Міністерство закордонних справ України

Київ 17:39

Брест. День кримськотатарського прапора

26 червня, 10:07

26 червня, відзначається День кримськотатарського прапора. З нагоди свята у Консульстві України в Бресті урочисто піднято національний прапор кримськотатарського народу і сьогодні він майорить поруч з Державним прапором України.

Вперше національний кримськотатарський прапор був затверджений Курултаєм кримських татар у 1917 році. Датою для святкування Дня кримськотатарського національного прапора обрано 26 червня – дата відкриття 1-ї сесії II Курултаю кримськотатарського народу, який було скликано 26 червня 1991 року у Сімферополі, після майже 74-річної вимушеної перерви. Під час тієї сесії було ухвалено постанову Курултаю кримськотатарського народу «Про національний прапор та національний гімн кримськотатарського народу». В Україні день шанування прапора відзначається з 2010 року.

Кримськотатарський прапор -  блакитне полотнище із зображенням у лівому верхньому кутку тамги золотистого кольору, що втілює родовий знак династії Гиреїв. Прапор був заснований 1917 року на першому Курултаї (з'їзді) кримських татар. 

 

Останні новини

Брест. Урочисте прийняття з нагоди 28-ої річниці незалежності України | Сьогодні, 15:27

19 вересня Консульством України в Бресті провдено урочисте прийняття з нагоди 28-ої річниці незалежності України, в якому взяли участь представники державних органів влади Бреста і Брестської області, дипломатичного корпусу, культурних, наукових і бізнесових кіл Берестейщини, духовенства,  української громади Берестейщини та Гродненщини.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes