Міністерство закордонних справ України

Київ 05:51

Королівство Норвегія

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ 

Режим в'їзду: Візовий (крім ДП).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз від 13.02.2008 р.

 

У Норвегії діє право вільного пересування по всій країні за наявності у особи законних підстав перебувати на її території. Для керування транспортним засобом встановлені такі обмеження швидкості: 110 км/год – на автомагістралі, 90 км/год – на інших національних автошляхах, 50 – км/год – у населених пунктах. На окремих ділянках міжміських автошляхів та у населених пунктах можуть бути встановлені додаткові знаки обмеження швидкості, які є обов’язковими для дотримання. Керування транспортним засобом у нетверезому стані суворо забороняється. У денну пору доби в автомобілі має бути увімкнене ближнє світло фар. Всі пасажири автомобіля повинні використовувати паски безпеки.

Палити в громадських місцях і в транспорті суворо заборонено. Паління дозволяється виключно в спеціально відведених для даної мети місцях. Спиртні напої продаються лише в спеціалізованих магазинах «Vinmonopoly». Приносити з собою алкоголь в кафе або ресторани, а також розпивати на вулиці та в інших громадських місцях суворо заборонено. Використовувати мобільні телефони не дозволяється в театрах, музеях, а також в місцях, обладнаних спеціальним знаком заборони використання мобільних телефонних пристроїв.

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або обмежили Вашу свободу у будь-який іншій формі, внаслідок надзвичайної ситуації Ви опинилися у небезпечному становищі, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це Посольство України у Королівстві Норвегія або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з тим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.

 

БЕЗПЕКОВА СИТУАЦІЯ

 У цілому безпекова та криміногенна ситуація в Королівстві Норвегія не викликає занепокоєнь. Рівень злочинності та терористичних загроз у країні є традиційно низьким, навіть незважаючи на терористичний акт 2011 року. Попри це, мешканцям та відвідувачам країни рекомендується бути обачними як в готелях, аеропортах та на вокзалах, так і в інших місцях масового скупчення людей. У разі виявлення сторонніх предметів, підозрілих осіб або інших проявів можливого вчинення злочинної дії необхідно скористатися телефоном 112 оперативних служб та викликати поліцію, підрозділ якої прибуде за місцем виклику, як правило, не пізніше 10 хвилин з моменту отримання повідомлення.

Разом з тим, громадянам України, які бажають відвідати країну слід бути обачними з паспортними документами та гаманцями (час від часу у місцях великого скупчення людей, туристичних зонах, мають місце випадки кишенькових крадіжок). Для уникнення можливих випадків дрібних крадіжок іноземним туристам рекомендується особливу увагу приділяти своїм особистим речам (мобільні телефони, комп’ютери, гаманці, фото- та відеоапаратура тощо), які не слід залишати без нагляду. Для забезпечення їхньої схоронності рекомендується, по можливості, користуватися камерами схову або сейфами, у разі наявності таких у місцях тимчасового проживання туристів. У разі виявлення крадіжки особистих речей необхідно невідкладно звернутися до найближчого відділення поліції з повідомленням про обставини крадіжки та надати детальний список викраденого.

  

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ  

 іноземців, які мають дозвіл на проживання в Норвегії і на яких, відповідно, поширюється загальнообов’язкове державне страхування, є безкоштовним за виключенням стоматологічних послуг та косметичної хірургії. У закладах невідкладної швидкої допомоги при травмах або інших гострих захворювань медична допомога надається безкоштовно усім без виключення. Лікарські препарати, більшість з яких можна придбати лише за рецептом лікаря, розповсюджуються через мережу аптек.

  

КОРИСНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили Вашу свободу, Ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це Посольство України у Королівстві Норвегія або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

 

 Консульський підрозділ Посольства України в Королівстві Норвегія:

  Грабовецький Олег Васильович, Перший Секретар

 

Телефон:                     (+47) 22 83 55 60

Електронна пошта:     consul@ukremb.no

Графік прийому громадян:

Понеділок &‐ п’ятниця, 10:00 - 13:00

Телефонні консультації: пн. – ср. – пт., 15:00 – 17:00

 

          У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України Посольство України у Королівстві Норвегія вживає заходи оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформування про це усіх, кого це стосується в Україні.

  

          УМОВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

           У Королівстві Норвегія українська трудова міграція є досить малочисельною. У переважній більшості випадків українські громадяни, які перебувають в Норвегії на законних підставах, зайняті у таких сферах народного господарства Норвегії як будівництво, обслуговування (включаючи догляд за літніми людьми та дітьми), медицині, нафто-газовій промисловості, сільському господарстві. Має місце практика української трудової міграції за сезонним принципом.

 

          Правовий та соціальний статус українських трудових мігрантів, як і трудових мігрантів з інших країн світу, визначається національним законодавством Норвегії. Норвегія не має практики укладення двосторонніх угод (договорів) про трудову міграцію.

 

          Головним правилом для отримання дозволів на працевлаштування у Норвегії для громадян держав, що не є членами Європейської Економічної Зони, є подання ними відповідних заяв до закордонних дипломатичних установ Норвегії у відповідних країнах. Ця вимога стосується також іноземців, які вже отримали дозвіл від компетентних органів таких держав на перебування на їх території протягом останніх шести місяців.

 

          Остаточне рішення про можливість надання дозволу на працевлаштування у Норвегії такій категорії іноземців приймає Норвезький директорат з питань імміграції. Дозвіл, як правило, надається напередодні запланованого прибуття заявника до Норвегії. Для першочергового отримання дозволу на працевлаштування у країні норвезьким властям має подаватися мотивоване клопотання працедавця або вже укладений ним контракт з наймачем.

 

          Іноземним фахівцям або особам, які мають спеціальну кваліфікацію, можуть надаватися дозволи на працевлаштування у Норвегії як спеціалістам. У таких випадках обов’язковим є надання зацікавленому працедавцю експертної оцінки заявника. Дозвіл на працевлаштування такій особі надається лише на підставі відповідного звернення працедавця.

 

          Нефахівцям можуть надаватися тимчасові дозволи на працевлаштування у країні. Це стосується сезонних робітників, стажерів, робітників, які доглядають за дітьми, працівникам науково-дослідних установ, місіонерам, спортсменам, співробітникам багатонаціональних компаній та ін.

 

          Однією з головних проблем, з якою стикаються трудові мігранти в Норвегії, є проблема визнання дипломів про освіту, які видаються зарубіжними навчальними закладами. Така позиція норвезької сторони мотивується тим, зокрема, що здобуті за кордоном спеціальності часто не відповідають норвезьким вимогам щодо виконуваної трудовими мігрантами роботи за фахом.

 

                При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт – www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

 

 

 

          МИТНІ ПРАВИЛА (УМОВИ ВВЕЗЕННЯ/ВИВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ НА/З МИТНОЇ ТЕРИТОРІЇ НОРВЕГІЇ)

           При переміщенні через митний кордон Королівства Норвегія товарів для особистого користування, необхідно:

1) заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;

2) надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;

3) пред'явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;

4) у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

 

          При проходженні через митний кордон Королівства Норвегія митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):

1) товари, митна вартість яких перевищує 1500 євро в еквіваленті та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;

2) грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети, за винятком монет із дорогоцінних металів) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США;

3) грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);

4) дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);

5) дорогоцінні каміння;

6) культурні цінності;

7) державні нагороди Королівства Норвегія, які вивозяться;

8) тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;

9) зброя та боєприпаси;

10) алкогольні напої в кількості, що перевищує 2 літри, тютюнові вироби - 200 одиниць;

11) наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;

12) радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;

13) товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;

14) інші товари, визначені митним законодавством Королівства Норвегія.

 

          Заборонені для переміщення через митний кордон Королівства Норвегія:

1) наркотичні та психотропні речовини, а також сильнодіючі лікарські засоби без медичних показань, при відсутності відповідних документів;

2) культурні цінності, щодо яких оголошено розшук;

3) тварини, які знаходяться під охороною світової спільноти.

 

          Дозволені до ввезення тютюн і тютюнові вироби, але не більше 200 сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку.

 

          Сильнодіючі лікарські препарати не забороняється ввозити при наявності довідки від лікаря про необхідність їх прийому в кількості, необхідній на термін перебування за кордоном.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&nbnbsp;/p pnbsp;/p ppnbsp;/pnbsp;/psp;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

style=p class=MsoNormal style=/p style=nbsp;/pnbsp;nbsp;/pnbsp; p

 

 

 

 

 

 

 

&nmso-bidi-font-weight: normal;nbsp;pnbsp; pnbsp;/p pnbsp;/p/pbsmso-bidi-font-weight: normal;text-align: justify;‐mso-bidi-font-weight: normal;nbsp;text-align: justify;nbsp; style=/p pnbsp;/p ppnbsp;/pnbsp;p;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ

 

Режим в'їзду: Візовий (крім ДП).

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ.

Угода, що регулює режим взаємних поїздок:

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Норвегія про спрощення оформлення віз від 13.02.2008 р.

 

У Норвегії діє право вільного пересування по всій країні за наявності у особи законних підстав перебувати на її території. Для керування транспортним засобом встановлені такі обмеження швидкості: 110 км/год – на автомагістралі, 90 км/год – на інших національних автошляхах, 50 – км/год – у населених пунктах. На окремих ділянках міжміських автошляхів та у населених пунктах можуть бути встановлені додаткові знаки обмеження швидкості, які є обов’язковими для дотримання. Керування транспортним засобом у нетверезому стані суворо забороняється. У денну пору доби в автомобілі має бути увімкнене ближнє світло фар. Всі пасажири автомобіля повинні використовувати паски безпеки.

 

Палити в громадських місцях і в транспорті суворо заборонено. Паління дозволяється виключно в спеціально відведених для даної мети місцях. Спиртні напої продаються лише в спеціалізованих магазинах «Vinmonopoly». Приносити з собою алкоголь в кафе або ресторани, а також розпивати на вулиці та в інших громадських місцях суворо заборонено. Використовувати мобільні телефони не дозволяється в театрах, музеях, а також в місцях, обладнаних спеціальним знаком заборони використання мобільних телефонних пристроїв.

 

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або обмежили Вашу свободу у будь-який іншій формі, внаслідок надзвичайної ситуації Ви опинилися у небезпечному становищі, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це Посольство України у Королівстві Норвегія або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

 

У разі затримання або арешту громадянам України надається відповідне сприяння у пошуку кваліфікованого захисника або забезпеченні безоплатною правовою допомогою, якщо така можливість передбачена законодавством країни. Консульські посадові особи стежать за умовами утримання під вартою, які мають відповідати вимогам гігієни та санітарії, ходом розгляду справи та за необхідності вживають заходів для відновлення порушених процесуальних та інших прав. Разом з тим, співробітники дипломатичних та консульських установ України не є суб’єктами кримінального чи цивільного процесу та не можуть брати участь у розгляді справ в якості адвокатів, захисників, постійних представників інтересів тощо.

 

БЕЗПЕКОВА СИТУАЦІЯ

 

У цілому безпекова та криміногенна ситуація в Королівстві Норвегія не викликає занепокоєнь. Рівень злочинності та терористичних загроз у країні є традиційно низьким, навіть незважаючи на терористичний акт 2011 року. Попри це, мешканцям та відвідувачам країни рекомендується бути обачними як в готелях, аеропортах та на вокзалах, так і в інших місцях масового скупчення людей. У разі виявлення сторонніх предметів, підозрілих осіб або інших проявів можливого вчинення злочинної дії необхідно скористатися телефоном 112 оперативних служб та викликати поліцію, підрозділ якої прибуде за місцем виклику, як правило, не пізніше 10 хвилин з моменту отримання повідомлення.

 

Разом з тим, громадянам України, які бажають відвідати країну слід бути обачними з паспортними документами та гаманцями (час від часу у місцях великого скупчення людей, туристичних зонах, мають місце випадки кишенькових крадіжок). Для уникнення можливих випадків дрібних крадіжок іноземним туристам рекомендується особливу увагу приділяти своїм особистим речам (мобільні телефони, комп’ютери, гаманці, фото- та відеоапаратура тощо), які не слід залишати без нагляду. Для забезпечення їхньої схоронності рекомендується, по можливості, користуватися камерами схову або сейфами, у разі наявності таких у місцях тимчасового проживання туристів. У разі виявлення крадіжки особистих речей необхідно невідкладно звернутися до найближчого відділення поліції з повідомленням про обставини крадіжки та надати детальний список викраденого.

 

 

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ  

 

Іноземців, які мають дозвіл на проживання в Норвегії і на яких, відповідно, поширюється загальнообов’язкове державне страхування, є безкоштовним за виключенням стоматологічних послуг та косметичної хірургії. У закладах невідкладної швидкої допомоги при травмах або інших гострих захворювань медична допомога надається безкоштовно усім без виключення. Лікарські препарати, більшість з яких можна придбати лише за рецептом лікаря, розповсюджуються через мережу аптек.

 

 

КОРИСНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ

Якщо під час перебування за кордоном Вас затримали чи заарештували або у будь-який іншій формі обмежили Вашу свободу, Ви опинилися у небезпечному становищі внаслідок надзвичайної ситуації, в зоні стихійного лиха, постраждали в результаті громадських заворушень, дорожньо-транспортної пригоди, стали жертвою скоєного проти Вас злочину тощо, необхідно невідкладно повідомити про це Посольство України у Королівстві Норвегія або звернутися з такою вимогою до компетентних органів країни перебування.

 

          Консульський підрозділ Посольства України в Королівстві Норвегія:

Грабовецький Олег Васильович, перший секретар

Телефон:                         (+47) 22 83 55 58

Електронна пошта:        consul@ukremb.no

Графік прийому громадян:

Понеділок – п’ятниця, 10:00 - 13:00, Четвер - 14:30-17:30

Телефонні консультації: пн. ‐ ср. – пт., 15:00 – 17:00

 

          У разі подій надзвичайного характеру за участю громадян України Посольство України у Королівстві Норвегія вживає заходи оперативного реагування з метою забезпечення надання необхідної допомоги фізичним та юридичним особам України за кордоном та інформування про це усіх, кого це стосується в Україні.

 

 

          УМОВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 

          У Королівстві Норвегія українська трудова міграція є досить малочисельною. У переважній більшості випадків українські громадяни, які перебувають в Норвегії на законних підставах, зайняті у таких сферах народного господарства Норвегії як будівництво, обслуговування (включаючи догляд за літніми людьми та дітьми), медицині, нафто-газовій промисловості, сільському господарстві. Має місце практика української трудової міграції за сезонним принципом.

 

          Правовий та соціальний статус українських трудових мігрантів, як і трудових мігрантів з інших країн світу, визначається національним законодавством Норвегії. Норвегія не має практики укладення двосторонніх угод (договорів) про трудову міграцію.

 

          Головним правилом для отримання дозволів на працевлаштування у Норвегії для громадян держав, що не є членами Європейської Економічної Зони, є подання ними відповідних заяв до закордонних дипломатичних установ Норвегії у відповідних країнах. Ця вимога стосується також іноземців, які вже отримали дозвіл від компетентних органів таких держав на перебування на їх території протягом останніх шести місяців.

 

          Остаточне рішення про можливість надання дозволу на працевлаштування у Норвегії такій категорії іноземців приймає Норвезький директорат з питань імміграції. Дозвіл, як правило, надається напередодні запланованого прибуття заявника до Норвегії. Для першочергового отримання дозволу на працевлаштування у країні норвезьким властям має подаватися мотивоване клопотання працедавця або вже укладений ним контракт з наймачем.

 

          Іноземним фахівцям або особам, які мають спеціальну кваліфікацію, можуть надаватися дозволи на працевлаштування у Норвегії як спеціалістам. У таких випадках обов’язковим є надання зацікавленому працедавцю експертної оцінки заявника. Дозвіл на працевлаштування такій особі надається лише на підставі відповідного звернення працедавця.

 

          Нефахівцям можуть надаватися тимчасові дозволи на працевлаштування у країні. Це стосується сезонних робітників, стажерів, робітників, які доглядають за дітьми, працівникам науково-дослідних установ, місіонерам, спортсменам, співробітникам багатонаціональних компаній та ін.

 

          Однією з головних проблем, з якою стикаються трудові мігранти в Норвегії, є проблема визнання дипломів про освіту, які видаються зарубіжними навчальними закладами. Така позиція норвезької сторони мотивується тим, зокрема, що здобуті за кордоном спеціальності часто не відповідають норвезьким вимогам щодо виконуваної трудовими мігрантами роботи за фахом.

 

 

          МИТНІ ПРАВИЛА (УМОВИ ВВЕЗЕННЯ/ВИВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ НА/З МИТНОЇ ТЕРИТОРІЇ НОРВЕГІЇ)

 

          При переміщенні через митний кордон Королівства Норвегія товарів для особистого користування, необхідно:

1) заповнити пасажирську митну декларацію у разі, якщо є товари, що підлягають декларуванню;

2) надати митному органу документи, на підставі яких заповнена пасажирська митна декларація, в тому числі підтверджуючих сплату митних платежів або забезпечення сплати митних зборів, податків;

3) пред'явити декларовані товари на вимогу посадової особи митного органу;

4) у разі необхідності сплатити належні митні платежі або забезпечити сплату митних зборів, податків.

 

          При проходженні через митний кордон Королівства Норвегія митному декларуванню підлягають (заповнюється пасажирська митна декларація):

1) товари, митна вартість яких перевищує 1500 євро в еквіваленті та (або) загальна вага яких перевищує 50 кг;

2) грошові кошти (банкноти, казначейські білети, монети, за винятком монет із дорогоцінних металів) та (або) дорожні чеки на загальну суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США;

3) грошові інструменти (векселі, банківські чеки, цінні папери);

4) дорогоцінні метали: що ввозяться тимчасово, вивозяться (за винятком ювелірних виробів, що вивозяться тимчасово);

5) дорогоцінні каміння;

6) культурні цінності;

7) державні нагороди Королівства Норвегія, які вивозяться;

8) тварини і рослини, що знаходяться під загрозою зникнення, їх частини, а також отримана з них продукція;

9) зброя та боєприпаси;

10) алкогольні напої в кількості, що перевищує 2 літри, тютюнові вироби - 200 одиниць;

11) наркотичні засоби і психотропні речовини у вигляді лікарських засобів за медичними показаннями за наявності відповідних документів;

12) радіоелектронні засоби та (або) високочастотні пристрої цивільного призначення, в тому числі ті, що вбудовані або входять до складу інших товарів;

13) товари для особистого користування, що ввозяться в супроводжуваному багажі, якщо фізична особа, яка їх переміщує, має несупроводжуваний багаж;

14) інші товари, визначені митним законодавством Королівства Норвегія.

 

          Заборонені для переміщення через митний кордон Королівства Норвегія:

1) наркотичні та психотропні речовини, а також сильнодіючі лікарські засоби без медичних показань, при відсутності відповідних документів;

2) культурні цінності, щодо яких оголошено розшук;

3) тварини, які знаходяться під охороною світової спільноти.

 

          Дозволені до ввезення тютюн і тютюнові вироби, але не більше 200 сигарет або 50 сигар, або 250 грамів тютюну, або зазначені вироби в асортименті загальною вагою не більше 250 грамів у розрахунку на одну фізичну особу, яка досягла 18-річного віку.

 

          Сильнодіючі лікарські препарати не забороняється ввозити при наявності довідки від лікаря про необхідність їх прийому в кількості, необхідній на термін перебування за кордоном.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&n/p pnbsp; nbsp;nbsp;ppnbsp;/pnbsp; pnbsp; nbsp;nbsp;/pbsp;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<p/p pp/pstrongpnbsp; p/p pnbsp;/p pnbsp; p> 

<pnbsp;/p pnbsp;‐nbsp;nbsp;nbsp;nbsp;/p nbsp;nbsp;nbsp;pnbsp;nbsp;> 

&nbp pnbsp;/pnbsp;nbsp;/pnbsp;/p p/pnbsp;nbsp;/p/p sp;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 nbsp;/p pnbsp;/pnbsp; p nbsp; p/p pnbsp;/p pnbsp;/p pnbsp;/p ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nbsp;/pp pnbsp;/p pnbsp;nbsp;nbsp;/pnbsp;nbsp;/pnbsp; p p pp/p p/p pnbsp;/p

 

 

 

 

 

<pnbsp; p pnbsp; p/p pnbsp;/p p/p nbsp;p/p pnbsp;/pnbsp;/p/p nbsp;/pnbsp; p> 

 

 

/p pnbsp;/p pnbsp;/p pnbsp;/pnbsp;/p pnbsp;/pnbsp; p/pnbsp;/p p

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&nbp/p pnbsp;/p p nbsp;/p pnbsp;/pnbsp; p/p nbsp;/p pnbsp;/psp;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nbsp; p/p p/p

p/p pnbsp;/p pnbsp;/p /p pnbsp;/p pnbsp;/p pnbsp;/p p

pnbsp;/pnbsp; p/p pnbsp;/pnbsp; p p/p pnbsp;

nbsp;/pnbsp;/p/p nbsp;/pnbsp; nbsp;/pnbsp;/p pnbsp;/p pnbsp;/p nbsp;/p

/pp pp p/p p /p /p pnbsp;/p/p nbsp;/pnbsp;/p/p /pnbsp;/p p/p pnbsp;/p pnbsp;/p /p pnbsp;/p pnbsp;/p pnbsp;/p p

Мапа

Консульські питання

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes