Міністерство закордонних справ України

Київ 18:59

День Соборності України

16 січня 2015, 12:48

День Соборності України відзначається у річницю об'єднання Східної і Західної України у 1919 році – 22 січня кожного року. У цей день у 1919 році у Києві відбулося урочисте проголошення універсалу про об’єднання УНР та ЗУНР у Соборну Україну.

22 січня 1919 року Східна і Західна Україна були об'єднані в рамках Акту Злуки. Історично склалося, що до 1919 року території Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки належали до різних імперій.

Акт Злуки був спрямований на створення Єдиної Української Держави – крок, довгоочікуваний інтелігенцією з обох сторін.

«Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна. Мрії, задля запровадження яких найкращі сини України боролися і вмирали, стали дійсністю.», – було написано в тексті універсалу Директорії Української Народної Республіки.

Історія дипломатичних відносин між Україною та Фінляндською Республікою бере початок у 1918 році. Фінляндія однією з перших країн визнала Україну у 1918 році і відкрила своє дипломатичне представництво в Києві.

В числі перших на той час шести посольств зарубіжних країн в Гельсінкі була започаткована й українська дипломатична місія. Пізніше історичні долі двох країн розійшлися: Фінляндія здобула незалежність, а Україна на довгий час увійшла до складу СРСР.

Посольство України у Фінляндії запрошує всіх зацікавлених осіб приєднатися до нас під час Церемонії вшанування пам’яті про першу дипломатичну місію незалежної України за адресою: Мерітулінкату, 15, Гельсінкі, біля пам’ятної дошки на будинку, в якому у 1918-1921 рр. працювала у Фінляндії перша дипломатична місія України, у День Соборності України, 22 січня 2015, об 11 годині.

Останні новини

До Чанакаллє на відпочинок прибула група дітей учасників ООС з Тернопільщини | Вчора, 20:33

Організація відпочинку є красномовним прикладом продовлження конкретної співпраці Генконсульства України в Стамбулі, Тернопільської ОДА з турецькими партнерами.

Рекомендації громадянам у зв'язку з підвищеним рівнем забруднення повітря в Малайзії | Вчора, 07:52

В окремих районах м.Куала-Лумпур було зафіксовано небезпечний для здоров'я індекс забруднення повітря продуктами горіння (AQI, Air quality index).

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes