Міністерство закордонних справ України

Київ 19:57

Республіка Гондурас

 

Рекомендації щодо правил поведінки

1.Під час підготовки до відвідування  Гондурасу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи зіпсування паспортного документу  фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в поліції, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення у консульському відділі посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Гондурасу, Ви маєте неухильно дотримуватись місцевого законодавства. Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

4. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання радимо звернутись до консульського відділу Посольства України на Кубі з метою реєстрації (тимчасовий/постійний консульський облік).

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

5. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

6. Уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошима, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

Рекомендується не з’являтися в публічних місцях у коштовних ювелірних виробах.

7. Обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

8. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

 

Гондурас має високий рівень кримінальної злочинності та нестабільну політичну ситуацію, що може представляти певну небезпеку для українських туристів.

Збройні пограбування, вихоплювання сумок і кишенькові крадіжки фіксуються поліцією регулярно. Не рекомендовано пересуватися країною без супроводу в нічний час. Слід бути особливо обережним і не демонструвати відкрито паспорт, валюту, фото-та відеотехніку, які представляють собою об'єкти підвищеного інтересу для місцевих злочинців

У разі, якщо Ви стали жертвою пограбування, не намагайтеся чинити опору злочинцям у заволодінні Вашим майном – вони нерідко озброєні вогнепальною зброєю та не вагаючись її застосовують.

 

 

 

Умови працевлаштування

Відповідно до місцевого законодавства, іноземні громадяни, які легально проживають в країні та мають пропозицію щодо працевлаштування, повинні звернутися до Міністерства праці та соціальної політики Гондурасу з метою отримання робочого посвідчення  іноземця.

Роботодавець, який наймає іноземного  громадянина,  зобов’язаний надати останньому документ, що підтверджує факт його працевлаштування. Цей документ має бути представлений до Департаменту праці для отримання відповідного дозволу місцевих властей на роботу. Після цього дане звернення розглядається Службою трудової міграції.

 

Надання медичних, соціальних послуг

Санітарно-епідеміологічна обстановка в цілому нормальна

Для поїздки в Гондурас обов'язкових щеплень не вимагається.

За відсутності полісу медичного страхування оплата медичної допомоги здійснюється за фактом її надання у відповідності з прейскурантом конкретного медичного закладу.

Митні питання

Митний контроль проводиться в усіх пунктах перетину кордону. В аеропортах огляд багажу здійснюється тільки по прильоту. При відльоті багаж оглядається лише службами безпеки.

Спиртне і сигарети. Дозволяється ввозити безмитно 500 г тютюнових виробів, 5 л вина або алкогольних напоїв.

Побутова техніка. Дозволяється ввозити безмитно для особистого користування радіо-, відеоапаратуру, портативний комп'ютер.

Заборонено ввозити продукти тваринного походження, наркотичні засоби та зброю.

Корисні номери телефонів

Служба порятунку - 911.
Поліція - 199.
Пожежна служба – 198.

Швидка допомога – 195/ 37 86 54
Телефонний код країни - 504.
 

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes