Міністерство закордонних справ України

Київ 07:26

Пам’ятаймо, щоб не допустити знову!

07 серпня 2018, 14:47

4-5 серпня п.р. Тимчасово повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський і Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Леся Лозинська,  співробітники Посольства України в РФ і Генконсульства спільно з керівниками дипломатичних установ Республіки Польща, Естонської Республіки, Німеччини, акредитованих в Санкт-Петербурзі, представниками Посольства США в РФ, членами українських громадських організацій Санкт-Петербургу та Республіки Карелія, громадськості  Північно-Західного регіону РФ взяли участь у традиційних Міжнародних днях пам’яті в урочищі Сандармох  (м. Медвєжегорськ, Республіка Карелія).

У цьому урочищі у 1937 - 1938 роках було розстріляно більш ніж 9500 людей 58 національностей, у тому числі українців. Серед них - яскраві представники "Українського відродження" XX сторіччя: письменники Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, Марко Вороний, Валер'ян Поліщук, режисер Лесь Курбас, історики Сергій Грушевський, Олександр Бадан-Яворенко, Володимир Чеховський.

У пам'ять жертв сталінського терору у 1997 році в урочищі Сандармох було відкрито меморіальне кладовище, де у 2005 році за ініціативи Карельського республіканського товариства української культури «Калина» встановлено Козацький Хрест «Убієнним синам України».

Меморіальні знаки в Сандармосі встановлені також у пам'ять  страчених громадян інших національностей - поляків, литовців, естонців, німців, фінів, євреїв, грузин та інших.

До підніжжя пам’ятних монументів покладено квіти з жовто-блакитними стрічками, запалено поминальні свічки в пам’ять про багатомільйонні жертви політичних репресій.

Біля Козацького Хреста лунали заклики не замовчувати трагедію людських доль, пам'ятати трагічні уроки історії та зробити все можливе, аби не допустити їх повторення. Переслідуванням за політичними ознаками, політичним в’язням  не повинно бути місця у сучасному цивілізованому світі.

Останні новини

Навчання іноземних студентів у закладах вищої освіти України | Сьогодні, 05:51

З метою забезпечення якості освіти та безпеки іноземних студентів Міністерством освіти і науки України (МОН) удосконалено процедуру ліцензування освітньої діяльності.

#KyivNotKiev | Вчора, 18:15

Завдяки зусиллям Посольства України в Ірані, аеропорт ім.Імама Хомейні у м.Тегеран почав вірно зазначати англійською мовою назву столиці України на своїх табло. Відтепер місцем призначення пасажирів з Ірану буде Kyiv, а не Kiev

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes