Міністерство закордонних справ України

Київ 08:29

Щодо дій МЗС України із звільнення кінорежисера Олега Сенцова та інших громадян України

30 травня 2014, 18:13

У рамках консульського супроводження справи Олега Сенцова та інших громадян України, затриманих співробітниками ФСБ РФ 11 травня 2014 року у м.Сімферополь (АР Крим), МЗС України невідкладно надіслало до МЗС РФ ноту з вимогою щодо негайного звільнення вказаних громадян України.

Українська сторона вважає підозри щодо нібито їх участі у підготовці терористичного акту абсурдними, безпідставними та юридично необґрунтованими.

Крім того, відповідно до положень Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією, Посольство України в Москві офіційно звернулося із запитами щодо організації невідкладної зустрічі консульської посадової особи Посольства із затриманими громадянами України.

26 травня на звернення української сторони МЗС РФ офіційно повідомило, що О.Сенцов та двоє інших громадян України були затримані у якості підозрюваних у скоєнні злочинів, пов’язаних із терористичною діяльністю.

Сьогодні, 30 травня, Тимчасовий повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський під час окремої зустрічі в МЗС РФ повторно звернувся до російської сторони з вимогою невідкладно надати можливість консульській посадовій особі Посольства України відвідати затриманих громадян у місці їх утримання (Лефортово, м.Москва).

Справа О.Сенцова та інших громадян України, затриманих в АР Крим 11 травня ц.р., перебуває на особливому контролі МЗС та Посольства України в РФ. Дипломати вживають всебічні заходи щодо забезпечення захисту прав та інтересів затриманих українців, у т.ч. у тісній взаємодії з їхніми адвокатами.

 

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes