Міністерство закордонних справ України

Київ 16:31

Заява МЗС щодо незаконних засуджень та затримань кримських татар в тимчасово окупованому Криму

18 квітня, 12:30

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням російського окупаційного «суду» у м. Сімферополь про засудження громадян України Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи та Казима Аметова до 3 років, а Асана Чапуха до 3,5 років позбавлення волі умовно за сфабрикованими звинуваченням у вимаганні коштів.

Наші співгромадяни були затримані російськими силовиками у листопаді 2017 року за начебто «вимагання грошей» у громадянина Туреччини, які останній викрав у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Дії російських силовиків під час обшуку та затримання призвели до смерті самої Веджіє Кашка.

Сфабрикована «справа Веджіє Кашка» стала одним із символів ганьби російського окупаційного «правосуддя».

Незважаючи на те, що усі затримані, люди похилого віку, мали серйозні проблеми зі здоров’ям, вони тривалий час не отримували адекватної медичної допомоги. Це призвело до того, що Бекір Дегерменжи за декілька тижнів після арешту три дні знаходився в комі. Асан Чапух під час перебування під вартою переніс мікроінсульт.

МЗС також засуджує нові каральні акції російських окупантів під приводом розслідування т.зв. «справи Хізб-ут-Тахрір». Так, 17 квітня 2019 року на КПВВ «Каланчак» було затримано кримськотатарського активіста Раіма Айвазова. Ми вимагаємо негайного звільнення Р.Айвазова та інших кримських татар, які знаходяться у російських в’язницях на підставі сфабрикованої справи «Хізб-ут-Тахрір».

Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, забезпечити повне дотримання зобов’язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права, виконати Резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення де-окупації АР Крим та м.Севастополя.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes