Портал в режимі тестування та наповнення
Про Раду
Опубліковано 06 грудня 2019 року о 12:10

Діяльність

Одним з важливих напрямів роботи МЗС є ефективне виконання задач економізації зовнішньої політики України, насамперед, політико-дипломатична підтримка вітчизняних експортерів шляхом розширення існуючих ринків збуту та диверсифікації потоків вітчизняного експорту (насамперед, продукції металургійного комплексу, АПК, машинобудування, хімічної промисловості) до нових світових центрів зростання та регіонів, що демонструють високу динаміку економічного розвитку: Азійсько-Тихоокеанського регіону, Близького Сходу, Північної Африки, Латинської Америки та Карибського басейну.

З метою належної реалізації національних зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних і торговельних інтересів за кордоном та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України, у квітні 2013 р. при МЗС було створено Раду експортерів та інвесторів України (РЕІ), а у вересні 2014 року оновлено її персональний склад. До складу Ради увійшли понад 60 представників галузевих спілок і асоціацій, провідних українських підприємств та компаній, які фактично представляють увесь спектр експортоорієнтованих галузей економіки України (насамперед, металообробну, машинобудівну, хімічну, агропромислову, а також сферу послуг).

Довідково: зокрема, до складу РЕІ входять керівники АТ „Мотор Січ”, ВАТ „Азовмаш”, ПАТ „Крюківський вагонобудівний завод”, ДП „Конструкторське бюро „Південне” ім. М.К.Янгеля, ПАТ „АвтоКрАЗ”, ДП „Антонов”,  холдинг „Інтерпайп”, ВАТ „Турбоатом”, ПАТ „Сумське МНВО ім. М.В.Фрунзе”, ДП НВКГ „Зоря-Машпроект”, ТОВ „НІБУЛОН”, ТОВ „Мрія Агрохолдинг”, ПАТ „Оболонь” тощо.

У новому форматі Ради, до її роботи залучено також керівників Американської торгівельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації та Американсько-Української Ділової Ради, компанії-члени яких реалізують на території України низку масштабних інвестиційних проектів.

Це дозволило посилити системність у роботі з провідними зарубіжними інвесторами, зокрема, у напрямку підвищення їх поінформованості щодо пріоритетного значення, яке надається Урядом України для покращення ділового та інвестиційного клімату, формування системи сталого партнерства у форматі „влада-бізнес”, сприяє підвищенню рівня інвестиційної привабливості нашої держави, відтак, надає додатковий імпульс процесу залучення іноземних інвестицій у провідні галузі вітчизняної економіки та регіональні проекти.

Основними завданнями Ради є:

 • сприяння українським експортерам у зміцненні їхніх позицій на традиційних ринках та у виході на нові ринки збуту;
 • сприяння участі українських підприємств і компаній у тендерах та конкурсах, реалізації інфраструктурних та інвестиційних проектів за кордоном;
 • сприяння залученню фінансових ресурсів у виробництво в Україні конкурентної та експортно-орієнтованої продукції;
 • сприяння національним товаровиробникам у реалізації високотехнологічної продукції за кордоном та впровадженні зарубіжних інноваційних технологій;
 • сприяння залученню іноземних інвестицій для реалізації пріоритетних проектів в Україні;
 • сприяння просуванню економічних інтересів України за кордоном на двосторонньому та багатосторонньому рівнях.

МЗС на постійній основі здійснює постійний моніторинг та оперативне інформування членів Ради стосовно потенційних можливостей розширення української присутності на світових ринках, зацікавленості іноземних компаній у налагодженні контактів з українськими партнерами. Оперативно опрацьовуються пропозиції членів РЕІ стосовно вдосконалення умов ведення бізнесу, покращення регуляторного середовища, стимулювання інвестиційної діяльності в Україні з урахуванням передового іноземного досвіду.

МЗС на постійній основі залучає членів Ради до участі у бізнес-форумах під час візитів найвищого та високого рівня, пропозиції ділових кіл враховуються при підготовці двосторонніх зустрічей з офіційними особами іноземних держав.

Окрема увага приділяється забезпеченню участі українських виробників у престижних виставково-ярмаркових заходах за кордоном, що сприяє нарощуванню обсягів експорту українських товарів та закріпленню на міжнародних ринках продукції вітчизняних підприємств. 

30 вересня 2014 р. в приміщенні Міністерства під головуванням Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна відбулося тематичне засідання Ради експортерів та інвесторів при МЗС України, присвячене наданню дієвого політико-дипломатичного сприяння вітчизняним товаровиробникам, які найбільше залежать від російського ринку, у питанні диверсифікації ринків збуту.

На основі пропозицій ділових кіл, внесених під час заходу, було опрацьовано та подано на розгляд Кабінету Міністрів України комплекс заходів з удосконалення механізму сприяння закріпленню українських підприємств на традиційних ринках, виходу на нові, перспективні ринки збуту, у першу чергу, країн із стрімко зростаючою економікою.

24 грудня 2015 р. за участі понад 70 представників провідних об’єднань бізнесу та українських експортоорієнтованих підприємств відбулось тематичне засідання РЕІ, присвячене розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва з країнами Африки.

З метою забезпечення більш ефективного діалогу з діловими колами, та у якості нового формату проведення засідань вперше було забезпечено онлайн-включення протягом всього заходу низки українських дипустанов, які мали можливість активно брати участь у дискусії та безпосередньо відповідати на питання з боку представників бізнесу.

У контексті подолання перешкод і обмежень, які російська влада наклала на транзит українських товарів територією РФ, 18 лютого 2016 р. за участі понад 130 представників бізнесу проведено спеціалізоване засідання РЕІ з метою обговорення існуючих можливостей для здійснення міжнародних транзитних перевезень вітчизняними товаровиробниками України, зокрема, до країн Кавказу та Центральної Азії в обхід території Росії, а також технічних, технологічних та тарифних умов здійснення залізничних вантажних перевезень «Європа – Азія» через Балтійське, Чорне і Каспійське моря. За результатами заходу домовлено про створення постійно діючої Робочої групи з логістичних питань в рамках РЕІ.

22 березня 2016 р. відбулось установче засідання Робочої групи з логістичних питань Ради експортерів та інвесторів при МЗС України. Участь у засіданні взяли представники Мінекономрозвитку України, Мінінфраструктури України, Державної фіскальної служби України, ПАТ «Укрзалізниця» та понад 20 ділових асоціацій та компаній галузі, зокрема, Асоціації «Укрзовніштранс», АТ «Пласке», компанії «Укрферрі», Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України та ін.

В ході заходу було окреслено конкретні напрямки діяльності Робочої групи, погоджено її персональний склад, визначено членів групи, відповідальних за конкретні напрями роботи і подальшу оперативну комунікацію на рівні «органи державної влади – бізнес».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux