Міністерство закордонних справ України

Київ 19:49

Беліз

Рекомендації щодо правил поведінки

1. Перед поїздкою до Белізу радимо ознайомитися з наявними відомостями про країну, умовами перебування в ній та її законодавством.

2. При виїзді до Белізу на тимчасове проживання наполегливо радимо взяти з собою апостильовані копії всіх особистих документів (свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, дипломи, атестати, довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності). У разі самостійного виїзду неповнолітніх дітей до Белізу необхідно також взяти з собою апостильований дозвіл батьків на перетин дитиною кордону в обох напрямках.

 3. Перебуваючи на території Белізу Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

 Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання в Белізі радимо звернутись до консульського підрозділу Посольства України в Мексиці (м. Мехіко) з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

 Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе сконтактувати, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Перебуваючи в Белізі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

 У випадку втрати чи вилучення паспорта негайно звертайтеся до Консульського відділу Посольства України в Мексиці (м. Мехіко), де можна отримати посвідчення особи на повернення в Україну.

7. Під час перебування у Белізі обов’язково майте при собі інформацію про номери телефонів та адресу Посольства України в Мексиці.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого планованого перебування за кордоном Вашим рідним та друзям в Україні (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна сконтактувати), а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

 9. Щоб не стати жертвою торгівлі людьми та злочинних угруповань, уникайте неправдивих оголошень у газетах, підозрілих або занадто привабливих пропозицій щодо працевлаштування з боку невідомих Вам людей, агенцій тощо. Якщо Ви стали жертвою торгівлі людьми, повідомте про це до Посольства України в Мексиці.

Крім того, з порушеного питання можна звертатися до Мiжнародної органiзацiї з мiграцiї (МОМ) у м. Київ, що допомагає жертвам торгiвлi людьми i сексуальної експлуатацiї та сприяє поверненню громадян України на Батьківщину, за телефонами (380)44/490-56-80, (380)44/490-56-81, (380)44/490-56-82, (380)44/490-56-84.

Заради особистої безпеки громадянам України, що в’їжджають до Белізу, рекомендується:

 • не виставляти напоказ цінні речі, як-то: комп’ютерну техніку, фото-/відеокамери, ювелірні прикраси, а також не мати при собі великі суми грошей;
 • у випадку пограбування, не опиратися, оскільки нападники, зазвичай, озброєні вогнепальною зброєю, яку, не вагаючись, застосовують у разі опору жертви;
 • не мандрувати одному, а звернутися до перевіреного туристичного оператора, перебуваючи в країні, залишатися у групі, переміщуватися караваном з двох або більше автомобілів, тримаючись головних автошляхів та основних туристичних центрів;
 • не зупинятися в готелях, що не відповідають необхідним вимогам безпеки;
 • утримуватися від здійснення міжміських поїздок у темні години доби;
 • не зупиняти на вулицях перше-ліпше таксі, натомість краще викликати радіо-таксі або замовити в готелі безпечне таксі;
 • пильнувати за особистими речами та паспортами при посадці в автобуси (не тримати їх на спині в рюкзаку);
 • жінкам слід бути особливо обережними, якщо вони перебувають в Белізі одні, та уникати перебування на вулицях у вечірні/нічні години без надійного супроводу;
 • перебуваючи за кермом автомобіля, уникати публічного використання мобільних телефонів, дорогих годинників, що можуть потрапити в поле зору потенційних злочинців, та не залишати цінні речі в салоні автомобіля.

Режим в’їзду: Візовий, візи оформлюються через Посольство Великої Британії в Україні

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ

Безпекова та криміногенна ситуація

У Белізі рівень злочинності тримається на досить високій планці, хоча країна і вважається безпечною для туристів. Випадки крадіжок на вулицях і в готелях, злочини насильницького характеру і відверте нахабне шахрайство досить часто зустрічаються особливо в Беліз-Сіті. Водночас, якщо порівнювати криміногенну ситуацію в усіх центральноамериканських країнах, в Белізі відзначається більш низький рівень злочинів, скоєних проти іноземців. Звичайно, в цілях власної безпеки не слід поодинці бродити по віддалених нічних вулицях і районах. У місцях великого скупчення людей або при користуванні громадським транспортом слід проявляти більше пильності і відмовитися від наочної демонстрації вмісту свого гаманця, не діставати при сторонніх валюту, і намагатися якомога менше використовувати наочно фото-і відео технічну апаратуру, а також дорогі мобільні телефони.

Водночас, є райони Белізу, що не представляють ніякої кримінальної небезпеки для туристів, це, зокрема, сільські райони країни. Водночас, жебраки та дрібні шахраї можуть зустрітися і в селах. Безпека глибинок, в основному підтримується самим населенням, і все ж необхідно при подорожі в прикордонні райони, попередньо заручитися підтримкою і допомогою досвідченого провідника, який добре знає місцевість.

Головні автомагістралі Белізу не відрізняються підвищеним комфортом, і не всі з них відповідають встановленим вимогам дорожніх правил.

Тривалий час через територію Белізу здійснювався транзит наркотичних речовин по шляху їх проходження з Південної Америки в Сполучені Штати. Як наслідок, тут, як і раніше, можна легко добути кокаїн, марихуану та інші наркотикосодержащие речовини. Поліція країни веде постійну боротьбу і суворо карає за розповсюдження і вживання наркотиків. Іноземці не становлять винятків, і можуть піддатися штрафним санкціям – у кращому випадку буде стягнутий штраф у розмірі 3000-5000 доларів США. Водночас, самою строгою мірою буде засудження і ув'язнення на декілька років.

Умови працевлаштування

Законодавство Белізу у сфері працевлаштування захищає місцевий ринок робочої сили і спрямоване на забезпечення працевлаштування перш за все громадян цієї країни. Водночас, за окремих обставин, можливий найм на роботу і іноземних громадян. В Белізі існує два види дозволів на роботу іноземців:

      1.  Дозвіл на найм іноземця на роботу.

Будь-який іноземець, який бажає працювати в Белізі, повинен легально знаходитись на території країни принаймні 6 місяців. Роботодавець, який планує найняти на роботу іноземця, подає до Мінпраці країни такі документи:

 • заяву-анкету встановленого зразка потенційного робітника;
 • паспорт іноземця;
 • 3 фотокартки іноземця;
 • документальне підтвердження кваліфікації іноземця посаді, яку він планує займати;
 • збір у розмірі 20 дол. США.

Крім того, роботодавець має підтвердити, що були вичерпані усі можливості найму громадянина Белізу на згадану посаду. Це означає надання доказів того, що оголошення про прийом на відповідну роботу було розміщено в місцевих засобах інформації принаймні протягом трьох тижнів, і в результаті не було знайдено жодного кандидата з числа громадян Белізу.

      2. Дозвіл на тимчасове працевлаштування за власний рахунок.

Такий дозвіл оформлюється, як правило, іноземним інвесторам, які легально перебувають на території країни.

Для отримання дозволу заявник подає до Мінпраці такі документи:

 • докази наявності фінансових активів, достатніх для ведення планованої ділової активності (виписки з банківських рахунків);
 • рекомендації від місцевого міністерства або організації, залежно від виду запланованої діяльності;

У цьому випадку скасовується обов’язковість вимоги щодо попереднього проживання на території Белізу протягом шести місяців.

Посольство України не надає сприяння в отриманні від органів влади Белізу паспортів або інших документів, що засвідчують особу, а також не надає послуги щодо працевлаштування.

 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Надання медичних та соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців на території Белізу здійснюється на платній основі. Невідкладна медична допомога також надається на платній основі.

Необхідність здійснення будь-яких щеплень перед поїздкою до Белізу відсутня.

Соціальне державне страхування не розповсюджується на іноземців.

Таким чином, громадяни України, перебуваючи на території Белізу, повинні або мати страховий поліс, або оплатити надання невідкладної медичної допомоги.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку, поліція – 911, 227-2222

Швидка допомога – 90

Туристична поліція Беліз-Сіті - 027-2222 і 401

Берегова охорона – 225-2125

Центр управління туризмом – 223-1913

Міграційні питання – 822-2423.

Митні питання

 На міжнародних авіарейсах дозволяється ввозити до Белізу без сплати митних зборів:

 • одяг та предмети особистого користування на загальну суму до 3 тис. дол. США);
 • сигарети – 200 од., сигари – 50 од., тютюн – 250 гр.;
 • алкогольні напої – 0,5 л (міцність більше 22%), слабоалкогольні напої – 2 л.;
 • книги, газети, буклети не для комерційних цілей;
 • нові товари вартістю до 300 дол. США;
 • товари вартістю до 300 дол. США, придбані при прибутті у магазинах «Duty Free Shop».

Обов’язковому декларуванню підлягає ввезення валюти (готівкою або іншими способами) сумою понад 10 тис. дол. США.

Без відповідного дозволу заборонено ввезення неконсервованих фруктів та овочів, садових квітів та рослин, фруктових, декоративних та лісових дерев або їх частин, цибулин, насіння, черешків, живців, бруньок і т. п., ґрунту; комах, слимаків, бактерій, грибів; котів, собак та інших домашніх тварин, екзотичних тварин, пташок, бджіл тощо; м’яса будь-якого тваринного походження, ковбасних виробів, шинки, молочних продуктів, біологічних речовин, сироваток, вакцин; продукти для харчування тварин, продукти бджільництва (мед, віск тощо).

 Вимоги щодо ввезення домашніх тварин (собак, котів):

1. Повна інформація про власника (ПІБ, країна походження, транзитні країни, місце проживання).

2. Інформація про тварину: порода, стать, дата народження, розмір, вага, масть, особливі ознаки.

3. Сертифікат про щеплення проти сказу для тварин старше трьох місяців. У випадку, якщо тварина має менше 3-х місяців віку або походить з країни вільної від сказу (або з такої, де щеплення проти сказу заборонено) це має бути підтверджено відповідним сертифікатом, виданим офіційним санітарним органом країни походження.

4. Зоосанітарний сертифікат, виданий офіційним санітарним органом країни походження, в якому повинно бути зазначено, що:

- до моменту здійснення подорожі тварина не виявляла ознак інфекційних або паразитарних захворювань властивих для цього виду;

- якщо тварина походить з країни, яка офіційно заявила перед Міжнародним епізоотичним бюро про наявність на своїй території випадків африканської кінської чуми та/або лихоманки Ріфт-Валлі (ЛРВ), власник тварини повинен підтвердити, що в місці походження тварини та в радіусі 50 км навколо не було зареєстровано випадків цих захворювань протягом останніх 12 місяців або тварина не перебувала у зонах ризику.

5. Тварини, які відповідають вищезазначеним вимогам не будуть проходити ввізний карантин; у випадку виникнення підозри щодо наявності у тварини інфекційних захворювань або захворювань високого ступеня ризику, Генеральне управління здоров’я тварин  залишає за собою право ізолювати тварину та вжити відповідних санітарних заходів.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes