Міністерство закордонних справ України

Київ 06:43

Відзначення Міжнародного дня ООН з попередження експлуатації навколишнього середовища у часи війни та збройних конфліктів, 6 листопада 2017 р., м. Найробі

06 листопада 2017, 15:30

Посольство України в Кенії, за підтримки Програми ООН з навколишнього середовища, організувало 6 листопада 2017 р. у штаб-квартирі Відділення ООН у Найробі захід з відзначення Міжнародного дня ООН з попередження експлуатації навколишнього середовища у часи війни та збройних конфліктів.

Комеморативний захід було проведено з метою підтримання актуальності тематики захисту довкілля у районах впливу збройних конфліктів на порядку денному міжнародних організацій, а також спонукання держав до практичної реалізації положень міжнародних норм у цій сфері.

Захід став першим офіційним заходом із вшанування цього Міжнародного дня ООН, проведеним на території Відділення ООН у Найробі.

До вшанування Міжнародного дня приєдналася Генеральний Директор Відділення ООН у Найробі Залє-Ворк Зевде, котра у своєму вступному слові відзначила історичність цієї події для Відділення ООН в Африці та подякувала українському Посольству за відповідну ініціативу, а також зачитала цьогорічне послання Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, приурочене цьому Дню.

Також був заслуханий виступ Заступника Виконавчого Директора Програми ООН з навколишнього середовища Ібрагіма Тіау, який наголосив на необхідності консолідації міжнародних зусиль з метою попередження та реагування на негативні наслідки для довкілля у результаті збройних конфліктів, що розгортаються сьогодні у різних куточках світу.

Спеціальним гостем на заході став посол Кувейту в Найробі Кусай Аль-Фархан, котрий розповів про внесок свого часу його держави у розробку та ухвалення резолюції ГА ООН, якою 2001 року було встановлено цей Міжнародний день.

Посол Іраку та Заступник Глави Місії ЄС у Найробі відзначили у своїх коментарях високу актуальність згаданої проблематики та привітали активну роботу українського Посольства на цьому напрямі, що розпочалася з ухваленням у травні 2016 р. рамкової резолюції Асамблеї ООН з навколишнього середовища «Захист довкілля у районах, вражених збройними конфліктами».

Під час свого виступу Посол наголосив на важливості дотримання міжнародних зобов’язань та імплементації відповідних резолюцій і домовленостей, а також відзначив надзвичайну актуальність порушеної проблематики для України, привернувши увагу в цьому контексті, як приклад, до позавчорашнього повідомлення Спецпредставника Голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України Мартіна Зайдіка щодо потенційної екологічно загрози для Донбасу у результаті потрапляння снарядів у Донецьку фільтрувальну станцію. Також запевнив, що Україна продовжуватиме докладати зусиль у розвиток тематики захисту довкілля в умовах конфліктів.

З нагоди наближення цієї дати ЮНЕП було також ініційовано розміщення у газеті «The Guardian» статті Виконавчого директора ЮНЕП Еріка Солхейма з відповідної тематики, у якій, серед іншого, повідомляється, що  бойові дії на Сході України призвели до забруднення ґрунтових вод.

Сьогоднішня нагода була також використана ЮНЕП з метою запуску он-лайн тренінгу з відповідної тематики «Безпека довкілля та сталий мир».

Висвітлення заходу широко здійснював Інформаційний центр ООН.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes