Міністерство закордонних справ України

У литовській столиці було вшановано пам’ять Героя України Василя Сліпака

15 вересня 2017, 21:22

14 вересня 2017 року Посол України Володимир Яценківський з дружиною та працівники Посольства взяли участь у відкритті фотовиставки та концерті, присвячених вшануванню пам’яті українського оперного співака та Героя України Василя Сліпака, який віддав своє життя за Свободу нашої держави.

Захід відбувся у Палаці конгресів м.Вільнюса за участі Міністра оборони Литовської Республіки Раймондаса Каробліса, керівників Будинків офіцерів мм.Львова та Вільнюса, військового оркестру м.Вільнюса, українських та литовських оперних виконавців та диригентів, популярних литовських та українських співаків, широкого кола литовської громадськості, представників української громади, українських військовослужбовців, які були поранені у ході Антитерористичної операції на сході України та проходять реабілітацію у Литві, представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Литві, провідних місцевих ЗМІ.

Фотовиставка під назвою «Герої не вмирають. Капелан. Бути поруч», автором якої є військовий капелан Андрій Дуда, включала сюжети щодо подій на сході України, Революції Гідності та яскраві моменти з життя, творчості та військової служби Василя Сліпака.

На початку концерту пам’ять Василя Сліпака та загиблих на сході нашої держави українських воїнів було вшановано хвилиною мовчання. Глядачам було продемонстровано сюжети зі сходу України, фрагменти інтерв’ю Василя Сліпака. Солісти Львівського національного академічного театру опери та балету та Литовського національного театру опери та балету виконали українські народні пісні, твори на музику відомих українських та європейських композиторів, у тому числі ті, які виконував Василь Сліпак.

З промовами до учасників заходу звернулись Міністр збройних сил Литви Р.Каробліс та Посол України В.Яценківський, який, зокрема, зазначив, що український герой Василь Сліпак для усіх українців, для усіх європейців є та завжди залишатиметься символом героїчної боротьби за Свободу. 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes