Міністерство закордонних справ України

Київ 07:03

Велике Герцогство Люксембург

Рекомендації щодо правил поведінки

Під час перебування за кордоном громадянин України зобов’язаний дотримуватися законодавства країни перебування. При виникненні критичної ситуації намагайтеся терміново повідомити про це консульський відділ Посольства України в Бельгії.

Контактна інформація:

Телефони:

Факси:

Електронна пошта:

Веб-сайт

+32(0)2-379-21-19

+32(0)2-379-21-06

+32(0)2-379-21-27

+32(0)2-379-21-79

+32(0)2-379-21-74

 

emb_be@mfa.gov.ua

consul_be@mfa.gov.ua

 

belgium.mfa.gov.ua

 

Гаряча лінія ПУ в Бельгії

+32(0)2-379-21-11 та +32476257735

Адреса: 32, Avenue Albert Lancaster, 1180 Bruxelles

 

У разі необхідності Ви можете також зв’язатись з Міністерством закордонних справ України. Гаряча лінія на випадок надзвичайних ситуацій за участю громадян України за кордоном +38044-238-16-57.

 

У Люксембурзі заборонено вживати спиртне перед керуванням транспортними засобами, ходити по газонах та насадженнях, заходити на приватну територію – такі дії загрожуватимуть накладенням штрафу. Не варто також палити та вживати алкоголь у громадських місцях.

При пересуванні в автомобілі дотримуйтеся правил дорожнього руху. Якщо Ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, зберігайте чемність, спокій та витримку. При відсутності поранених та незначних пошкодженнях автомобілів виклик поліції не є обов’язковим. Необхідно оформити разом із іншим водієм спільний страховий формуляр та надіслати його до страхової компанії. Якщо є поранені - викликайте швидку медичну допомогу та поліцію (телефон 112). Обов’язково занотуйте дані водіїв та номери автомобілів, з якими відбулась ДТП, а також дані співробітників поліції. Ніколи не залишайте місця ДТП до виконання усіх передбачених формальностей.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Люксембург вважається однією з найбезпечніших країн в світі. Терористичні загрози відсутні, криміногенна ситуація спокійна, злочинність є незначною. Проте рекомендується завжди виявляти пильність і обачність, незалежно від конкретного місцезнаходження. Констатується збільшення кількості кишенькових крадіжок у місцях великого скупчення людей.

Завжди майте при собі номери телефонів екстреної допомоги.

Умови працевлаштування

Для працевлаштування у Великому Герцогстві Люксембург іноземні громадяни повинні мати тимчасовий дозвіл на проживання та дозвіл на роботу. Видача згаданих документів належить до компетенції Міністерства праці та Міністерства закордонних справ та Імміграції, також погоджувальну функцію виконує Міністерство юстиції.

Існує такий порядок оформлення дозволу на роботу: майбутній роботодавець зв’язується з іноземним громадянином, який має намір працювати в Люксембурзі, та повідомляє Адміністрацію з питань працевлаштування про вакансію, після чого подає відповідне клопотання до Адміністрації. Здійснюється перевірка наявності у працівника необхідної кваліфікації для виконання професійних обов’язків, спеціальна комісія, яка оцінює стан, тенденції та структуру ринку праці, надає рекомендацію. Якщо заява схвалена, Міністерство праці видає дозвіл на роботу. Адміністрація надсилає дозвіл на тимчасове працевлаштування трудовому мігранту.

Після отримання підтверджувального листа, працівник звертається до посольства Люксембургу в країні проживання (або посольства Бельгії, якщо в країні немає дипломатичного представництва Люксембургу) з метою отримання візи.

У Люксембурзі існують чотири види дозволів на роботу:

1. типу «А» - видається для конкретної роботи терміном до 1 року;

2. типу «В» - видається для визначеного виду робіт терміном до 4 років;

3. типу «С» - термін дії необмежений, діє для всіх професій;

4. типу «D» - видається на період навчання або практики.

Для отримання дозволу на роботу типу „В” трудовий мігрант повинен прожити безперервно та відпрацювати на законних підставах в Люксембурзі принаймні 1 рік, а також мати безстроковий трудовий договір. Для отримання дозволу типу «С» потрібно безперервно мешкати і працювати в Люксембурзі на законних підставах щонайменше 5 років. Дозвіл типу «D» видається іноземним працівникам для проходження практики у певній компанії або організації.

Розгляд заяви з метою отримання дозволу на роботу, як правило, триває від 4 до 12 тижнів. Разом із заявою подаються такі документи:

- завірені копії всіх сторінок паспорту заявника;

- завірені копії всіх відповідних свідоцтв про спеціальну освіту;

- лист-пояснення від потенційного роботодавця, який підтверджує готовність працевлаштувати особу;

- резюме заявника;

- засвідчена копія трудового договору;

Іноземні громадяни, які планують зайнятися підприємницькою діяльністю в Люксембурзі, підпадають під дію закону від 1988 р. про право ведення бізнесу. Закон охоплює всі види виробничої та комерційної діяльності та вимагає від іноземних громадян отримати спеціальний дозвіл (на заснування бізнесу). Цей дозвіл видається Міністерством малого бізнесу, туризму та житлового господарства після консультації із спеціальним комітетом при Міністерстві. Комітет оцінює рівень кваліфікації заявника. Як правило, заявник має надати довідку про платоспроможність та необхідні сертифікати і дипломи. Якщо особа змінює профіль бізнесу, вона має отримати новий дозвіл.

 Надання медичних, соціальних послуг

Іноземні працівники в Люксембурзі часто потерпають від соціальної ізольованості. Однією з неурядових організацій, які опікуються проблемами мігрантів, є ASTI (Association de Soutien des Travailleurs Immigrés). Це незалежна організація, яка представляє всі групи іммігрантів: біженців, шукачів притулку, так званих «sans papiers» (осіб без документів), а також сезонних та найманих іноземних працівників, які мешкають в Люксембурзі. ASTI сприяє інтеграції в суспільство, надає юридичну допомогу представникам етнічних та расових меншин і представляє інтереси іноземних працівників.

Медичне обслуговування в Люксембурзі характеризується високою якістю та є платним незалежно від форми власності медичного закладу (державний або приватний). При перебуванні в країні тривалий період часу варто оформити договір медичного страхування з метою зменшення витрат на медичне обслуговування.

При отриманні дозволу на проживання в Люксембурзі іноземний громадянин отримує картку обов’язкового медичного страхування, яка покриває 40-80% витрат.

З детальною інформацією щодо медичних та соціальних послуг можна ознайомитись на єдиному веб-порталі за цим посиланням: http://www.secu.lu.

Митні питання

Контактна інформація Митної служби Люксембургу

26 Station Square, L-1616 Luxembourg

Телефон: +352290191-1 / +352484947

Веб-сайт: http://www.do.etat.lu/

 

Митні правила у Люксембурзі є стандартними для ЄС.

З держав, які не є членами ЄС, дозволяється безмитний імпорт цигарок – до 200 шт., сігарил – 100 шт., сигар – 50 шт., тютюн – 250 г., міцні спритні напої – до 1 л, вино – до 2 л. Особи, які перевозять спиртні напої та сигарети, повинні мати більше 17 років.

Заборонено вивезення без спеціального дозволу зброї та боєприпасів, предметів старовини, а також предметів, що мають культурно-історичну або художню цінність.

Обмеження на ввезення або вивезення валюти у вигляді банкнот або дорожніх чеків немає. Без заповнення спеціальної митної декларації через кордон дозволяється переміщувати валюту, чеки та цінні папери загальною сумою не більше 10 тис. євро.

 

Безмитний імпорт при поїздках усередині ЄС.

Тютюнові вироби:

- 800 сигарет;

- 400 сигарил (не більше 3 г кожна);

- 200 сигар;

- 1 кг курильного тютюну.

Алкогольні напої:

- 10 літрів спиртних напоїв більше 22%;

- 20 літрів алкогольних напоїв менше 22%;

- 90 літрів вина (але не більше 60 літрів ігристого вина);

- 110 літрів пива.

 

Безмитний імпорт при в’їзді з-за меж ЄС

Інші товари:

• Ліки - лише для особистого використання

• Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 430 євро при подорожі на літаку або кораблі;

• Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 300 євро при подорожі по суші;

• Товари для особистого користування некомерційного характеру на суму не більше 150 євро для мандрівників до 15 років.

Предмети некомерційного характеру носять випадковий характер і складаються виключно з товарів для особистого чи сімейного використання мандрівника, або товарів, призначених в якості подарунків.

 

Забороняються:

• М’ясна і молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за винятком продукції в обмежених кількостях з Андорри, Фарерських островів, Гренландії, Ісландії і невеликої кількості певних продуктів з інших країн;

• Види, що охороняються, і продукція з них, наприклад, слонова кістка, панцир черепахи, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів.

Обмежений імпорт:

• домашні тварини мають бути ідентифіковані (клеймо або електронна система ідентифікації), вакциновані проти сказу, а також потрібний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока і молочних продуктів, привезених з Фарерських островів, Гренландії та Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування (включаючи їжу для тварин), можуть бути дозволені, якщо їх не потрібно зберігати в холодильнику до відкриття, і якщо ця продукція фабричного виробництва в упаковці з оригінальною печаткою та кількість не перевищує 10 кг (для виробництва Фарерських островів, Гренландії та Ісландії) та 2 кг (для виробництва інших країн).

• риба, тільки випотрошена і її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країн ЄС. Всі мандрівники, які прибувають з-за меж ЄС, повинні декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або еквівалент в іншій валюті;

• хутряне і шкіряне взуття, зроблене з видів тварин, що охороняються, - потрібен спеціальний дозвіл.

 

Обмежений експорт(залежить від декларування):

• Валюта - без обмежень, при виїзді в країну, що не входить в ЄС. Усі мандрівники, що прибувають із-за меж ЄС, повинні декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або еквівалент в іншій валюті.

Корисні номери телефонів

Єдиний екстрений номер – 112 (поліція, пожежна, аварійна, швидка допомога).

Поліція – 113

 

Почесне Консульство України у м. Люксембург

Керівник:

Клод Раду
  Почесний консул України у Великому Герцогстві Люксембург

Адреса:

6, avenue des Archiducs, L-1135, Luxembourg

Телефон:

+352/25.22.99, +352/691253045

Факс:

+352 25 31 45

Ел. пошта:

radoux@online.lu

Веб-сайт:

http://www.ukraine.lu

 

Графік роботи:

За домовленістю

 

Межі консульського округу:

Велике Герцогство Люксембург

 

 

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes