Міністерство закордонних справ України

Коментар Посольства України в Республіці Болгарія у зв’язку із незаконним відвіданням тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим представниками політичних партій та журналістами Болгарії

11 вересня 2018, 16:59

Посольство України в Республіці Болгарія гостро засуджує протизаконне відвідання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим представником партії «Атака» Х.Мариновим та БСП В.Добревою, а також журналістами і суспільними діячами В.Вацевим, В.Христовою, В.Диревою, Х.Георгієвим і Р.Петковим.

Російська окупаційна влада цинічно використовує етнічних болгар Криму, їх історичні зв’язки з Батьківщиною задля здійснення своєї гібридної кампанії, спрямованої на легітимізацію окупаційного статусу півострова. Доказом цього є проведення на території тимчасово окупованого Криму тижня болгарської культури (7-11 вересня), куди незаконно прибула згадана делегація з Республіки Болгарія.

Нагадуємо, що перетин кордону анексованої Російською Федерацією частини території України є порушенням законодавства та загальновизнаних норм міжнародного права. Зокрема, йдеться про порушення Статуту ООН, Резолюцій Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року та «Стан із правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь» A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, Бакинської Декларації та Резолюцій Парламентської Асамблеї ОБСЄ, інших авторитетних міжнародних організацій, які підтримала Республіка Болгарія.

Крім того, відповідно до ст. 10 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», в’їзд іноземців на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом Державної міграційної служби України через відповідні контрольні пункти. У разі порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї особи притягатимуться до відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України (див. також веб-сторінкуМЗС Республіки Болгарія - http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/156/).

Посольство України закликає усіх громадян та представників усіх гілок влади і політичних партій Республіки Болгарія,  утримуватися від відвідання окупованого Криму, а також від контактів з незаконною окупаційною владою півострова.

 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes