Міністерство закордонних справ України

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви

15 березня 2018, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Велику кількість гостей привітали мер м. Мнєлнік Цтірад Мікеш, Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, історик Богдан Зілинський. Літературно-музичну програму вечора представили Музично-декламаторське об'єднання Ф.Черніцького та тріо "Родоцвіт" з м. Млада Болеслав. Учасники вечора мали також можливість оглянути невелику виставку архівних матеріалів, пов'язаних із життям Н.Королеви.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс подякував меру Мнєлнік та усім іншим організаторам заходу за вшанування пам'яті Наталени Королеви, ім'я і творчість якої протягом довгого часу були незаслужено забуті.

За словами посла, багатогранне та часом драматичне життя Н.Королеви тісно пов’язане як з Україною, так і з Чехією, зокрема з м. Мнєлнік, де вона прожила понад чверть століття і де похована. Українка не за походженням, але за переконанням і самосприйняттям, Наталена Королева водночас залишалася невід’ємною частиною чеського суспільства, поєднуючи таким чином два народи і дві культури.

У зв'язку з тим, що протягом довгого часу в різних українських засобах масової інформації циркулює неправдива інформація про те, що могилу Н.Королеви у Мнєлніку нібито "зруйнували" і "перекопали", Євген Перебийніс наголосив, що ця інформація не відповідає дійсності: могила ніколи не була зруйнованою і за нею належним чином доглядає родина прийомного сина Н.Королеви, і про це українська громадськість мала б дізнатися. Водночас він подякував меру за готовність міста взяти під свою опіку могилу Василя Короліва-Старого та Наталени Королеви, підтримку ідеї встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому проживало подружжя, а також готовність підтримати видання книги про письменницю, над якою працює історик Богдан Зілинський.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes