Міністерство закордонних справ України

Київ 17:18

Відновлення пам'яті про українську письменницю Наталену Королеву

15 серпня, 14:33

15 серпня Посол України в Чехії Євген Перебийніс разом з мером міста Мнєлнік Цтірадом Мікешом відкрили пам’ятну таблицю на відреставрованій могилі української письменниці Наталени Королеви та її чоловіка Василя Короліва-Старого.

Певний час в Україні розповсюджувалася неправдива інформація про те, що могила Н.Королеви нібито знищена. Це не відповідає дійсності. За могилою вже багато років доглядає прийомний онук Н.Королеви (син чеського хлопця, усиновленого письменницею) Їржі Тругларж. Проте віднині могилою опікуватиметься і  мерія міста, яка власним коштом відреставрувала могилу та додала на намогильній таблиці  ім’я Наталени Королеви (раніше на таблиці було ім’я лише В.Короліва-Старого).

Є.Перебийніс подякував Ц.Мікешу за підтримку ініціативи Посольства, а також обговорив з ним подальші спільні кроки з увічнення пам’яті Наталени Королеви у Мнєлніку, зокрема, видання книги про неї чеською мовою, яку готує відомий чеський історик та україніст Богдан Зілинський.

Більше інформації за посиланням: https://www.facebook.com/yevhen.perebyinis/posts/564863804049838

Останні новини

Брест. Урочисте прийняття з нагоди 28-ої річниці незалежності України | Сьогодні, 15:27

19 вересня Консульством України в Бресті провдено урочисте прийняття з нагоди 28-ої річниці незалежності України, в якому взяли участь представники державних органів влади Бреста і Брестської області, дипломатичного корпусу, культурних, наукових і бізнесових кіл Берестейщини, духовенства,  української громади Берестейщини та Гродненщини.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes