Міністерство закордонних справ України

Київ 03:12

Республіка Куба

Рекомендації щодо правил поведінки

ВАЖЛИВО: Чоловікам та жінкам не бажано відвідувати державні установи в шортах та іншому пляжному одязі. Почастішали випадки відмов обслуговувати клієнтів в подібному одязі.

1. Під час підготовки для виїзду на Кубу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи псування паспортного документу, фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в компетентних органах України, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі Посольства посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам’ятайте, що між Україною та Кубою діє візовий режим поїздок громадян обох країн. Тому для в’їзду на територію Республіки Куба обов’язково треба оформити візу в консульському відділі Посольства Республіки Куба в Україні за адресою: (01901, м. Київ, Бехтєревський провулок, 5, тел.: +38(044) 486-57-43, 486-71-13, 486-37-79, факс: +38(044) 486-19-07).

Перебуваючи на території Куби, потрібно дотримуватись правил щодо знаходження іноземців в країні. Якщо ви в’їжджаєте до Куби з туристичною метою, то обов’язково повинні зупинятися в готелі. Також можна орендувати приватні помешкання, які мають дозвіл на ведення такої діяльності. У разі зупинки у друзів, родичів, знайомих, на час, що перевищує 3 дні, потрібно змінити статус свого перебування та зареєструватися в міграційних органах Куби.

Туристи можуть знаходитися на території Куби впродовж 1 місяця з наступним продовженням терміну свого перебування ще на і місяць.

4. Пам'ятайте, що перебуваючи на території Куби, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Куби. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання на Кубі, радимо звернутись до консульського відділу Посольства України в Республіці Куба з метою реєстрації (взяття на тимчасовий/постійний консульський облік) за адресою: Республіка Куба, м. Гавана, р-н Мірамар, Авеню 5, буд. 4405 (Embajada de Ucrania en la República de Cuba, 5-ta avenida, №4405, entre 44 y 46, Miramar, La Habana) тел.: (00 537) 204-25-86, (00 537) 204-23-74, гаряча лінія Посольства (00 535) 429 51 31 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України), e-mail: emb_cu@mfa.gov.ua, графік роботи: понеділок-п'ятниця з 08:00 до 16:00.

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Разом з тим повідомляємо, що законом України “Про громадянство України” від 18.01.01. р. не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи на Кубі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

8. Перебуваючи на Кубі, обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

9. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також

адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Куба - відносно політично стабільна та безпечна держава. Місця, які відвідуються туристами, патрулюються місцевою поліцією. Водночас, варто пам’ятати, що переважна більшість злочинів по відношенню до іноземців припадає на вуличні крадіжки. У зв’язку з цим, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт.

У зв’язку з особливостями географічного розташування, Куба, так само як і інші країни Карибського регіону, може представляти певний ризик. Тому, період з травня по жовтень вважається періодом високої ймовірності проходження ураганів різної категорії небезпеки (останній великий за масштабом ураган був у 2008 році). Однак, вчасне інформування про стихію та налагоджена і відпрацьована роками робота місцевої влади з її ліквідації сприяють швидкому відновленню інфраструктури та необхідних для життя населення умов. У зв’язку з цим, перед відльотом до Куби в цей період радимо уважно слідкувати за інформацією про стан погодних умов в країні.

Періодично на Кубі з’являються випадки захворювання на холеру та лихоманку денге. У зв’язку з цим, рекомендується пити тільки бутильовану воду та дотримуватися правил гігієни. Також бажано мати при собі протиалергенні препарати і репеленти для захисту від укусів комах звичайних, бджіл, комарів, мошки.

    

 

 

 

Умови працевлаштування

Дозвіл на працевлаштування іноземця в Республіці Куба дає Міністерство праці та соціального забезпечення відповідно до клопотання роботодавця (кубинської сторони). На підставі цього дозволу у відповідному дипломатичному представництві Куби оформлюється віза для в’їзду на її територію. Водночас, після закінчення року з дня його видачі, дозвіл повинен поновлюватися.

Якщо Ви їдете працювати за кордон, запам’ятайте такі правила безпеки:

1. переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України. Попросіть посередника (фірму чи приватного підприємця) показати Вам ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на працевлаштування громадян України за кордоном. Занотуйте номер ліцензії та дату його видачі, офіційну назву та адресу агенції.

Зверніться на сайт Міністерства праці та соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua/control/ у розділі «Діяльність», далі «Працевлаштування за кордоном», щоб перевірити чи ліцензія посередника є дійсною, обов’язково уточніть, на які країни розповсюджується отримана посередником ліцензія. Якщо посередник обіцяє Вам працевлаштування в Канаді, США, або Чеській Республіці, а ліцензію посередник має лише щодо Чеської Республіки, то діяльність із посередництва в працевлаштуванні в Канаді та США є незаконною.

2. поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

3. вимагайте спеціальної робочої візи – туристична та гостьова візи не дають права на працевлаштування. Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування. Вимоги до контракту: підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін); має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; повинен містити повну інформацію про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.

Уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця».

Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

4. за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

5. по приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичному представництву України захистити Ваші інтереси.

6. обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

7. зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

8. заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземців в Республіці Куба здійснюється на платній основі. Таким чином, громадяни України повинні мати дійсний поліс медичного страхування або сплатити послуги надання невідкладної медичної допомоги.

Щеплення: від лихоманки денге щеплення не існує.

Митні питання

Дозволено безмитне ввезення на територію Куби 2,5 л алкогольних напоїв, 200 сигарет, 250 г табаку, 50 сигар, парфюмерії, медикаментів, предметів домашнього ужитку — в межах особистих потреб, аудіо-, відео- і фотоапаратура — по одному предмету на людину.

Правила не передбачають ніяких обмежень по ввезенню в країну вільноконвертованої валюти. Кількість валюти, яка ввозиться, заноситься в митну декларацію лише у випадку, якщо сума перевищує 5000 дол. США (або еквівалент цієї суми), або особа має намір вивезти на зворотньому шляху суму більше 5000 дол. США.

Для ввезення зброї, а також радіостанцій (walkie talkie), потрібно отримати дозвіл компетентних органів Республіки Куба.

Не можна ввозити автомашини, мотоцикли і запасні частини до них, ліки без вказівки марки заводу-виготівника, наркотики, порнографію і вогнепальну зброю (за винятком рушниць для спортивного полювання, що належать туристам, які приїжджають в країну з цією метою і мають відповідний дозвіл, що видається на Кубі після прибуття).

Забороняється ввезення всіх видів фруктів та продуктів харчування, крім консервованих, у заводській упаковці.

Дозволено вивозити не більше 50 сигар на одного пасажира, обмеження щодо вивезення алкогольних напоїв відсутні.

Заборонений вивіз півчих і екзотичних птахів, кори і деревини цінних порід, шкіри і пір'я екзотичних тварин і птахів, морських раковин, продуктів рослинного і тваринного походження, морепродуктів, предметів, документів та інших цінностей, які мають відношення до історії країни, колекцій та предметів наукового інтересу, художніх та культурних цінностей, предметів старовини, дорогоцінних металів. При купівлі коштовностей або товарів із крокодилячої шкіри необхідно вимагати у продавця ліцензію на вивіз, інакше товар буде вилучений при проходженні митного контролю.

Лікарські препарати, які відпускаються за рецептом, можна вивозити у кількості, що не перевищує 3 упаковки. Дозволений вивіз більшої кількість відповідних лікарських препаратів, в т.ч. мелагенину, вітадоксу та ін., лише за умови проходження курсу лікування у спеціальному лікувальному закладі Куби та наявності припису лікаря на відповідну кількість лікарських препаратів.

 

Корисні номери телефонів

Довідкова служба – 113

Поліція – 106

Поліклініка «Сіра Гарсія» - 204-58-11

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes