Міністерство закордонних справ України

Київ 19:19

У Празі проходить виставка художника Олександра Міловзорова 101 композиція

16 серпня, 17:35

У Празі в галереї «Щиґоль» українсько-чеського художника Михайла Щиголя проходить виставка визначного українського художника, кераміста, дизайнера й графіка Олександра Міловзорова «101 композиція». Патронат над виставкою надало Посольство України в Чеській Республіці.

Відкриття виставки, яка триватиме до 15 вересня, відбулося вчора, 15 серпня, за участі автора фотографій та його дружини, мистецтвознавиці Світлани Міловзорової. З привітальним словом на відкритті виступили власник галереї, Михайло Щиголь, Посол України в Чехії Євген Перебийніс та колекціонер Мілош Старий.

«Роботи Міловзорова мають українське серце і душу та попри це вони, як і мистецтво само, є універсальною мовою для будь якого народу. Для Посольства України це велика честь – представляти тут, у Празі, роботи корифея української класичної художньої школи. Художники Михайло Щиголь та Олександр Міловзоров – це до певної міри посли українського мистецтва в світі», – відзначив у своєму слові посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Колекціонер Мілош Старий високо оцінив творчі досягнення українського художника. «Олександр Міловзоров – це справді ренесансний митець. У його доробку можна знайти графіку, живопис, класичну й монументальну пластику, архітектуру, дизайн і декоративно-прикладне мистецтво. Він працює з дуже широкою палітрою матеріалів. Під його безпосереднім впливом сформувалося щонайменше два покоління українських художників.»

Серед численних гостей галереї були також колишній Посол Чехії в Україні Карел Стіндл з дружиною – давні друзі Олександра Міловзорова.

Виставка «101 композиція» представляє абстрактний живопис і графіку Олександра Міловзорова. Інші його роботи можна побачити в численних альбомах та каталогах, які майстер привіз із собою до Чехії.

У планах в Олександра Міловзорова – виставка в Леоні й, можливо, участь у мистецькому симпозіумі в Чехії вже в жовтні цього року.

Останні новини

До Чанакаллє на відпочинок прибула група дітей учасників ООС з Тернопільщини | Вчора, 20:33

Організація відпочинку є красномовним прикладом продовлження конкретної співпраці Генконсульства України в Стамбулі, Тернопільської ОДА з турецькими партнерами.

Рекомендації громадянам у зв'язку з підвищеним рівнем забруднення повітря в Малайзії | Вчора, 07:52

В окремих районах м.Куала-Лумпур було зафіксовано небезпечний для здоров'я індекс забруднення повітря продуктами горіння (AQI, Air quality index).

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes