Міністерство закордонних справ України

Київ 06:16

Республіка Мальта

Безпекова ситуація

Рівень злочинності на Мальті низький, проте необхідно дотримуватися загальних правил безпеки: гроші, документи та  цінності залишайте у готелі, не залишайте без уваги валізи та цінні речі в салоні автомобіля.

У випадку дорожньо-транспортної пригоди треба невідкладно зателефонувати в поліцію (тел. 191, та при необхідності – у швидку допомогу (тел. 196). Водій, що потрапив у ДТП, не повинен рухатися з місця події до прибуття поліції, оскільки страхові компанії не будеть розглядати претензії (у тому числі медичне обслуговування, без протоколу ДТП, складеного поліцією 

На Мальті Вам сприятимуть:

Консульський відділ Посольства України в Італії. Адреса: 00141, м. Рим, вул.Монте Прамаджоре, 13. Тел.: +39 06 82003641; Факс: +39 06 823706, телефон "гарячої лінії" на випадок смерті чи загрози життю громадянина України +39 389 0040000.

Почесне консульство України на Мальті. Адреса: Level 1, Monument Services Centre, National Road, Blata l-Bajda, Malta. Тел. (+356) 2124 2007; факс: (+356) 2124 1871, ел.пошта: info@tritonmalta.com

 

Рекомендації щодо правил поведінки

 

Дорожні рух на Мальті лівосторонній. Існує обмеження швидкості: 80 км/г поза межами населених пунктів, 50 км\г а населених пунктах. При керуванні транспортним засобом рекомендується мати повну страховку. Дозволено користування національними та міжнародними посвідчення водія. Напруга електромережі – 230 Вольт /-10%, частота - 50 Герц. Використовується британська система прямокутних трьохконтактних вилок.

З 1 лютого 2008 року єдиною валютою на Мальті є євро.

Як правило банки працюють з понеділка по п’ятницю до обіду та до полудня по суботах. Години роботи банків у літній та зимовий період відрізняються.

Пункт обміну валюти в Міжнародному аеропорту Мальти працює цілодобово.  На Мальті приймаються міжнародні банківські картки. Більшість готелів, великих магазинів та ресторанів приймають основну міжнародну валюту. При оплаті в іншій валюті, ніж євро, стягується комісійний збір.

Відповідно до правил Європейського Союзу по контролю за ввезенням-вивезенням валютних коштів, за наявності при в’їзді на Мальту готівки або інших грошово-кредитних цінностей на суму більш ніж 10 тис. євро, їх слід вносити до митної декларації.

Більшість мальтійців дотримуються римсько-католичного віросповідання. При відвіданні місць релігійних культів необхідно виказувати повагу до віруючих та одягатися відповідним чином. Не допускається відвідання церков в шортах, у коротких платтях та з оголеними плечима. 

Офіційні мови на Мальті мальтійська та англійська.

Мальтійська мова відноситься до семітських мов та на протязі століть запозичила багато слів з англійської, італійської та французької мов. Достатньо розповсюдженою на архіпелазі є італійська мова.

Державними святами на Мальті є

1 січня – Новий рік
10 лютого – День Святого Павла
19 березня - День Святого Йосипа
31 березня - День свободи
Березень-квітнень (дата змінюється) - Страсна П’ятниця
1 травня - День праці
7 червня - Сетте Джуньо (Sette Giugno)
29 червня - День Святих Петра та Павла «Імнарья» (L-Imnarja)
15 серпня – Успіння Діви Марії
8 вересня – Свято Мадонни Переможниці
21 вересня - День Незалежності
13 грудня - День Республіки
25 грудня - Різдво

 

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування іноземцям, що перебувають на Мальті,  надають як державні, так й приватні лікарні.  Якість медичного обслуговування висока. При в’їзді на Мальту документів щодо наявності вакцинацій не вимагається. Для користування медичними послугами громадяни України, які не мають дозволу на проживання на Мальті, повинні мати індивідуальний поліс медичного страхування, дійсний на території Європейського Союзу. Туристи, які потребують спеціального лікування, при придбанні в аптеках певних лікарських засобів повинні надати рецепт або рекомендаційний лист від лікаря.

 

Державні лікарні:

 

Острів Мальта

Mater Dei Hospital
B'Kara By-pass
B'Kara MSD 2090
Teл: ( 356) 25450000
Факс: mdh@gov.mt

 

Острів Гозо

Лікарня Виктория
Teл: ( 356) 21561600
Факс: ( 356) 21560881

 

Аптеки на Мальті працюють за звичайним графіком роботи магазинів. У неділю чергові аптеки працюють з 09.00 до 12.30 на о. Мальта и с 07.30 до 11.00 в о. Гозо.

Особам з обмеженими фізичними можливостями перед поїздкою на Мальту доцільно зв’язатися Національною комісією у справах осіб з обмеженими можливостями. Національна комісія у справах осіб з обмеженими можливостями  - державна установа, метою діяльності якої є покрашення умов проживання для осіб з фізичними вадами – має інформативний інтернет ресурс з корисної інформацією.

Національна комісія у справах осіб з обмеженими можливостями
Куммисьони Национали Персуни б' Дизабилита (Kummissjoni Nazzjonali Persuni b'Diżabilita)
Чентру Хидма Сочиали (Ċentru Ħidma Soċjali)
Санта Венера (Sta. Venera) HMR 18, Мальта (MALTA)
Тел.: 356 21487789
Тел. отправки текстовых сообщений: 356 21446536
Факс: 356 21484603
Email: helpdesk@knpd.org  
Website: www.knpd.org

 

Митні правила


З-за меж Європейського Союзу дозволено ввозити:

Алкогольні напої

Особи старше 17 років в особистому багажі можуть імпортувати такі товари:
• 1 літр алкогольних напоїв, який перевищує  22% об’єму алкоголю, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 2 літра алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 4 літра неігристого вина;

• 16 літрів пива.

Пасажири можуть поєднати перші два типу алкоголю, але при цьому об’єм алкоголю на може перевищувати 100 %.

Особи, які старше 17 років та належать до наступних категорій:
• особи, що проживають у прикордонних з Європейським Союзом зонах (області за межами Європейського Союзу, включаючи: Албанію, Боснію и Герцеговину, Хорватію, Македонію, Сербію и Чорногорію)

• робітники в прикордонних зонах,

• екіпажи транспортних засобів між третіми країнами та Євросоюзом,
можуть імпортувати в особистому багажу алкогольні вироби у такій кількості:

• 0,5 літра алкогольних виробів, який перевищує 22% об’єму алкоголя, або не-денатурований етиловий спирт 80% об’єму;

• 05, алкогольних напоїв, який не перевищує 22% об’єму алкоголю;

• 0,5 літра неігристого вина;

• 2 літра пива.

 

Тютюнові вироби  

Подорожуючи на літаку або морському судні, пасажири старше 17 років можуть імпортувати тютюнові вироби для особистого користування у такій кількості:

• 200 цигарок або

• 100 сигарил або

• 50 сигар або

• 250 г курильного тютюну

 

Інші вироби:

• Ліки – тільки для особистого користування;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 430 євро при подорожі літаком або морським судном;

• Предмети для особистого користування некомерційного призначення на суму не більш 150 євро при пасажирів до 15 років.

Предмети некомерційного характеру складаються з товарів для особистого або сімейного користування або подарунків.


Заборонено для ввезення:

• М’ясна та молочна продукція, вироблена не в країнах ЄС, за виключенням продукції в обмеженій кількості з Андори, Хорватії, Фарерських островів, Гренландії Ісландії та невеликої кількості певних продуктів з інших країн.

• Види, о знаходяться під охороною, та продукція з них, перераховані СІТЕС, наприклад, слонова кість, панцирі черепах, корали, шкіра рептилій, дерево з амазонських лісів, тощо.

Обмежене ввезення:

• домашні травини мають бути ідентифіковані ( (клеймо або електронний чип), щеплені про сказу, а також мати необхідний ветеринарний сертифікат;

• не більше 10 кг м’яса, молока и молочних продуктів, привезених з Хорватії, Фарерських островів, Гренландії и Ісландії;

• сухе молоко для немовлят, дитяче харчування та спеціальні медичні продукти харчування можуть  бути дозволені, якщо їх не треба зберігати у холодильнику до відкриття, та якщо це продукція фабричного виготовлення в оригінальній упаковці, та її кількість не перевищує 10 кг, для продукції виготовленої в Хорватії, на Фарерських островах, в Гренландії та Ісландії, або 2 кг – для  продукції з інших країн:

• риба, тільки якщо вона випотрошена и її вага не перевищує 20 кг;

• валюта - без обмежень, якщо вона імпортується з країни ЄС. Усі пасажири, що прибувають із-за меж ЄС, мають декларувати суми, що перевищують 10 тис. євро або їх еквівалент;

• пальто, хутряне та шкіряне взуття, що вироблена з видів, які перебувають під охороною (потрібний спеціальний дозвіл).

Категорично заборонено ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, наркотиків, засобів спеціального зв’язку, а також рослин, грунту, диких тварин та птиц.

Для будь-яких домашніх тварин, які ввозяться на Мальту, має бути дозвіл, який видається директором Ветеринарної служби (Veterinary Service) до ввезення. Зазвичай рекомендується подавати запит за 6 тижнів до ввезення, щоб зробити щеплення та виконати інші вимоги.

За більш детальною інформацією треба звертатися:

Директор ветеринарної служби (Director of Veterinary Service)
Албертаун (Albertown)
Марса (Marsa)
Тел: 356 21650393
Email: info@veterinary.gov.mt

Забороно ввезення предметів та речей, що мають історичну та художню цінність.

 

Умови працевлаштування

 

Якщо громадянин України вирішив виїхати за кордон з метою працевлаштування, навчання тощо необхідно запам’ятати такі поради:

1. Закордонний паспорт, проїзний документ дитини, а також візу бажано оформляти самостійно та оплату за ці послуги проводити особисто.

Це не дасть можливості торговцям людьми втягнути громадянина у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за її документами.

2. Торговці людьми можуть ввести громадянина в оману використовуючи:

 • різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;
 • туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу тощо;
 • оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп'ютерній мережі Інтернету.

3. Не потрібно реагувати на рекламу фірм, які не зазначають свою повну назву, адресу, номер ліцензії та органу ліцензування, що її видав.

4. Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі не бажано проводити наодинці з агентом фірми. Необхідно запросити взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із близьких, друзів, знайомих ). Треба з’ясувати, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт). Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у громадянина.

6. Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати візу для працевлаштування.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може створити для громадянина нелегальне становище або ж сприяти його експлуатації, ув'язненню чи стати головним чинником принизливої процедури депортації з країни перебування.

7. Не варто користуватися послугами незнайомих осіб, які пропонують свої послуги щодо продовження терміну дії візи.

Термін перебування на території іноземної держави зазначений у візі.

 

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку)

 

 • Єдина служба порятунку – 112
 • Протипожежна охорона – 199
 • Поліція - 191
 • Швидка медична допомога – 196
 • Довідкова служба – 118 2
 • Довідкова для туристів – 115 2
 • Поліція, головний офіс – 21224001/9, 191 (загальний), 562040 (Гозо)
 • Служба паромної переправи на о. Гозо – 21243964/6

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes