Міністерство закордонних справ України

Київ 05:30

Літературно-музичний вечір до 130-річчя від дня народження української письменниці Наталени Королеви

15 березня 2018, 17:00

14 березня у м.Мнєлнік відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 130-й річниці від дня народження відомої української письменниці Наталени Королеви.

Велику кількість гостей привітали мер м. Мнєлнік Цтірад Мікеш, Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс, історик Богдан Зілинський. Літературно-музичну програму вечора представили Музично-декламаторське об'єднання Ф.Черніцького та тріо "Родоцвіт" з м. Млада Болеслав. Учасники вечора мали також можливість оглянути невелику виставку архівних матеріалів, пов'язаних із життям Н.Королеви.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс подякував меру Мнєлнік та усім іншим організаторам заходу за вшанування пам'яті Наталени Королеви, ім'я і творчість якої протягом довгого часу були незаслужено забуті.

За словами посла, багатогранне та часом драматичне життя Н.Королеви тісно пов’язане як з Україною, так і з Чехією, зокрема з м. Мнєлнік, де вона прожила понад чверть століття і де похована. Українка не за походженням, але за переконанням і самосприйняттям, Наталена Королева водночас залишалася невід’ємною частиною чеського суспільства, поєднуючи таким чином два народи і дві культури.

У зв'язку з тим, що протягом довгого часу в різних українських засобах масової інформації циркулює неправдива інформація про те, що могилу Н.Королеви у Мнєлніку нібито "зруйнували" і "перекопали", Євген Перебийніс наголосив, що ця інформація не відповідає дійсності: могила ніколи не була зруйнованою і за нею належним чином доглядає родина прийомного сина Н.Королеви, і про це українська громадськість мала б дізнатися. Водночас він подякував меру за готовність міста взяти під свою опіку могилу Василя Короліва-Старого та Наталени Королеви, підтримку ідеї встановлення меморіальної дошки на будинку, в якому проживало подружжя, а також готовність підтримати видання книги про письменницю, над якою працює історик Богдан Зілинський.

Останні новини

Зустріч Генерального консула Лариси Герасько з українською громадою штату Міннесота | Вчора, 22:40

15 жовтня відбулася зустріч Генерального консула Лариси Герасько з українською громадою штату Міннесота, а також виїзне консульське обслуговування громадян України. Відбувся обмін думками про потреби громади та напрямки співробітництва у найближчій перспективі, зокрема у сфері культури та освіти у суботніх українських школах. Школи будуть долучатися до пілотного освітнього проекту, започаткованого Малою академією наук України. Генеральний консул передала Директору школи навчальні посібники, карти, абетки та українські книги для навчання дітей.Крім того, було відвідано українську греко-католицьку церкву святого Константина та при ній музей українського мистецтва з цікавою колекцією фотографій українських церков з усього світу.Щира подяка усім, хто долучився вчора до нас та за теплий прийом! Слідкуйте за нашою сторінкою щоб дізнатись коли буде наступне виїзне консульське обслуговування в Міннеаполісі.

Своїм черговим рішенням Виконавча рада схвалила розгортання Секретаріатом ЮНЕСКО комплексного моніторингу ситуації в тичасово окупованому Росією Криму | Вчора, 18:59

16 жовтня 2019 р. в рамках 207-ї  сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено одинадцяте рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»

У Норвегії успішно відбулася перша торговельна місія України за участі провідних українських IT-компаній | Вчора, 18:33

Представники 15 провідних компаній українського IT-сектору відвідали м. Осло 8-11 жовтня 2019 року у складі першої торговельної місії України в Норвегію, організованої Oфісом з просування експорту України, IТ Ukraine Association та Посольством України в Норвегії у взаємодії з іншими партнерами.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes