• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Стара версія
Україна завершує головування на Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ
Опубліковано 22 липня 2020 року о 17:58

22 липня 2020 року міністр оборони України Андрій Таран взяв участь у заключному засіданні Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, присвяченому підбиттю підсумків його роботи під головуванням України у другому триместрі 2020 року. 

Україна очолила Форум у безпрецедентні часи кризи, пов’язаної з COVID-19, та триваючої російської агресії проти територіальної цілісності, суверенітету та незалежності нашої держави. Ці фактори зробили керування цим важливим органом ОБСЄ вимогливим та складним завданням, - зазначив міністр.

За словами очільника міністерства, джерело нестабільності військово-політичної та безпекової ситуації у Європі криється в агресивній зовнішній політиці Кремля. Ескалація напруги у басейні Чорного і Азовського морів продовжується внаслідок їх безпрецедентної мілітаризації Росією, окупацією нею суверенних територій України та Грузії, створенням перешкод свободі судноплавства. 

«Я хотів би зробити чіткий та рішучий наголос на одному питанні – російська агресія проти України залишається головною проблемою нашої національної та регіональної безпеки», - наголосив Андрій Таран.

Пандемія COVID-19 була використана російською пропагандою для поширення у кіберпросторі неправдивих звинувачень та створення умови для безпідставного зняття санкцій, запроваджених міжнародним співтовариством проти РФ за порушення миру та міжнародного права.

Політико-військові аспекти конфлікту між Росією та Україною також перебували у центрі уваги Форуму. Підступне вбивство 13 липня російськими окупаційними військами на Донбасі українського військового медика стало прикрим свідченням того, наскільки важливими є наполегливі зусилля для стримування подальшого загострення конфлікту та забезпечення дотримання міжнародного гуманітарного права. 

Андрій Таран надав оцінку підсумкам розгляду пріоритетних питань Українського головування під час засідань Форуму та виклав бачення української сторони щодо низки безпекових викликів, які потребують спільної відповіді ОБСЄ. 

Окрему увагу він привернув до моніторингу ситуації на тимчасово окупованому Кримському півострові, мілітаризації та перешкоджання вільному судноплавству в Азово-Чорноморському регіоні; боротьби з незаконним обігом зброї та боєприпасів через національні кордони у конфліктних зонах, насамперед ділянки українсько-російського кордону, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях Донбасу; вироблення засобів протидії гібридним загрозам; досягнення прогресу в модернізації Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки, зокрема для підвищення рівня транспарентності під час проведення масштабних раптових  військових навчань.

У відповідь на виступ Міністра оборони України, делегації держав-учасниць ОБСЄ надали високу оцінку кропіткій та професійній роботі Українського головування. Вони наголосили на нагальності тем, порушених під час засідань, для європейської безпеки на тлі триваючих порушень міжнародного права та засадничих принципів ОБСЄ Російською Федерацією, яка продовжує агресію проти України та незаконну окупацію Кримського півострова. 

Держави-учасниці ОБСЄ підтвердили непохитну підтримку територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Вони висловили серйозне занепокоєння через проведення Росією 17-21 липня цього року небезпечних раптових масштабних військових навчань. У цьому контексті учасники  підкреслили необхідність модернізації Віденського документа 2011 року щодо заходів зміцнення довіри та безпеки.   

Довідково: Україна вперше за майже тридцятирічний період своєї участі в ОБСЄ вперше головує на Форумі безпекового співробітництва цієї організації. Їй випало стати першою державою – учасницею з виконанням цієї функції онлайн. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно відкрив головування 29 липня 2020 року. 

Форум створили у 1992 році. Нині він об'єднує 57 країн-учасниць і 11 країн-партнерів ОБСЄ. Форум ухвалює рішення про заходи для зміцнення довіри та безпеки у регіоні ОБСЄ, контролю над звичайними озброєннями. Він слугує майданчиком для обговорення шляхів зменшення небезпеки виникнення конфліктів, сучасних викликів європейській безпеці, стану виконання чинних зобов’язань держав-учасниць у політико-військовому вимірі ОБСЄ.  У рамках Форуму налагоджений ефективний механізм допомоги державам у сфері запобігання незаконному обігу легких озброєнь та стрілецької зброї та звичайних боєприпасів, демократичного контролю над збройними силами, виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир та безпека» та резолюції РБ ООН 1540 з нерозповсюдження ЗМЗ. Починаючи з 2014 року основну увагу щотижневих пленарних засідань Форуму зосереджено на обговоренні та засудженні грубих порушень Росією основоположних норм та принципів ОБСЄ через її агресію проти України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux