Міністерство закордонних справ України

Київ 11:28

Брест. День кримськотатарського прапора

26 червня, 10:07

26 червня, відзначається День кримськотатарського прапора. З нагоди свята у Консульстві України в Бресті урочисто піднято національний прапор кримськотатарського народу і сьогодні він майорить поруч з Державним прапором України.

Вперше національний кримськотатарський прапор був затверджений Курултаєм кримських татар у 1917 році. Датою для святкування Дня кримськотатарського національного прапора обрано 26 червня – дата відкриття 1-ї сесії II Курултаю кримськотатарського народу, який було скликано 26 червня 1991 року у Сімферополі, після майже 74-річної вимушеної перерви. Під час тієї сесії було ухвалено постанову Курултаю кримськотатарського народу «Про національний прапор та національний гімн кримськотатарського народу». В Україні день шанування прапора відзначається з 2010 року.

Кримськотатарський прапор -  блакитне полотнище із зображенням у лівому верхньому кутку тамги золотистого кольору, що втілює родовий знак династії Гиреїв. Прапор був заснований 1917 року на першому Курултаї (з'їзді) кримських татар. 

 

Останні новини

Сергій Кислиця закликав ЮНЕСКО швидко та належним чином реагувати на виклики сьогодення | Вчора, 19:36

13 листопада на пленарному засіданні 40-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО виступив Глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

Презентація літератури на українську тематику в Дакарі | Вчора, 18:36

13 листопада 2019 р. в Університеті третього віку “UNITRA-S” м. Дакар відбулася презентація літератури на українську тематику.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes