Міністерство закордонних справ України

Київ 08:20

Зустріч Президента Світового Конгресу Українців Евгена Чолія з українською громадою м. Алмати

18 вересня 2018, 07:28

18 вересня 2018 року в м. Алмати громади українців Українського культурного центру (УКЦ) м. Алмати та УКЦ « Просвіта Жетису» ім. Т. Шевченка Алматинської області зустрічали Евгена Чолія - Президента Світового Конгресу Українців (СКУ).

Урочиста зустріч відбулася в Національній бібліотеці Республіки Казахстан. У заходах взяли участь представники Асамблеї народу Казахстану (АНК) та місцевої влади - Мансуров Казбек Володимирович, заступник Акіма і Голови АНК м. Алмати, Балгінбаев Назар Албанович , завідувач секретаріату АНК м. Алмати, Аверін Константин Вікторович, депутат Масліхату м.Алмати та член Регіонального союзу НПП, представники української діаспори м. Алмати та області. 

Зустріч відкрив Мансуров Казбек Володимирович, який представив присутнім Високого гостя і надав йому перше слово. У своїй промові Е.Чолій розповів присутнім про діяльність Конгресу Українців у світі міжнародних подій, мережу зв'язків з закордонними українцями, роботу з урядовими та громадськими структурами України тощо. Казбек Володимирович розповів про задачі АНК, її основну діяльність, яка направлена на побудову єдиної нації, створення здорового клімату в багатонаціональному суспільстві Республіки Казахстан.

Володимир Григорук, академік Академії сільськогосподарських наук РК, член УКЦ м. Алмати, розповів як живуть українці в Казахстані.

Любов Лебідь, т.в.о. Голови УКЦ «Просвіта Жетису» ім. Т. Шевченка, вручила Почесному гостеві подарунок від УКЦ – мініатюру Золотої людини - символу м. Алмати.

Ганна Іващенко, вчений, ботанік передала Гостеві подарунки з Сорочинської ярмарки в Україні та чудовий авторський фотоальбом природних ландшафтів (квіткових рослин) Казахстану. 

Наприкінці зустрічі хор «Україна» при УКЦ «Просвіта Жетису» виконав для Гостя українські та казахські пісні.


Евген Чолій, разом з представниками діаспори, взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченкові, який встановлений на однойменній вулиці Тараса Шевченка в м. Алмати.

  

Евген Чолій під час візиту в м. Алмати взяв участь в Панахиді в пам'ять невинно убієнних людей, яка була організована УКЦ м. Алмати та області в рамках міжнародної акції « Запали свічку пам’яті» до 85 річниці пам'яті жертв Великого голоду в Україні (ініціатива СКУ). Панахиду відслужив отець Олег - священик Української греко-католицької церкви в приміщені Католицького храму по вул. Тлендіева м. Алмати.

  

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes