Міністерство закордонних справ України

У Сеймасі Литовської Республіки відбулось традиційне міжпарламентське засідання «Наша солідарність задля демократії»

19 вересня, 19:29

16 вересня 2019 р., у контексті відзначення Міжнародного дня демократії, у Сеймасі Литовської Республіки відбулось міжпарламентське засідання «Наша солідарність задля демократії».

Організаторами заходу виступили вищий законодавчий орган ЛР та «Форум за парламентську демократію». Зазначений Форум був створений у 2010 році депутатом Сеймаса ЛР Емануелісом Зінгєрісом, який на сьогодні посідає посаду Голови підкомітету з трансатлантичних зв’язків та демократичного розвитку Комітету у закордонних справ литовського парламенту.

На запрошення організаторів, у заході взяли також участь Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський та колишній депутат Верховної Ради України, Міністр закордонних справ України (у 1998-2000, 2005-2007 рр.) Борис Тарасюк.

У рамках заходу на високому експертному міжпарламентському рівні було обговорено низку актуальних питань, пов’язаних з демократичним розвитком на європейському просторі, насамперед, у контексті триваючої російської агресії РФ проти України в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, на частині українського Донбасу та у Чорному і Азовському морях. Учасники засідання окремо розглянули також питання глобальної стратегії Європейського Союзу у рамках заходів з посилення демократичного суспільства та протидії поточним і майбутнім викликам та загрозам, насамперед, у безпековій сфері.

Перед учасниками міжпарламентського засідання, серед яких були також численні представники акредитованого у Литві дипломатичного корпусу, з окремими промовами виступили Спікер Сеймаса Литовської Республіки Вікторас Пранцкєтіс, перший Голова відновлюваного Сеймаса ЛР Вітаутас Ландсбергіс, нинішні та колишні депутати литовського і грузинського парламентів.

У своєму виступі Б.Тарасюк висловив глибоку вдячність литовській стороні за постійну і дієву підтримку та допомогу Україні у протидії триваючій російській агресії, реалізації масштабних структурних реформ, зокрема, у рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та стратегічно важливих комплексних заходів у контексті євроатлантичної інтеграції нашої Держави. Окремо було наголошено на складності і непередбачуваності викликів, що з ними стикається світова демократична спільнота внаслідок агресивної зовнішньої політики Кремля стосовно незалежних, суверенних і демократичних країн Європи, насамперед, України.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes