Міністерство закордонних справ України

Київ 08:16

Королівство Свазіленд

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Безвізовий (до 30 діб) 

Мандрівникам рекомендується вживати стандартні запобіжні заходи проти кишенькових злодіїв, уникати піших прогулянок в темний час доби, не носити сумочок, помітних ювелірних прикрас, які привертають увагу злодіїв; не мати при собі великих сум грошей, зберігати копії посвідчень особи, дорожніх документів та авіаквитків окремо від оригіналів. 

В країні приймаються для оплати кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD у більшості готелів, ресторанів та магазинів столиці, але за її межами використання кредитних карток є обмеженим. До оплати приймається як місцева валюта – ліланджені, так і південноафриканський ранд. Південноафриканська валюта вільно приймається до сплати на усій території  Свазіленду, окрім купюри номіналом в 200 рандів з огляду високий ризик підробки. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Рівень злочинності у Свазіленді нижчий, ніж в сусідніх країнах.

Найбільш поширені види правопорушень – кишенькові крадіжки і злочини на ґрунті кровної ворожнечі.

У великих містах країни іноді відбуваються демонстрації протесту, викликані економічними або політичними причинами. У разі визнання їх незаконними для розгону може залучатися  поліція, озброєні формування. В цілях безпеки туристам рекомендується триматися чимдалі від великих скупчень людей, не брати участь у вуличних демонстраціях, політичних мітингах.

Внаслідок поганої освітленості доріг в сільській місцевості і частій несправності зовнішнього освітлення на транспортних засобах місцевих автовласників, не рекомендується здійснювати автомобільні поїздки в темний час доби.

 

Умови працевлаштування

            Регулюються особливими процедурами і обумовлюються відсутністю національних кадрів необхідної кваліфікації.

Заява про надання дозволу на роботу подається в імміграційне управління МВС(Ministry of Home Affairs, Chief Immigration Officer, P.O. Box 327, Mbabane H100, Swaziland, тел. 4042941, факс 4044303) не пізніше, ніж за два місяці до передбачуваного початку дії трудового договору.

Дозвіл видається строком до п'яти років (можливе продовження) і пред'являється при в'їзді до країни разом з документом, що підтверджує працевлаштування.

Члени сім'ї іноземного громадянина, що також бажають працевлаштуватися у Свазіленді, звертаються за дозволом на роботу в індивідуальному порядку.

 Надання медичних, соціальних послуг

Система охорони здоров'я охоплює, в основному, тільки міста. У країні є 4 регіональні госпіталі та понад 300 дрібних лікарень і приватних клінік. Число лікарів і медперсоналу залишається недостатнім.

Аптеки є в усіх великих торгових центрах.

Термінова медична допомога дорослим і дітям може бути надана в центральних лікарнях великих міст, проте для проведення серйозних операцій рекомендується скористатися послугами лікувальних закладів сусідньої ПАР.

 Митні правила

Відповідно до норм на одну людину дозволяється ввезення/вивезення 400 сигарет, 50 сигар, 250 г тютюну, 1 л алкогольних напоїв, 100 мл парфюмерної продукції, ліків в кількості, необхідній для особистого споживання під час поїздки. Для розрахунку норм, дозволених до ввезення і вивезення, сімейна пара, яка подорожує разом, розглядається як одна людина.

Вогнепальна зброя і боєприпаси ввозяться тільки за наявності дозволу Ліцензійної комісії (Firearms Licensing Board, P.O. Box 49, Mbabane, H100, Swaziland).

Без дозвільних супровідних документів заборонено ввезення рослин, домашніх тварин і птахів

Корисні номери телефонів

Телефонний код Свазіленду - +268.

Головне імміграційне управління:

The Chief Immigration Officer, Ministry of Home Affairs, P.O. Box 327, Mbabane H100, Swaziland. Тел.: 404-29-41, факс.: 404-43-03.

Служби термінової допомоги:

Поліція - 999.

Виклик екстреної допомоги - 404-89-11.

Швидка медична допомога - 606-09-11.

Клініка міста Манзіні - 505-74-30.

Клініка міста Мбабане - 404-24-23(цілодобова травматологія).

Стоматологічна допомога - 404-24-23(Клініка Мбабане).

Пожежна служба - 404-33-33 або 933.

Лікарні.

Mkhaya Clinic, Манзіні - 505-53-39.

Raleigh Fitkin Hospital, Манзіні - 505-22-11.

Medisun Clinic, Эзулвини - 416-28-00.

Mbabane Government Hospital - 404-21-11.

Nhlangano Health Care Centre - 207-84-21.

Piggs Peak Government Hospital, Пиггс Пік - 437-11-11.

Siteki Good Shepherd Hospital, Ситеки - 343-41-33.

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes