Міністерство закордонних справ України

Київ 20:50

Сергій Кислиця закликав ЮНЕСКО швидко та належним чином реагувати на виклики сьогодення

13 листопада, 19:36

13 листопада на пленарному засіданні 40-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО виступив Глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

Глава української делегації наголосив на важливості зміцнення ролі держав у сприянні міжнародному миру та висловив підтримку реформам, що здійснюються Генеральним директором О. Азулє в контексті стратегічної трансформації Організації.

С. Кислиця також поінформував, що внаслідок тимчасової окупації Криму Росією на півострові продовжують відбуватися масові та систематичні порушення основних прав і свобод, про що свідчать доповіді Генерального директора про ситуацію в Криму (Україні) у сферах компетенції ЮНЕСКО.

У виступі було також зазначено, що руйнівні дії окупаційної влади серйозно загрожують збереженню культурної спадщини на тимчасово окупованій території, зокрема, Стародавньому місту Херсонесу Таврійському та його Хорі та Ханському палацу в Бахчисараї. Дії під егідою ЮНЕСКО, спрямовані на захист світової культурної спадщини у  тимчасово окупованому Криму блокуються постійною відмовою в доступі до півострова для міжнародних моніторингових механізмів, що є грубим порушенням окупаційною владою міжнародного права та резолюцій, ухвалених  Генеральною Асамблеєю ООН з цього приводу. У цьому контексті Глава української делегації зауважив, що продовження прямого моніторингу ситуації та виконання одинадцяти рішень Виконавчої ради "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)" залишаються першочерговими завданнями для подолання цієї інформаційної блокади.

Крім цього, С. Кислиця із задоволенням відзначив, що гендерна рівність залишається одним із двох глобальних пріоритетів ЮНЕСКО, а Україна разом з ЮНЕСКО дає чіткі сигнали про те, що необхідно гарантувати, щоб жінки та чоловіки, молоді дівчата та хлопці мали рівний доступ до рівних можливостей, вибору, ухвалення рішень та знань як рівноправні громадяни.

Завершуючи виступ, Глава української делегації закликав ЮНЕСКО швидко та належним чином реагувати на виклики сьогодення, які все більше тісно пов'язані з політичними питаннями і часто стають предметом обговорення їх відповідності мандату ЮНЕСКО.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes