Міністерство закордонних справ України

Київ 10:33

Рекомендації громадянам України щодо дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій в зимовий період

12 грудня 2019, 01:13

У зв’язку з наближенням Різдвяних і Новорічних свят та періоду зимових відпусток (вихідних днів), Генеральне консульство України в Едмонтоні звертає увагу громадян України, які перебувають або планують відвідати західні провінції Канади, на специфіку погодних умов зазначеного регіону у зимовий період, а саме, можливість раптового випадання значної кількості снігу, різкого падіння температури (від -30 °C до -40 °C і нижче), що поєднуються з хуртовинами, утворенням заметілей та, як наслідок, ускладненням автомобільного/авіаційного сполучення, виникненням пов’язаних з цим надзвичайних ситуацій в аеропортах та на автошляхах регіону, тощо.

Беручи до уваги зазначене, Генеральне консульство України в Едмонтоні рекомендує громадянам України, які перебувають на території західних провінцій Канади або планують їх відвідати, відстежувати повідомлення місцевих служб про погодну ситуацію в регіоні, можливі штормові попередження, особливо, якщо планується відвідування гірських районів та гірськолижних курортів, враховуючи високу ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних із сходженням снігових лавин. При виникненні надзвичайних ситуацій в аеропортах, на автомагістралях виконувати інструкції рятувальних служб, враховувати можливі зміни у розкладі руху сухопутного та повітряного транспорту, а також бути готовими до екстреної евакуації з небезпечних зон.

У разі планування проведення відпустки (вихідних) за межами своїх домівок, зокрема на гірськолижних курортах чи інших локаціях рекреаційного/відпочинкового характеру, просимо ретельно підходити до вивчення обстановки в аеропортах та на автошляхах регіону, зважати на погодні умови, що складаються у місці призначення на період відпустки/вихідних та, по можливості, уникати подорожей при несприятливих погодних умовах.

Звертаємо увагу, що згідно з законодавством України (закони України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", "Про туризм") громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані задля гарантування відшкодування їм витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації на території західної Канади, що загрожують їх життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до Генерального консульства України в Едмонтоні за номерами телефонів: +1(780)425-3217 у робочі години або за телефоном  цілодобової «гарячої лінії» +1(587) 930-2290; - електронна пошта: gc_cae@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 044 238 16 57, електронна пошта: cons_or@mfa.gov.ua.

Для отримання інформації про події, які можуть вплинути на стан безпеки у районі розташування, радимо зареєструватися перед поїздкою у системі Добровільної Реєстрації Українських Громадян – ДРУГ (friend.mfa.gov.ua).

Останні новини

Звернення Президента з нагоди Дня соборності України | Сьогодні, 10:16

Дорогі українці! Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань.

22 січня – День Соборності України | Сьогодні, 10:14

Це свято відзначається щороку у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes