Міністерство закордонних справ України

Республіка Зімбабве

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Віза може бути оформлена в міжнародних пунктах пропуску, Посольстві Зімбабве в РФ або онлайн

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

У Зімбабве розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. З кінця 2008 року в країні діє багатовалютна система: в обігу знаходяться долари США, ранди ПАР, ботсванські пули. Приймаються також англійські фунти та євро.

Безпекова ситуація

Переважну більшість населення країни складають племена «шона» і «дебеле». Поведінка, що характерна для цих племен, відрізняється терпимістю, тому вірогідність виникнення побутових конфліктів незначна.

Кримінальне законодавство Зімбабве відрізняється суворістю покарань за вчинені злочини. Іноземців, які вчинили незначні правопорушення, місцева влада, після надсилання інформації до відповідного посольства, депортує з країни.

Ув'язненням караються лише тяжкі злочини, до яких відносяться:

- нелегальні операції з дорогоцінними каменями;

- торгівля та перевезення наркотиків;

- участь у торгівлі людьми.

Крім того, правопорушенням вважається недотримання імміграційного законодавства, у тому числі перевищення дозволеного терміну перебування в країні (необхідно своєчасно подовжувати термін перебування у Департаменті імміграції).

У контексті кримінальної ситуації країна є відносно спокійною.

При відвідуванні місцевих національних парків і заповідників слід строго дотримуватися усіх рекомендацій приймаючих туристичних фірм, зокрема повністю виключити самостійні поїздки по заповідниках без супроводу єгерів.

Небезпечними в цьому плані є парк Гонарежу і південні райони країни уздовж річки Лімпопо.

До безпечних районів з розвиненою туристичною інфраструктурою відносяться райони водоспаду Вікторія-Фолс, озера Кариба, а так само заповідники Хванге і Мана-Пулс.

Умови працевлаштування

Дозвіл на працевлаштування може бути виданий іноземцю, який володіє відповідними навичками чи кваліфікацією.

Надання медичних, соціальних послуг

Охорона здоров'я в країні представлена приватними клініками і державними медичними установами.

У державних лікувальних установах рівень надання медичної допомоги вкрай низький. Застаріле медичне устаткування, відсутність більшості необхідних медикаментів роблять практично неможливим проходження серйозного лікування у місцевих лікарнях.

Станції швидкої медичної допомоги є лише в найбільш великих містах(Хараре, Булавайо, Гверу, Масвинго і деяких інших). У сільській місцевості система швидкої медичної допомоги відсутня. Стоматологічні кабінети в основному приватні. Більшість аптек відкрита тільки в денний час.

Зважаючи на відтік кваліфікованих лікарів навіть в приватних клініках неможливо отримати медичну допомогу таких фахівців, як ендокринолог, дерматолог, гематолог, онколог, невропатолог.

Медична страховка забезпечує мінімальний об'єм медичного обслуговування. Придбання ліків відбувається за рахунок пацієнтів.

Зімбабве є зоною ризику з точки зору поширеності таких небезпечних захворювань, як Віл-інфекція, туберкульоз, малярія, холера.

Малярія практично відсутня в центральній частині країни, проте в долинах річок Лімпопо і Замбезі ризик зараження різко зростає.

Митні правила

Ввезення і вивезення валюти не обмежені, декларуються суми понад 50000 USD. На ввезення мисливської зброї та боєприпасів потрібен дозвіл - так само, як і на вивіз мисливських трофеїв. Вартість такого дозволу - 250 USD. Заборонено ввезення наркотиків і деяких медикаментів.

Дозволено безмитне ввезення алкогольної продукції - не більше 5 пляшок на людину, сигарет - не більше 10 упаковок на одну людину.

Обмеження на придбання ювелірних прикрас для особистого використання відсутні.

У Зімбабве діє суворий контроль за вивезенням з країни виробів із слонової кістки, а також будь-яких виробів з шкіри диких тварин (включаючи ремені, сумки і так далі).

При купівлі вказаних предметів слід одночасно оформляти спеціальний сертифікат на вивезення, один екземпляр якого здається в органи митниці при виїзді з країни.

Категорично не рекомендується купувати у Зімбабве необроблені коштовні камені, ввезення і вивезення яких приватними особами заборонене.

Правила ввезення/вивезення різних видів зброї в цілому аналогічні міжнародним.

Слід зазначити, що при купівлі мисливського туру і необхідності ввезти в Зімбабве особисту вогнепальну мисливську зброю бажано користуватися послугами відповідних спеціалізованих фірм ПАР (як посередника), що мають міжнародну сертифікацію.

При перетині кордону Зімбабве на автомобілі водій повинен мати страховку на машину, а також оригінали реєстраційних документів.

Для виїзду з країни на машині, придбаній в Зімбабве, заздалегідь має бути оформлений документ (Vehicle Clearance Certificate), що підтверджує, що цей автомобіль не знаходиться в розшуку. Цей сертифікат видається спеціалізованим підрозділом поліції (Willоwvale Road, Southerton, Harare).

Корисні номери телефонів

Поліція - 777-777 або 995.

Пожежна команда - 720-206 або 993.

Швидка допомога - 722-188 або 994.

Комутатор МЗС - 793-371, 793-373.

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes