Міністерство закордонних справ України

Київ 09:26

Оформлення віз для в’їзду в Україну в міжнародних аеропортах "Бориспіль" (KBP), "Жуляни" (IEV), "Одеса" (ODS)

Типи, категорії та строк дії віз, які можна оформити в аеропортах

Підрозділи МЗС України в пунктах пропуску через державний кордон в міжнародних аеропортах «Бориспіль», «Київ» (Жуляни) і «Одеса» оформлюють:

1) короткострокові візи (тип «С») для разового в’їзду в Україну на строк до 15 днів з туристичною або діловою метою:

- іноземцям з країн у Переліку нижче;

- пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, за наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені Додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року.

2) транзитні візи (тип «В») для разового в’їзду в Україну на строк до 5 днів членам екіпажів іноземних суден, що перебувають в українських портах, за наявності виписки з суднової ролі.

Перелік країн, громадяни яких можуть звернутися за оформленням віз в аеропортах

Іноземці, які є громадянами країн з наведеного нижче переліку, можуть звернутися за оформленням короткострокових віз (тип «С») для разового в’їзду в Україну на строк до 15 днів з туристичною або діловою метою:

Іноземці, які є громадянами країн з наведеного нижче переліку, можуть звернутися за оформленням короткострокових віз (тип «С») для разового в’їзду в Україну на строк до 15 днів з туристичною або діловою метою:

1. Австралія

2. Багамські острови

3. Барбадос

4. Бахрейн

5. Вануату

6. Гватемала

7. Гондурас

8. Гренада

9. Домініка

10. Індія

11. Індонезія

12. Китай

13. Кувейт

14. Маврикій

15. Малайзія

16. Мексика

17. Мікронезія

18. Нова Зеландія

19. Оман

20. Палау

21. Перу

22. Самоа

23. Ель Сальвадор

24. Саудівська Аравія

25. Сейшельські острови

26. Сент-Вінсент і Гренадіни

27. Сінгапур

28. Тимор-Лешті

29. Тринідад і Тобаго

30. Тувалу

Попередня реєстрація візової анкети (найшвидший спосіб подати звернення)

Департамент консульської служби МЗС України рекомендує всім іноземцям, які мають намір звертатися за оформленням візи в міжнародних аеропортах, попередньо заповнити візову анкету та зареєструвати візове клопотання на веб-сторінці http://visa.mfa.gov.ua.

Наявність попередньо зареєстрованої, роздрукованої і власноруч підписаної заявником візової анкети, а також інших необхідних для оформлення візи документів дозволить значно зменшити час очікування на опрацювання клопотання про відкриття візи.

Необхідні документи та консульський збір

Для оформлення візи подаються:

1) паспорт, який має відповідати таким вимогам:

- бути дійсним не менш як 3 місяці після задекларованої дати виїзду з території України;

- містити не менше 2-х вільних сторінок;

- бути строком дії не більше 10 років.

2) заповнена та підписана візова анкета (для пришвидшення розгляду візового звернення перейдіть, будь ласка, за цим посиланням для заповнення анкети онлайн).

Візові анкети від імені недієздатних осіб подають їх законні представники. Особи, відомості про яких внесені до паспортного документа іноземця і які прямують разом з ним, подають окремі візові анкети. Візові анкети неповнолітніх осіб подаються за підписом одного з батьків або законного представника.

3) одна кольорова фотокартка розміром 35*45 мм;

4) дійсний поліс медичного страхування з покриттям витрат щонайменше на 30 000 євро або в еквіваленті іншою валютою, якщо інше не передбачено законодавством або міжнародними договорами України. Зазначена вимога не застосовується до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом.

5) документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави чи можливість отримати достатнє фінансове забезпечення у законний спосіб на території України відповідно до Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2013 р. № 884. Зазначена вимога не застосовується до осіб, які користуються дипломатичним або службовим паспортом.

Згідно з Порядком, відповідність цій вимозі визначається з розрахунку 750 дол.США на 15 днів перебування в Україні.

6) документ, що підтверджує сплату консульського збору. За оформлення віз справляється консульський збір у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн.), якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

7) документ, що підтверджує мету в’їзду та запланованого перебування в Україні. Такими документами можуть бути:

- для в’їзду в Україну з туристичною метою: документи, що підтверджують туристичний характер поїздки (бронювання готелю/ туристичний ваучер / договір про надання туристичних послуг тощо);

- для в’їзду в Україну з діловою метою:

1) запрошення державного органу, державної установи, державного підприємства, державної організації; або

2) документ, що підтверджує здійснення іноземної інвестиції відповідно до законодавства щодо режиму іноземного інвестування на території України; або

3) запрошення зареєстрованої в Україні юридичної особи, оформлене на її офіційному бланку. Запрошення повинно містити:

номер в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань,

- реєстраційний номер листа, дату та підпис,

- прізвище, ім’я, по батькові запрошеної особи,

- відомості про її дату та місце народження, громадянство, реквізити паспортного документа, місце проживання, мету поїздки, період запланованого відвідання України, кількість в’їздів та місце проживання в Україні, та

- зобов’язання юридичної особи взяти на себе можливі витрати, пов’язані з перебуванням та виїздом з України запрошеної особи.

Посадові особи підрозділів МЗС України можуть запитувати й інші додаткові документи, що уточнюють мету поїздки.

Строки розгляду візових звернень в аеропортах

Підрозділи МЗС України в міжнародних аеропортах «Бориспіль», «Київ» (Жуляни) та «Одеса» працюють у цілодобовому режимі.

Рішення за результатами розгляду візових клопотань приймаються в день звернення.

У разі прийняття рішення про відмову в оформленні візи іноземцеві / особі без громадянства повідомляються підстави такої відмови у письмовій формі.

Оформлення віз в аеропортах у виключних випадках

Іноземці / особи без громадянства, що не змогли завчасно оформити візу в посольстві чи консульстві України за кордоном та мають поважну причину невідкладно в'їхати в Україну, можуть звернутися до підрозділів МЗС України в аеропортах оформлення разової короткострокової візи (тип «С») строком дії до 15 днів.

Такими поважними причинами, зокрема, є:

- необхідність в’їзду в Україну з дипломатичною або службовою метою за клопотанням органів державної влади України;

- прийняття участі в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Україні за клопотанням Державної служби з надзвичайних ситуацій;

- необхідність невідкладного медичного лікування або участі в похованні близького родича, що підтверджується відповідними документами.

МЗС в соціальних мережах

   
 

> Всі акаунти в соцмережах 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes