Міністерство закордонних справ України

Київ 12:04

Презентація перекладів Лесі Українки

11 липня 2018, 08:34

Посольство України в Республіці Узбекистан спільно зі Спілкою письменників Узбекистану провело презентацію зібрання вибраних творів видатної української поетеси Лесі Українки, перекладеної на узбецький мову.

Захід зібрав велику кількість представників творчих професій, фахівців в області літератури і просто любителів поезії. Як зазначив у своєму виступі Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Узбекистан Юрій Савченко - у творчості Лесі Українки проглядаються дві головні риси, це незмірна любов до своєї батьківщини, патріотизм і Волелюб, а також прагнення і енергія боротьби, не дивлячись ні на які негаразди.
Під час презентації гості читали вірші, звучали уривки з творів на узбецькій мові, а так само на мові оригіналу. Дивно багато інформації про поетесу прозвучало від представників узбецької сторони, деталі її біографії та історію створення творів. Цікаво було ознайомитися з історією авторів і перекладачів, які вже переводили поезію Лесі Українки узбецькою мовою в минулому.
У заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Узбекистан Юрій Савченко, члени Спілки Письменників Узбекистану, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Республіці Узбекистан, української та кримськотатарської діспори і культурних центрів різних країн Комітету з питань міжнаціональних відносин і дружнім зв'язкам із зарубіжними країнами при Кабінеті Міністрів Республіки Узбекистан, журналісти.

Останні новини

Скасування туристичних віз для в’їзду до Таїланду | Сьогодні, 11:38

14 квітня 2019 року набуває чинності рішення тайського уряду про скасування віз для громадян України, що прибувають до Королівства Таїланд з туристичною метою на термін до 30 діб. З цього дня громадяни України матимуть право в’їжджати та перебувати на території Королівства без візи 30 днів з дати кожного в’їзду, при цьому можливим є продовження терміну перебування в Таїланді одноразово на 30-ти денний період, звернувшись до тайської міграційної служби. Отримані раніше туристичні візи залишатимуться дійсними до завершення терміну їх дії.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes