 ;
 • в разі необхідності, заблокувати кредитні картки.

3. При пересуванні в автомобілі неухильно дотримуйтеся правил вуличного руху та сигналів поліцейських-регулювальників.

Пам’ятайте про ваш статус громадянина України, будьте чемними по відношенню до пішоходів та інших водіїв. Не вступайте у суперечки з ними, ігноруйте можливі нечемні слова чи жести з їхнього боку.

Для уникнення крадіжки з розбиттям скла, ніколи не кладіть на переднє чи заднє сидіння мобільний телефон чи портмоне. Сумки чи портфелі ставте тільки на підлогу між сидіннями або кладіть до багажника. Перебуваючи в автомобілі, замикайте зсередини всі дверцята.

Покидаючи автомобіль навіть на короткий час, замикайте його та ніколи не лишайте всередині жодних речей, які слід ховати до багажника. Після повернення уважно огляньте автомобіль. У разі виявлення в ньому сторонніх предметів, викликайте поліцію. У разі констатації пошкоджень автомобіля за час вашої відсутності, оформіть відповідний протокол у найближчому відділенні поліції.

Пам’ятайте, що автомобіль, запаркований з грубим порушеннями правил, може бути примусово вивезений евакуатором, а ви понесете відповідні фінансові витрати.

Враховуйте, що, ставлячи автомобіль з порушенням правил стоянки, коли він заважає іншим особам чи автомобілям та створює для них труднощі, ви наражаєтеся на акти вандалізму, його навмисне псування тощо.

4. Користуючись громадським транспортом, обов’язково сплачуйте за проїзд та зберігайте квиток до кінця поїздки. Пам’ятайте, що проїзд у громадському транспорті в пізній час є не завжди безпечним. Ознайомтесь із заходами безпеки у громадському транспорті і будьте пильними до оточення та дій інших пасажирів.

5. Пам’ятайте про потенційну загрозу терористичних актів. У зв’язку з цим, по можливості, уникайте поїздок у громадському транспорті у години „пік”, звертайте увагу на пакунки або сумки, господар яких відсутній. Негайно повідомляйте представників влади (тел. поліції 112 та 0900 8844 ) про підозрілі предмети.

Не рекомендується наближуватись до місць масового скупчення людей, особливо в закритих приміщеннях. При підозрі можливих масових заворушень, бійки і та ін. негайно покидайте місця, де можливі такі прояви.

8. В разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть фізичного опору, але негайно пред’явіть ідентифікаційну картку або паспорт громадянина України, з’ясуйте причину претензій до вас.

Ви повинні поводитися спокійно, впевнено, коректно, наполягати на необхідності зв’язатися з Посольством.

9. Якщо ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, зберігайте спокій і витримку, будьте чемним.

Якщо ніхто не потерпів, учасники ДТП згодні щодо обставин аварії, а автомобіль не зазнав значних пошкоджень, виклик поліції не є обов’язковим. В разі, якщо оформлення спільного акту про ДТП з іншим водієм є неможливим, викличте поліцію (тел. 112 та 0900 8844), зафіксуйте положення обох автомобілів. Ні в якому разі не залишайте місця ДТП до появи поліції. Обов’язково занотуйте дані водіїв та номери автомобілів, з якими відбулась ДТП, а також дані співробітників поліції.

Якщо є поранені, викликайте швидку медичну допомогу по тел. 112 та 0900 1515.

10. Відвідуючи торгові заклади (супермаркети, магазини, тощо), перед тим, як зробити покупку, слід усвідомити порядок добору і оплати товарів. Пам’ятайте, що, як правило, оплата проводиться на виході або у відповідних відділах магазину, винос неоплаченого товару в іншу секцію або на інший поверх може бути розцінений як спроба крадіжки.

Пам’ятайте, що торговельні заклади добре оснащені засобами спостереження, мають власні служби безпеки для запобігання крадіжкам. Відібрані для покупки речі не кладіть до своїх сумок до їх оплати через каси. У торгових залах, де це передбачено, обов’язково користуйтесь товарними кошиками або візками. Стежте, щоб до вашої сумки ніхто не підкинув товар, який ви не відбирали. Отримані після оплати товарні чеки обов’язково перевіряйте та зберігайте.

Усвідомте, що виконання зазначених рекомендацій є запорукою як вашої особистої безпеки, так і безпеки вашої родини.

Безпекова ситуація

Ситуація у плані забезпечення безпеки українських громадян, які проживають або прибувають до Королівства Нідерландів, є стабільною та контрольованою з боку місцевої влади та компетентних органів країни акредитації. Наявних загроз безпеці на сьогодні немає, у т.ч. прогнозованою залишається й безпекова ситуація на найближчий поточний рік.

У країні акредитації діє правова база Європейського Союзу, яка передбачає усіляку правову підтримку як громадянам ЄС, так і іноземним громадянам, які тимчасово перебувають або постійно проживають на території Королівства, а також тій категорії осіб, які працюють за контрактами в Нідерландах. Між тим, особиста безпека окремих громадян, які перебувають, постійно проживають або планують відрядження, туристичну подорож до Нідерландів залежатиме від їх поводження у країні перебування та, у разі виконання загальних вимог перебування за кордоном, які розроблені МЗС України та Посольством України в Королівстві Нідерланди, не потребує якихось спеціальних рекомендацій та вказівок.

У зазначеному вище підпункті розділу “Поради подорожуючим” наводяться “Рекомендації щодо правил поведінки під час перебування на території Нідерландів”, які можуть також бути використані громадянами України, які перебувають у Нідерландах або планують відвідати цю країну.

Умови довготермінового проживання

З квітня 2001 року в Нідерландах вступив в силу новий "Закон про іноземців 2000". За останні десять років кількість іноземців, які звернулись з запитом про вид на проживання в Нідерландах, значно збільшилось. Попередній закон не передбачав такого швидкого зростання. Новий закон сприяє спрощенню процедури та скорочує терміни очікування рішення про надання виду на проживання.

З введенням нового закону уряд Нідерландів не розраховує на повне вирішення проблем, пов’язаних з потоками іноземців, але сподівається зробити цей процес більш керованим. Чіткі правила і більш короткі процедури дозволяють швидко приймати рішення з кожного конкретного запиту на отримання статусу біженця без зниження якості рішень, що приймаються.

Кожний запит буде розглядатися окремо. Кожному іноземцю, який звертається з запитом про надання притулку, має бути надано можливість детально розповісти про свої мотиви. Таким чином, іноземці , які отримали відмову, можуть бути впевнені у тому, що їх прохання було скрупульозно розглянуто.

Новий закон передбачає дві різні процедури, через які повинен пройти іноземець, коли він робить запит про вид на проживання в Нідерландах. Іноземець може запросити дозвіл на перебування у Нідерландах через процедуру для іноземців, які шукають притулку або через звичайну процедуру.

Більшість іноземців проходять в Нідерландах так звану звичайну процедуру. У цьому випадку йдеться про іноземців, які прибувають в країну з метою роботи, навчання, об'єднання або створення сім’ї.

Залежно від мети перебування у Нідерландах у кожному конкретному випадку до іноземця можуть бути застосовані особливі або додаткові вимоги. Наприклад, особи, що мають громадянство країн Європейського Союзу, не повинні робити запит про дозвіл на тимчасове перебування для того, щоб приїхати в Нідерланди.

Після виконання іноземцем усіх загальних та особливих вимог Служба імміграції та натуралізації або Служба у справах іноземців протягом 6 місяців повинна ухвалити рішення про надання Дозволу на тимчасове перебування.

У виключних випадках терміни розгляду може бути подовжено. Наприклад, додатковий час вимагається, коли для прийняття якісного рішення необхідна порада спеціаліста особливої кваліфікації або детальне розслідування, що проводиться зовнішньою службою.

В разі, якщо запит задоволено, іноземець отримує Дозвіл на тимчасове перебування. Це віза, з якою можна в'їхати в Нідерланди, а згодом обміняти її на Дозвіл на перебування протягом певного часу. Цей дозвіл буде щорічно подовжуватись, якщо іноземець продовжує відповідати вищезгаданим вимогам.

Через п’ять років іноземець може подати запит про Дозвіл на перебування протягом невизначеного часу, який дає право назавжди залишатись в Нідерландах. Якщо іноземцю відмовлено у наданні Дозволу на тимчасове перебування, то він може надіслати протест до Служби імміграції і натуралізації (СІН).

Громадянам країн, яким не потрібно було мати Дозвіл на тимчасове перебування, і які вже в Нідерландах зробили запит на отримання Дозволу на перебування протягом певного часу, можуть очікувати на закінчення процедури протесту в Нідерландах.

Якщо протест іноземця було відхилено СІН, то існує можливість звернутися з апеляцією до суду. Рішення суду з даної апеляції іноземець не може очікувати на території Нідерландів. Якщо суддя вважатиме підставу апеляції вагомою, то справу буде передано на повторний розгляд назад до СІН. Якщо суддя відхиляє апеляцію, то іноземець може звернутися із скаргою до Державної Ради. Якщо Державна Рада визнає скаргу аргументованою, то запит буде заново розглянуто у Службі імміграції і натуралізації. Негативне рішення Державної Ради означає, що ця інстанція згодна з думкою попереднього судді та іноземець не має права наполягати на наданні йому Дозволу на тимчасове перебування.

Умови працевлаштування

Правовий статус iноземцiв в Нiдерландах, у тому числi трудових мiгрантiв, визначається конституцiєю країни, законом "Про працевлаштування iноземцiв" (Wet Arbeit Vreemdeligen), законом "Про статус iноземцiв" та iншими нормативними документами вiдомчого характеру.

Згiдно з законом "Про статус iноземцiв" тимчасове перебування iноземцiв усiх країн, за виключенням громадян країн-членiв ЄС, не передбачає можливiсть працевлаштування.

Отримання дозволу на працевлаштування iноземцiв-громадян країн-не членiв ЄС, автоматично передбачає надання дозволу на проживання в Нiдерландах. Закон "Про працевлаштування iноземцiв" вимагає вiд роботодавця документально довести вiдсутнiсть у даному випадку необхiдної робочої сили з Нiдерландiв (абр країн-членiв ЄС) або професiйну цiннiсть iноземця для виконання вiдповiдної роботи.

У випадку, якщо iноземцi мають намiр займатися самостiйною бiзнесовою дiяльнiстю, дозвiл на працевлаштування не вимагається.

Довiдково: Загальна кiлькiсть працюючих в країнi українських громадян не є постiйною. Також iснує певна кiлькiсть громадян України, якi тимчасово перебувають в Нiдерландах строком до 3-4 мiсяцiв (переважно нелегально) з метою виконання сезонних робiт. Як правило, в разi закiнчення строку дiї вiзи вони звертаються до Дипмiсiї з клопотанням про оформлення свiдоцтв на повернення в Україну, мотивуючи це втратою паспортiв для виїзду за кордон.

Стаття 1 конституцiї Нiдерландiв передбачає, що "усi особи в Нiдерландах є рiвними за рiвних умов. Дискримiнацiя на основi релiгiї, вiросповiдання, полiтичних переконань, раси, статi чи за будь-яких iнших полiтичних пiдстав забороняється". Таким чином, визнається рiвнiсть прав усiх iноземцiв в Нiдерландах. Рiвень захисту прав iноземцiв, та iнших категорiй осiб, є досить високим та вiдповiдає загальноприйнятим європейським стандартам. Факти порушень цих прав по вiдношенню до громадян України вiдсутнi.

Довiдково: Iснують виключення, передбаченi мiжнародними двостороннiми та багатостороннiми актами, що стосуються прав певних категорiй iноземцiв (вiльне перемiщення робочої сили в межах кордонiв ЄС, вiдповiднi двостороннi угоди з США, Великобританiєю та iн.)

Законодавством Нiдерландiв передбачається страхування iноземцiв з країн-не членiв ЄС в рамках двостороннiх мiждержавних угод про взаємне страхування осiб.

Нідерландами не укладалися двосторонні угоди з працевлаштування з окремими країнами, в тому числі і країнами-кандидатами на вступ до ЄС. Виключення становить ряд угод з взаємного працевлаштування членів сімей дипломатичних установ.

Втім, згідно з Законом про працевлаштування іноземців, іноземці з-поза меж ЄС мають право отримати дозвіл на працевлаштування від місцевої Служби імміграції та натуралізації за умови, якщо потенційний роботодавець доведе, що в межах Нідерландів чи інших країн ЄС неможливо знайти фахівця з необхідної спеціальності. Для цього потенційному роботодавцю слід звернутися до місцевого Бюро з працевлаштування, яке є дорадчим органом Служби з працевлаштування, і дає рекомендацію Службі імміграції та натуралізації стосовно можливості видачі дозволу на роботу. Ця порада буде базуватися на основі попиту на регіональному ринку праці і на відповідності певного кандидата певній посаді. У дозволі на роботу може бути відмовлено, якщо потенційному робітнику не виповнилося 18 років, або виповнилося 45 років.

При цьому потенційним роботодавцем повинні бути виконані наступні умови:

 • роботодавець не зміг знайти працівника з країн Європейського економічного простору;
 • посада була вакантною не менше п’яти тижнів (для посад, які важко заповнити, строк збільшується до трьох місяців);
 • роботодавець вжив всіх можливих заходів, щоб заповнити вакансію працівником-громадянином Нідерландів або країни Європейського економічного простору, у т.ч. шляхом розміщення оголошення у друкованих виданнях та в інтернеті;
 • роботодавець гарантує, що іноземець задовольняє встановлені вимоги:

  • має страховий поліс на медичне обслуговування,
  • пройде відповідний медичний огляд на предмет виявлення захворювання туберкульозом по приїзду до Нідерландів,
  • може самостійно утримувати себе в країні,
  • має житло.

Компанія-роботодавець має бути зареєстрованою в Торговій палаті Нідерландів. Якщо потрібно, керівництво компанії має довести, що компанія може підлягати продажу, працівники компанії застраховані, внески та податки сплачуються.

Порівняно нескладні правила отримання дозволу на працевлаштування певної категорій іноземців обумовлені наявними тенденціями нестачі робочої сили у ряді секторів економіки Нідерландів, зокрема, у системі охорони здоров'я, в інформаційних технологіях, телекомунікаціях, сільському господарстві тощо. Останнім часом окремі політики різного рівня озвучують думки щодо необхідності стимулювання економічної міграції до Нідерландів та про наміри проведення переговорів з країнами-кандидатами на вступ до ЄС про допуск на роботу в окремих секторах економіки Нідерландів фахівців з цих країн, що свідчать про пошук керівництвом Нідерландів нових підходів до розв'язання цієї проблеми. Втім, передбачається, що найближчим часом напруга в цьому питанні буде знята через розширення ЄС за рахунок нових членів, де в наявності є велика кількість незадіяної робочої сили.

Внаслідок згаданої політики в галузі працевлаштування іноземців, яка фактично заохочує працевлаштування іноземців, які володіють високотехнологічними професіями, протягом останніх років спостерігається певне збільшення висококваліфікованих спеціалістів з України, які працюють за довготерміновими контрактами в сферах телекомунікацій, комп'ютерних технологій та інженерії. Високим є попит на наукових працівників, багато яких займаються викладацькою та дослідницькою роботою у вищих учбових закладах Нідерландів.

В той же час, за інформацією Міністерства соціальних справ та працевлаштування Нідерландів наявні обсяги нестачі робочої сили у певних секторах економіки Нідерландів не дають підстав очікувати масштабного набору робочої сили з країн-не членів ЄС. Іншим аргументом, що сприяє збереженню обмежувального характеру голландського трудового законодавства у сфері працевлаштування іноземців, є цілий ряд соціальних та демографічних факторів, таких як відносна перенаселеність Нідерландів та значна частка іммігрантів серед населення. Водночас, перевага місцевій робочій силі надається у зв'язку з тим, що більшу частину заробітної плати місцеві працівники конвертують на потреби країни проживання, тоді як більша частина заробітної плати іноземних працівників висилається з країни.

У зв’язку з вищевикладеним державна політика Нідерландів в сфері працевлаштування скерована в першу чергу на пошук трудових ресурсів всередині країни. Так, серед основних програмних заходів, які заплановані урядом Королівства Нідерланди з метою боротьби з безробіттям на найближчий час є реалізація програми суворого дотримання паритету між рівнем бюджетних надходжень та витрат, збереження дефіциту бюджету та погашення внутрішнього боргу, стимулювання діяльності підприємств та компаній попереднім урядом для оперативного вирішення бюджетних проблем, зменшення системи соціальних пільг, а також зменшення на 10% видатків міністерств та відомств. Окрім цього, програма включає рішення щодо анулювання права на допомогу тим безробітним, хто відмовився від відповідної роботи, надання права на отримання допомоги по безробіттю лише за умови, що безробітні, крім того, що звернулися на біржу праці, самі шукають собі роботу, а також встановлення жорсткого контролю за нелегальними іноземними робітниками.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Більш докладна інформація про умови працевлаштування іноземців в Нідерландах розміщена на сайті Служби з питань імміграції та натуралізації Нідерландів (https://ind.nl/EN/individuals/residence-wizard/work/Pages/default.aspx).

Надання медичних, соціальних послуг

З січня 2006 року в Нідерландах внесено зміни до законодавства країни у питанні медичного страхування іноземців. На сьогодні відповідно до норм законодавства Нідерландів усі іноземці, які перебувають в Нідерландах, повинні мати договір медичного страхування.

Що стосується невідкладної медичної допомоги, то вона надається усім особам, незалежно від наявності полісу медичного страхування. Однак, за відсутності медичної страховки особа зобов'язана самостійно сплатити кошти за надані медичні послуги. До Посольства України в Королівстві Нідерланди часто надходять прохання медичних закладів Нідерландів щодо розшуку громадян України, які не сплатили кошти за отриману медичну допомогу і мають борг, що, відповідно, може стати причиною відмови у оформленні візи до країн Шенгенської групи.

З метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянам витрат у зв’язку із заподіяною їм шкодою через нещасний випадок чи іншими надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадяни України під час поїздки повинні мати при собі дійсний страховий поліс.

В Нідерландах, як і в Україні, існує досвід укладення угод з іншими країнами щодо безоплатного надання невідкладної медичної допомоги.

Право на проведення обов'язкового медичного страхування громадян України при їх виїзді за кордон мають ряд українських та іноземних страхових компаній, які є комерційними підприємствами та діють, зокрема, на території України згідно з чинним законодавством України.

Митні правила

Імпортований товар у багажі пасажира, придбаний для особистого користування (крім алкоголю, тютюнових виробів і палива) звільнений від оподаткування митом, податком з обороту і акцизом, якщо загальна вартість його на одну особу не перевищує - 430 євро.

Кількісні обмеження для ввозу до Нідерландів з-за меж Європейського Союзу

Пасажиру, що прибуває з-за меж Європейського Союзу в Нідерланди дозволено привозити з собою для особистого користування без обкладення податками тютюнові вироби, алкоголь і моторне паливо в таких кількостях.

Тютюнові вироби (пасажиру повинно бути не менше років 17):

 • 200 сигарет або
 • 100 маленьких сигарил або
 • 50 сигар або
 • 250 грамів паливного тютюну.

Алкоголь (пасажиру повинно бути не менше років 17):

 • вина до 4 літрів (крім ігристого і лікерного);
 • пива до 16 літрів;
 • 2 літри алкогольних напоїв з вмістом алкоголю до 22% (у тому числі ігристого і лікерного вина) або літр міцних алкогольних напоїв (із вмістом алкоголю понад 22%) .

Заборонено ввезення неконсервованих м'ясних продуктів. Інші види неконсервованих продуктів повинні декларуватися. Ввезення будь-яких видів зброї і боєприпасів - за умов спеціального попереднього дозволу.

Ввезення медичних препаратів дозволяється тільки для особистого використання.

Моторне паливо:

моторне паливо в стандартному паливному баці моторно-транспортного засобу.

Магазини безмитної торгівлі

Пасажири, які прибули з-за меж Європейського Союзу, можуть купувати товари в магазинах безмитної торгівлі з поверненням податку з обороту. Продаж з поверненням податку з обороту означає, що в момент продажу до ціни товару додається податок з обороту, який згодом покупцеві повертається. У магазині безмитної торгівлі покупцеві видається документ, що підтверджує покупку, який він повинен пред'явити при вибутті з Європейського Союзу на митниці для отримання підтвердження.

Покупець повинен вивезти товар з Європейського Союзу в нерозкритій оригінальній упаковці не пізніше ніж до останнього числа третього місяця, наступного за місяцем покупки.

На вимогу митниці пасажир повинен пред'явити упакований і без ознак відкриття упаковки товар для митного огляду.

Декларування готівки

Готівкові гроші в розмірі 10 000 євро і більше, при ввезені до Європейського Союзу або з Європейського Союзу, слід декларувати.

Якщо фізична особа, що в'їжджає в Європейський Союз або виїжджає з Європейського Союзу, має при собі готівку в розмірі 10 000 євро або більше, то вона зобов'язана подати декларацію про готівку. Цей обов'язок встановлений постановою Європейського парламенту та Ради Європи (ЄС) № 1889/2005 щодо перевірки готівки, що ввозиться в співтовариство або вивозиться зі спільноти.

Таким чином, обов'язок декларування готівкових грошей існує як у фізичної, так і у юридичної особи, яка переправляє готівкові гроші в розмірі 10 000 євро або більше в Європейський Союз або з Європейського Союзу.

Підлягають декларуванню готівкові гроші:

 • наявні в обігу в якості платіжного засобу банкноти (паперові гроші) і монети;
 • чеки, в т. ч. дорожні чеки;
 • боргові розписки;
 • грошові картки;
 • акції.

Форми декларації доступні на сайті Податкової Служби Королівства Нідерландів (www.belastingdienst.nl). Для використання форм їх потрібно роздрукувати і заповнити, або роздрукувати, заздалегідь заповнивши на екрані. Форми можна отримати і в ході здійснення митних формальностей у співробітника митниці.

Корисні номери телефонів

Медична допомога: 112 та 09001515

Поліція: 112 та 09008844

Консульський відділ Посольства України: +31703607218

 

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux