Міністерство закордонних справ України

Київ 18:56

ПРИ ПОСОЛЬСТВІ УКРАЇНИ В ЛАТВІЇ УТВОРЕНО КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ

05 серпня, 12:41

2 серпня 2019 року в Посольстві України відбулась зустріч представників українських діаспорських організацій Латвії та окремих активістів.

У ході зустрічі обговорили питання, пов'язані із забезпеченням взаємодії Посольства з українськими діаспорськими організаціями в ім’я підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, її євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень, а також заходи із засудження Росії як країни-агресора.

Все частіше деякі українські організації Латвії у своїй діяльності практично впроваджують у життя ідеологію країни-агресора Росії. Мовляв, діаспорскі організації «поза політикою», відповідно, вони не повинні порушувати тематику, пов’язану з російською агресією проти України. Таке відповідає ідеології Кремля – звузити діяльність українських діаспорських організації за кордоном виключно до примітивного «шароварного фольклору» та підтримки ідеї «слов’янського братання». Путінські пропагандисти хотіли б, щоб вся діяльність української діаспори зводилася до українського гопака на тлі російської «калінки-малінки».

Тому звертаючись до українців Латвії, Посольство закликає не забувати про споконвічну мету українського народу – самостійно розбудовувати свою державу на своїй території. При цьому, підтримка громадою України в умовах агресії Росії жодним чином не порушує чинне законодавство Латвії, яке не заперечує висловлення своєї громадської позиції на підтримку територіальної цілісності України.

Саме керуючись прагненням сприяти Україні та українцям у досягенні цієї мети, небайдужі до долі України українські діаспорські організації Латвії та окремі активісти об’єдналися у своїй діяльності шляхом створення Координаційної ради при Посольстві України в Латвійській Республіці.

2 серпня 2019 року до Координаційної ради увійшли Товариство підтримки України, Ризький український народний театр, Фонд підтримки постраждалих в Україні, Конгрес українців Латвії, Молодіжне латвійсько-українське товариство "Вектор в Європу", Центр культури "Латвія-Україна", "Український центр молоді та дітей", а також та окремі активісти та волонтери.

Копія заяви Координаційної ради від 02.08.2019 р.

5 серпня 2019 року до Заяви Координаційної ради приєднався Отець Роман Сапужак.

Координаційна рада відкрита до приєднання як організацій, так і активістів в індивідуальному порядку.

 

 

Останні новини

До Чанакаллє на відпочинок прибула група дітей учасників ООС з Тернопільщини | Вчора, 20:33

Організація відпочинку є красномовним прикладом продовлження конкретної співпраці Генконсульства України в Стамбулі, Тернопільської ОДА з турецькими партнерами.

Рекомендації громадянам у зв'язку з підвищеним рівнем забруднення повітря в Малайзії | Вчора, 07:52

В окремих районах м.Куала-Лумпур було зафіксовано небезпечний для здоров'я індекс забруднення повітря продуктами горіння (AQI, Air quality index).

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes