Міністерство закордонних справ України

Київ 09:23

Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо російських провокацій на українсько-російському кордоні (укр./ рос.)

09 травня 2014, 15:27

В Україні відзначають активізацію провокаційних дій з боку Російської Федерації на українсько-російському державному кордоні.

Так, 7 травня на прикордонному пункті пропуску «Ізварине», за підтримки контрольованих Росією озброєних бойовиків з українського боку кордону, відбувся несанкціонований прорив на територію України броньованого автомобіля «Тигр», нібито «подарованого» луганським терористам депутатом Держдуми РФ В.Жириновським.

Крім того, впродовж останнього часу на українсько-російському кордоні почастішали випадки блокування прикордонних підрозділів, нападів на прикордонні наряди, перешкоджання виконанню прикордонниками їхніх функцій, було зафіксовано непоодинокі спроби, в тому числі з боку громадян Росії, незаконного переміщення через кордон зброї, екстремістської літератури, сепаратистської символіки.

Цілком очевидно, що ці добре сплановані провокації не можуть здійснюватись без відома російської влади, а в деяких випадках є всі підстави стверджувати, що такі дії нею безпосередньо організовуються і координуються.

Вимагаємо від російської сторони припинити провокувати загострення ситуації на українсько-російському кордоні, вжити реальних кроків з метою недопущення проникнення з Росії на територію України різного роду екстремістів, терористів та диверсантів. 

***

Комментарий Департамента информационной политики МИД Украины в связи с российскими провокациями на украинско-российской границе

7 мая на пограничном пункте пропуска «Изварино», при поддержке контролируемых Россией вооруженных боевиков с украинской стороны границы, произошел несанкционированный прорыв на территорию Украины бронированного автомобиля «Тигр», якобы «подаренного» луганским террористам депутатом Госдумы РФ В.Жириновским.

Кроме того, в последнее время на украинско-российской границе участились случаи блокирования пограничных подразделений, нападений на пограничные наряды, препятствование выполнению пограничниками их функций, были зафиксированы неединичные попытки, в том числе со стороны граждан России, незаконного перемещения через границу оружия, экстремистской литературы, сепаратистской символики.

Совершенно очевидно, что эти хорошо спланированные провокации не могут осуществляться без ведома российских властей, а в некоторых случаях есть все основания утверждать, что эти действия ею непосредственно организуются и координируются .

Требуем от российской стороны прекратить провоцировать обострение ситуации на украинско-российской границе, принять реальные шаги с целью недопущения проникновения со стороны России на территорию Украины разного рода экстремистов, террористов и диверсантов.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes