• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Санкції проти РФ
Опубліковано 04 серпня 2023 року о 12:25

З моменту початку неспровокованої повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України 24-го лютого 2022 року, Україна та міжнародні партнери запровадили низку санкцій проти рф.

На сьогодні російська федерація є найбільш підсанкційною країною світу і наразі саме санкції є найбільш дієвим інструментом впливу на країну-агресора з боку цивілізованої світової спільноти.

Важливим елементом роботи Міністерства закордонних справ України на санкційному напрямі є взаємодія зі столицями держав-членів ЄС, США, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, Нової Зеландії та низки інших країн-партнерів.

У питаннях формування та реалізації державної політики у санкційній сфері, Міністерство закордонних справ України, як допоміжний інструмент, враховує План дій міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола щодо посилення санкцій проти рф, підготовлений групою міжнародних та українських експертів. Більш детально із зазначеними Планом та напрацьованими в його рамках документами можна ознайомитись за посиланням: https://fsi.stanford.edu/working-group-sanctions.

Станом на зараз започатковано роботу сайту «Війна та санкції» за посиланням https://sanctions.nazk.gov.ua, на якому опубліковані санкційні списки осіб, які причетні до розв’язання, підтримки та сприяння військовій агресії рф та рб проти України. Портал містить детальні профілі осіб та їхні зв'язки, а також візуалізацію санкцій, що вже застосовуються в різних юрисдикціях тощо. Інформація на Порталі постійно оновлюється та доступна також англійською мовою.

Даний Портал також надає можливість кількісно відстежувати прогрес у застосовуванні санкцій країнами ЄС, Великою Британією, США, Канадою, Швейцарією, Австралією, Японією та Новою Зеландією.

До роковин повномасштабної агресії рф проти України державами-партнерами було ухвалено потужні санкційні пакети.


1. ЄС

Станом на червень 2023 р. Радою ЄС ухвалено одинадцять пакетів економічних та індивідуальних санкцій у зв’язку з військовою агресією Росії проти України. 23 червня 2023 року Радою ЄС ухвалено 11-й пакет санкцій ЄС, який включає такі заходи:.

  • Інструмент боротьби з обходом санкцій, який передбачає активізацію двосторонньої та багатосторонньої співпраці з третіми країнами (у т.ч. в контексті обходу санкційних обмежень), а також надання технічної допомоги. Лише у випадках, коли співпраця не принесе очікуваних результатів, ЄС запроваджуватиме індивідуальні обмежувальні заходи щодо операторів третіх країн, які сприяють обходу санкцій. Якщо незважаючи на індивідуальні санкції, обхід санкцій залишатиметься суттєвим і системним, Рада ЄС може прийняти рішення про обмеження продажу, постачання, передачі або експорту товарів і технологій, експорт яких до росії вже заборонено до третіх країн, юрисдикція яких або далі використовується або має особливо високий ризик використання для обходу санкцій.
  • Заборона транзиту через територію росії: товарів та технологій, які можуть сприяти військовому та технологічному посиленню росії або розвитку сектору оборони та безпеки; товарів та технологій, призначених для використання в авіації або космічній промисловості; палива для реактивних двигунів і паливних добавок, що експортуються з Євросоюзу.
  • Імпортно-експортний контроль та обмеження: ЄС внесено додаткових 87 позицій до переліку суб’єктів, які безпосередньо підтримують ВПК росії у її війні проти України. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного використання. До списку входять чотири іранські компанії, які виробляють безпілотні літальні апарати і постачають їх до росії, а також деякі російські організації, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для ВПК та інші суб’єкти, які беруть участь в обході торговельних обмежень. Крім того, розширено список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.
  • Заборона пропагандистських ЗМІ: призупинено дії ліцензій на мовлення ще п’ятьох медіа ресурсів: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.
  • Дороги і порти: ЄС поширив заборону на перевезення вантажів до ЄС автомобільним транспортом, зокрема причепами та напівпричепами, зареєстрованими в росії, у тому числі на вантажівки, зареєстровані за межами росії. Крім того, Рада ЄС заборонила доступ до портів і шлюзів ЄС будь-яким суднам, які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо у компетентних органів є підстави підозрювати, що судно або порушує заборону на імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів морським транспортом до ЄС, або транспортує російську сиру нафту чи нафтопродукти, що придбані вище встановленої граничної ціни (oil price cap). Така ж заборона буде застосовуватися до суден, якщо у компетентних органів є вагомі підстави підозрювати, що вони незаконно втручаються, вимикають або іншим чином відключають свою навігаційну систему під час транспортування російської сирої нафти та нафтопродуктів у порушення міжнародних угод, правил і стандартів.
  • Енергетика: Припинено дію тимчасового виключення, наданого Німеччині та Польщі на постачання сирої нафти з росії через північну ділянку нафтопроводу «Дружба». Однак нафта, яка походить з Казахстану чи іншої третьої країни, зможе продовжувати транзит через росію та імпортуватися в ЄС через нафтопровід «Дружба».
  • Індивідуальні санкції: до списків включено 71 фізичну та 31 юридичну особу. Серед основних категорій: представники та керівники російських структур і військових формувань, які взяли активну участь у війні та проведенні мобілізації; керівники та провідні журналісти пропагандистських ЗМІ; судді; представники окупаційної влади, які взяли участь у вивезенні предметів української спадщини; представники російської та окупаційної влади, причетні до незаконної депортації український дітей; керівники компаній, що підтримують ЧВК Вагнер; губернатори; компанії російського ВПК, у т.ч. які беруть участь у виробництві ракет; банки; компанії ІТ-сектору, які надають критичні технології та програмне забезпечення для російської розвідувальної спільноти.

03 серпня ц.р. Рада ЄС затвердила пакет обмежувальних заходів стосовно білорусі 2023/1592(CFSP), аналогічних російським, у зв’язку з її участю в агресії росії проти України.

Зокрема, вводяться обмеження, які розширюють заборону на експорт до білорусі на низку чутливих товарів і технологій, які сприяють військовому та технологічному розвитку білорусі. Накладається додаткова заборона на експорт вогнепальної зброї та боєприпасів, а також товарів і технологій, придатних для використання в авіаційній та космічній промисловості.

До переліку підсанкційних юридичних осіб внесено три компанії білорусі, зокрема ВАТ «Мінський електротехнічний завод ім. В.Козлова», ВАТ «білоруський металургійний завод – управляюча компанія холдингу «білоруська металургійна компанія» та «білоруський державний концерн нафти й хімії».

Пакет також містить нові списки проти 38 фізичних осіб, серед яких фігурують найбільш ключові пропагандисти, представники судових органів, причетних до винесення рішень стосовно опозиціонерів, а також співробітники пенітенціарної служби.

2. США

24 лютого Державний департамент США повідомив про запровадження нових санкцій проти росії за її війну проти України (https://is.gd/y985ij), зокрема під дію повних блокуючих санкцій США потрапили:

  • понад 60 фізичних та юридичних осіб, причетних до управління операціями та політикою агресії росії щодо України та до незаконного управління окупованими українськими територіями в інтересах рф (міністри, губернатори і російські чиновники, а також 6 людей та 3 організації, які, діючи на окупованих територіях, були причетні до розкрадання українського зерна);
  • 3 компанії, які залучені до розширення виробництва та експорту енергії в росії (структури, які беруть участь у проектуванні та будівництві терміналу «Северська бухта» в рамках нафтових проєктів «Восток»);
  • 4 особи та 22 організації з російського технологічного сектору (виробники програмного забезпечення, яке використовується росією для збору розвідданих);
  • 3 підприємства, які розробляють і експлуатують російську ядерну зброю, а також 3 компанії, які працюють в сфері цивільного атомного сектору та афілійовані з ДК «Росатом»;
  • низку осіб, причетних до незаконного контролю росії над українською ЗАЕС.

Запроваджено візові обмеження щодо 1219 військовослужбовців російської армії, включаючи офіцерів, за дії, які загрожують або порушують суверенітет, територіальну цілісність або політичну незалежність України.



Міністерство торгівлі США опубліковано 4 рішення, які вводять додаткові експортні обмеження для росії, білорусі та ірану, а також для компаній третіх країн.


24 лютого Міністерство фінансів США запровадило один із найбільш потужних санкційних пакетів проти росії за її війну проти України (https://is.gd/T8uCKo), який включає Рішення стосовно санкціонування металургійного та гірничодобувного секторів економіки російської федерації та запровадження санкцій проти 22 фізичних та 83 юридичних осіб.

Міністерство фінансів США оголосило про прийняття, відповідно до Виконавчого Указу Президента США №14024, Рішення стосовно санкціонування металургійного та гірничодобувного секторів економіки російської федерації (https://is.gd/bNUdxN). Це рішення дозволяє накладати санкцій на будь-яку фізичну або юридичну особу, яка має намір працювати або вже діяла в цьому секторі економіки рф, а також посилює спроможності компетентних органів США запроваджувати додаткові економічні обмеження проти росії. Цей крок доповнює існуючі положення щодо санкцій проти тих, хто працює або працював у сферах квантових обчислень, бухгалтерського обліку, трастового управління, надання консульських послуг, аерокосмічної галузі, морської промисловості, електроніки, фінансових послуг, технологій, а також оборонним сектором економіки російської федерації.


Мінфін, Мінторг та Держдеп США також опублікували Попередження про вплив санкцій і експортного контролю на ВПК росії (https://is.gd/iUH4CG).

Відповідно до інформації Мінфіну, загалом з лютого 2022 року Міністерство фінансів США запровадило понад 2500 санкційних обмежень проти росії та її стороників, а також забезпечило тісну координацію на антиросійському санкційному треку з понад 30 державами-партнерами.


24 лютого 2023 року Президент США Дж.Байден запровадив (https://bit.ly/3EvLSsf) додаткове підвищення імпортних мит на різноманітні товари з росії на суму приблизно 2,8 мільярда доларів. Зокрема, збільшено тарифи на імпорт більшості видів металу та виробів з нього – з 35 до 70%. Мита на інші російські товари, зокрема хімікати та мінерали збільшено до 35%.

Крім того, рішенням Президента США (https://bit.ly/3Znf2lH), починаючи з 10 березня 2023 року, запроваджується 200-відсоткове адвалорне мито на алюміній з росії та вироби з нього.

Починаючи з 10 квітня 2023 року, запроваджується 200-відсотковий адвалорний тариф на алюмінієві вироби, якщо будь-яка кількість алюмінію у їх складі має російське походження.


19 травня Сполучені Штати запровадили санкції проти понад 300 суб’єктів з різних юрисдикцій. Ці санкції спрямовані на протидію обходу вже запроваджених обмежень проти росії, а також підрив військово-промислових ланцюгів поставок, енергетичних доходів російської економіки та її фінансового сектору.

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США запровадило повні блокуючі санкції проти 22 фізичних та 104 юридичних осіб з понад 20 іноземних юрисдикцій (http://surl.li/hdlum). Державний департамент США санкціонував та ідентифікував як заблоковане майно майже 200 суб’єктів: фізичні та юридичні особи, морські та повітряні судна (http://surl.li/hdnxy).

OFAC також розширив перелік секторів російської економіки (http://surl.li/hdmsq, http://surl.li/hdmsw), стосовно яких компетентні органи США можуть імплементувати санкційні обмеження відповідно до Виконавчого Указу №14024, перекриваючи доступ росії до нових категорій послуг. До числа таких секторів віднесено: архітектурний, інженерний, будівельний, виробничий і транспортний сектори економіки російської федерації.

Міністерство торгівлі США значно розширило перелік товарів, на які поширюється експортний контроль, і включило 71 компанію до переліку торгових обмежень Entity List з метою обмеження доступу росії до критично важливих технологій (http://surl.li/hdnyg).

3. Канада

24 лютого Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо у своєму зверненні «Підтримуючи Україну так довго як це потрібно» серед іншого оголосив про нові санкції, спрямовані 129 російських фізичних та 63 юридичних осіб рф, у відповідь на триваючу неспровоковану агресію рф в Україні. Обмеження накладені на вище керівництво російських міністерств та відомств, в т.ч. військових, членів уряду та Адміністрації Президента, російських депутатів Держдуми, олігархів та їхніх родичів, в т.ч сина Д.Медведева, доньку Р.Кадирова, родину А.Мордашова.

До канадського санкційного списку включено: політичну партію «Единая Россия»; низку ключових оборонних підприємств на науково-дослідницьких інститутів; федеральних відомств – ФСБ, ФСО, Главное управление специальных программ Президента Российской Федерации, Главное Управление Генерального штаба ВС РФ, Государственная Дума, Совет Федераций, Федеральная служба финансового мониторинга; російських компаній - АО «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС» (Росатом), управляющая компания АО «Роснефтегаз» (40.4% Роснефти, 10.97% Газпрома, 27.63% Интер РАО).

Також заборонений експорт до рф низки хімічних елементів та сполук (товарний код 3818.00), які використовуються у виробництві електроніки, та введено повну заборону на імпорт зброї з рф.

Оголошено, що канадський уряд протидіятиме недоброчесній практиці, до яких вдаються рф та Білорусь з метою штучного заниження вартості свого експорту до Канади, оскільки він з 2022 року підлягає додатковому 35% миту. Д.Трюдо зазначив, що Канадська агенція прикордонної служби має відповідні інструменти захисту канадських виробників від недоброчесної конкуренції через державне викривлення цін на російський та білоруський імпорт.


11 квітня Канада оголосила про запровадження нових санкцій проти 14 фізичний та 34 юридичних осіб рф, причетних до війни, а також 9 білоруських фінансових установ. Зокрема, запроваджено санкції проти групи компаній «Волга-Днепр», що дає юридичні підстави для відкриття кримінального провадження щодо конфіскації майна компанії в Канаді, насамперед, літака АН-124-100, який з лютого 2022 р. перебуває в міжнародному аеропорту м.Торонто.


19 травня під час Саміту «Групи Семи» у м.Хіросіма Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив, що Канада запроваджує нові санкції, які включають в себе:

  • санкції проти 17 фізичних та 18 юридичних осіб рф з числа членів родин підсанкційних осіб, кремлівської еліти, а також осіб, пов’язаних із російськими компаніями, що постачають військові технології та послуги збройним силам рф;
  • санкції щодо 30 фізичних та 8 юридичних осіб рф, що безпосередньо залучені до порушення прав людини, включно із незаконним вивезенням українських дітей до рф та встановленням опіки над ними, зокрема Офіс генерального прокурора та Міністерство освіти рф.

Д.Трюдо наголосив, що Канада засуджує брутальну та невиправдану агресивну війну рф проти України, вбивство її мирних громадян, примусову депортацію українських дітей, захоплення та експлуатацію ядерних об’єктів, а також риторику ядерного залякування.


10 червня під час візиту в Україну Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив, що Канада запровадила нові санкції проти 24 фізичних та 17 юридичних осіб, які причетні до спроб руйнування культурних пам'яток та інституцій України, її ідентичності. Обмеження застосовані, зокрема, до Віктора та Олександра Януковича, російських музеїв і культурних центрів на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Криму. 


4. Австралія

До річниці повномасштабної агресії рф проти України, оприлюднено спільну заяву Прем’єр-міністра Австралії Е.Албенізі, заступника Прем’єр-міністра Австралії Р.Марлза та Міністерки закордонних справ Австралії П.Вонг щодо надання військової допомоги Україні та запровадження нового пакету санкцій проти держави-агресора - https://www.foreignminister.gov.au/minister/penny-wong/media-release/australia-stands-ukraine-additional-military-support-and-sanctions.

Новий пакет допомоги Україні включає надання військових розвідувальних дронів (на загальну суму 23,6 млн дол. США), а також запровадження санкцій проти 90 фізичних і 40 юридичних осіб рф.

Таким чином, станом на сьогодні, Австралією запроваджені санкції проти понад 1 тис. фізичних та юридичних осіб рф, а загальний обсяг військової допомоги складає 353,6 млн дол.США.

Австралія запровадила нові санкції щодо 3 фізичних осіб і 21 юридичної особи рф (http://www.legislation.gov.au/Details/F2023L00561/Html/Text). Обмеження зокрема введенні щодо голови російської федеральної служби фінансового моніторингу, помічників президента рф - членів рад директорів "росатом" і "роснефть", а також росфінмоніторингу, управляючої компанії Запорізької АЕС, банків "Уралсіб", "Зеніт", МТС банку та ін.



5. Нова Зеландія 

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Н.Махута оголосила 24.02.2023 року новий раунд санкцій, які стосуються 87 осіб, серед яких особи, які мають стратегічну важливість для рф та наближені до президента рф В.Путіна, члени Центральної виборчої комісії, які брали участь в організації незаконних референдумів на окупованих рф територіях України, а також військові, які брали активну у війні рф.

Санкції автоматично розповсюджуються на членів родин та associates вказаних осіб (https://www.beehive.govt.nz/release/new-sanctions-also-mark-one-year-russia%E2%80%99s-invasion-ukraine).


6. Японія

24.02.2023 року під час онлайн зустрічі лідерів країн «Групи семи», яке відбулося за участі Президента України В.Зеленського, ПМ Японії Ф.Кішіда оголосив, що його країна приєднується до санкційного тиску проти рф та запроваджує новий пакет санкцій.

А саме, заморожує активи російських фізичних осіб, визначених у переліку МЗС Японії, вводить заборону на експорт певної групи товарів, які можуть сприяти зміцненню промислової бази росії, зокрема товарів, пов’язаних з виробництвом безпілотників, а також заморожує активи російських фінансових установ (https://www.mofa.go.jp/mofaj/ecm/ec/page4_005794.html).

Окрім цього, новий санкційний пакет передбачає заборону на експорт 21-му підприємству та організації країни-агресора товарів, які можуть сприяти посиленню промислової бази рф, зокрема щодо виробництва БПЛА (https://www.mofa.go.jp/mofaj/files/100465348.pdf).


26 травня на сайті МЗС Японії оприлюднено прес-реліз про рішення Уряду Японії про запровадження додаткових обмежувальних заходів (санкції) проти фізичних та юридичних осіб рф та колаборантів, а також розширення секторальних санкцій (https://www.mofa.go.jp/press/release/press4e_003267.html).

Зокрема, санкції передбачають замороження активів 17 фізичних та 78 юридичних осіб рф, які вважаються причетними до спроби анексії АР Крим та міста Севастополя чи дестабілізації на сході України, а також 7 колаборантів, які брали безпосередню участь у незаконних діях рф з т.зв. «приєднання» тимчасово окупованих територій України до росії.

Також запроваджено заборону на експорт до 80-ти окремих суб'єктів господарювання рф товарів, які можуть сприяти збільшенню промислового потенціалу росії, а також на надання архітектурних та інженерних послуг російським компаніям.

Відповідне рішення Уряду стало 20-тим пакетом санкцій, запровадженим Японією з початку широкомасштабного вторгнення рф. Рішення було прийнято за результатами Саміту «Групи семи» (19-21.05.2023, м.Хірошіма), участь в якому взяв Президент України В.Зеленський.



7. Велика Британія

24 лютого ц.р. Уряд Сполученого Королівства оголосив про схвалення нового пакету міжнародно-скоординованих санкцій і торговельних заходів, які включають заборону на експорт усіх товарів, які Росія використовувала на полі бою в Україні.

Зокрема, до такого переліку входять сотні товарів – авіаційні деталі, радіообладнання та електронні компоненти, які можуть бути використані російським ВПК, у тому числі у виробництві БПЛА.

Також санкції було запроваджено проти топ-менеджерів «Росатому», а також керівників 2 найбільших оборонних компаній росії, 4 банків та інших представників російської еліти.

За інформацією Лондона, «Росатом» має глибокі зв’язки з російським військово-промисловим комплексом, у тому числі пов'язаний з Олександром Новаком, який одночасно є членом наглядової ради заступником глави уряду рф.

Повідомляється, що державна компанія постачала російському ВПК технології та матеріали, необхідні для поповнення потреб росії на фронті, в тому числі для оборонних компаній, які перебувають під санкціями.

До нового санкційного пакету також потрапили чотири банки (МТС Банк, Банк Санкт-Петербург, Уралсиб, Банк Зеніт). Це ще більше ізолює Росію від міжнародної фінансової системи та допоможе унеможливити росією санкцій.

Цей пакет був також спрямований на фізичних та юридичних осіб, причетних до забезпечення функціонування військово-промислового комплексу путіна, зокрема:

  • 34 керівників різних компаній, які пов’язані з двома найбільшими оборонними компаніями Росії «Ростех» та «Алмаз-Антей» (державною російською компанією, що спеціалізується на виробництві ракет «земля-повітря» та вогнепальної зброї для літаків).
  • 8 російських організацій, які займаються виробництвом або ремонтом військової техніки для збройних сил Росії, в тому числі авіації та флоту (Всеросійський науково-дослідний інститут експериментальної фізики, АТ Ізумруд, ВАТ Завод Елекон, ВНИИТФ, РЕМБАЗА, ВАТ ЛОМО, ВАТ ЗВЕЗДА, ООО Завод СОКОЛ).
  • 5 іранських керівників вищої ланки в Qods AviationIndustry, компанії, що виробляє безпілотники, які використовуються проти Україні.

Крім того, Велика Британія оголосила про нові великі торговельні обмеження, які ще підриватимуть військову машину росії та скорочуватимуть фінанси путіна. Окрім заборони на експорт продукції, яку Росія використовувала на полі бою, Уряд Сполученого Королівства також ввів заборону на імпорт 140 товарів, що включає вироби із заліза та сталі, які були оброблені в третіх країнах.

Також Лондон оголосив про розширення чинних обмежувальних заходів проти окупованого Криму та непідконтрольних уряду України територій у Донецькій і Луганській областях, щоб поширити їх дію на окуповані росією райони Херсонської та Запорізької областей. Це дозволить обмежити доступ до торгівельних та фінансових послуг Великої Британії.

Санкції з боку наших партнерів стають реальним важелем впливу та збільшують ізоляцію агресора на міжнародній арені.

Міністерство закордонних справ України веде системну роботу з іноземними партнерами з метою посилення санкційного тиску на російську федерацію та республіку білорусь.


19 травня Велика Британія оголосила про запровадження нового пакету санкцій проти росії, які націлені на підприємства та фізичних осіб, що пов’язані із спроможністю росії фінансувати та вести свою війну проти України, а також нові заборони на імпорт російських алмазів, міді, алюмінію та нікелю.

Запроваджені обмежувальні заходи введенні проти окремих осіб і організацій, які пов’язані з енергетичним, металургійним, оборонним, транспортним і фінансовим секторами росії з метою посилення тиску на ті джерела доходу режиму путіна, які використовуються для підтримки своєї воєнної машини.

У контексті подальшої протидії викраденню українського зерна, санкції були запроваджені проти тіньових осіб та структур, які причетні до розкрадання і перепродажу українського зерна, а також проти основних російських енергетичних і вантажних компаній.

Також під санкції потрапили пов'язані з "Росатомом" компанії, які займаються виробництвом передових матеріалів та технології, зокрема лазерів.

Також, під час схвалення нового пакету санкцій, Державний секретар у закордонних справах ВБ Дж.Клеверлі заявив, що відповідно до законодавства Сполученого Королівства, суверенні активи Росії залишатимуться замороженими, доки росія не погодиться заплатити за шкоду, заподіяну Україні.

Велика Британія продовжить працювати з міжнародними партнерами над подальшим обмеженням можливостей росії вести незаконну війну проти України, збільшуючи економічний тиск і унеможливлюючи обхід, існуючих обмежувальних заходів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux