Міністерство закордонних справ України

Київ 20:54

Республіка Гвінея-Бісау

Безпекова ситуація

Безпекова ситуація у Гвінеї-Бісау поступово покращується. Нова влада намагається залучити до країни іноземних туристів і проводить відповідні заходи, зокрема, модернізацію правоохоронних органів. Разом з тим, безпека в країні не може бути гарантованою. Це пояснюється досить значною кількістю нападів на пішоходів з використанням холодної зброї. Як правило, нападників цікавить готівка та коштовні речі, тому чинити опір не є доцільним. Крім того, в столиці часті випадки збройних протистоять різних політичних груп. Якщо ви опинилися на вулиці в момент виникнення акцій громадянської непокори, спробуйте знайти укриття і дочекатися, коли ситуація стане більш контрольованою.

Обмін готівки в обмінних пунктах та в окремих відділеннях банківських установ здійснюється без будь-якого обмеження номіналу  купюри. Пункти обміну валют  знаходяться переважно біля аеропорту, а також у центрі міст. Як правило, в аеропорту курс обміну готівки є менш вигідний, ніж в центрі міста. Найбільш популярною іноземною валютою є євро і долар США. Обмінювати валюту на вулиці (біля пунктів обміну, на базарах тощо) не є бажаним, оскільки існує ризик отримати при обміні фальшиві купюри національної валюти або стати жертвою кишенькових злодіїв, яких достатньо знаходиться у місцях скупчення іноземців.

Санітарно-епідеміологічна ситуація

Перед поїздкою до Гвінеї-Бісау проконсультуйтеся з лікарем з метою з’ясування можливостей вашого організму перебувати в умовах жаркого клімату.

Санітарно-епідеміологічна ситуація в Гвінеї-Бісау є непростою. В країні періодично виникають епідемії поліомієліту, жовтої лихоманки. Захворювання на малярію фіксуються протягом року і у масовому порядку.

Малярія

Ця хвороба переноситься шляхом укусу комарів у разі нехтування засобами індивідуального захисту, а також різного роду аерозолями та кремами, які застосовуються перед виходом з помешкання. Крім того, слід використовувати різні медикаментозні засоби, адаптовані для кожної особи індивідуально і відповідно до періоду перебування (короткотермінового або тривалішого ніж 6 місяців). Не слід нехтувати профілактичними засобами повернувшись до України. Протягом перебування у Гвінеї-Бісау та 2 місяців після повернення в Україну, у разі появи лихоманки, рекомендації лікаря мають бути виконані терміново.

Сап

За офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, на території Республіки Гвінея-Бісау зареєстровані випадки на заразний вузликовий дерматит, хворобу Ньюкасла, чуму дрібних жуйних, африканську чуму свиней та сап. Зазначені хвороби не є небезпечними для людини, окрім сапу. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворою твариною, через ушкоджену шкіру, корм та воду. Профілактика: запобігання контактів з хворими тваринами, їхнім кормом та водою, або дотримання правил техніки безпеки (робота у спецодягу, гумових рукавичках, гумовому взутті тощо) за необхідності роботи з ними.

Щеплення

Щеплення проти жовтої лихоманки є обов’язковим. Сертифікат про щеплення пред’являється під час перетину кордону країни.

Бажано також мати щеплення проти дифтерії, правцю, поліомієліту, а також гепатиту А і Б, бактеріального менінгіту, сказу.

З метою профілактики захворювання на діарею та холеру, слід дотримуватися правил особистої гігієни, а також не пити воду з кранів, а лише з перевірених джерел. Не споживайте воду чи напої, які продають на вулиці.

Звичайні превентивні засоби

Мийте руки з милом під час готування їжі, перед споживанням продуктів, а також після повернення до приміщення з вулиці.

Піддавайте їжу термічній обробці і споживайте її гарячою.

Корисна інформація

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: м. Москва (Консульство).

Для отримання гвінейської візи громадянам України треба звернутися до консульства: м.Москва, Сімферопольский бульвар, 7/А, офіс 180, телефон (+7 495) 317-95-82 або у Посольстві Гвінеї-Бісау у Франції: 94, rue Saint-Lazare, 75009 Paris, тeл : +33 01.48.74.36.39.

Дістатися Гвіне-Бісау зручніше через Лісабон (Португалія). На цьому напрямку працює компанія «Air Portugal», літаки якої здійснюють три рейси на тиждень до м.Бісау. Крім того, авіакомпанія «Royal Air Maroc» здійснює 2 рейси на тиждень за маршрутом Касабланка-Бісау. Стан бісайських доріг є середнім. Ведуться роботи з їх реконструкції. Громадський транспорт в країні відсутній. Для пересування населення використовує індивідуальні чи громадські таксі. Слід виявляти пильність під час вибору автомобіля та водія, а також виключити можливість пересування вночі.

Корисні телефони

Поліція                                    663-20-77

Жандармерія                          697-54-34

Пожежна служба                   672-11-11            

Центральний шпиталь           692-92-02

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes