Міністерство закордонних справ України

Київ 13:12

Коментар Заступника Міністра – керівника апарату Андрія Олефірова стосовно публікацій у ЗМІ щодо зменшення фінансування МЗС України

03 квітня 2013, 12:20

У 2013 році справді відбулося зменшення фінансування Міністерства закордонних справ України, у порівнянні з попереднім роком. При цьому, варто відзначити, що в умовах світової фінансово-економічної кризи, заходи жорсткої економії на сьогодні змушені вживати практично всі держави світу, в т.ч. країни ЄС.

У такій ситуації, на наше переконання, першочерговим завданням МЗС України є оптимізація видатків зовнішньополітичного відомства з одночасним спрямуванням фінансування на найбільш пріоритетні напрямки зовнішньої політики, визначені керівництвом держави.

Усі заходи економії коштів, які вживає і вживатиме МЗС України у цьому зв’язку, відбуваються в повній відповідності до законодавства України, зокрема Закону України «Про дипломатичну службу», Закону України «Про відпустки», Бюджетного кодексу.

Протягом першого кварталу 2013 року МЗС України було повністю забезпечено оплату праці як у Центральному апараті Міністерства, так і в закордонних дипломатичних установах, а також фінансування оренди службових та житлових приміщень, комунальних витрат.

На сьогодні в жодному разі мова не йде про кадрові скорочення в закордонних дипломатичних установах, натомість відбувається оптимізація нашої роботи на всіх напрямках.

Дипломатична служба України за понад двадцять років незалежності, працюючи в різних умовах, довела свою спроможність відстоювати інтереси держави на міжнародній арені. Ми продовжуємо робити це і в нинішньому році, що красномовно засвідчують результати діяльності МЗС у першому кварталі, який відзначався високою інтенсивністю зовнішньополітичної активності на всіх напрямках. У цьому зв’язку слід, насамперед, відзначити проведення 16-го Саміту Україна-ЄС, реалізацію низки важливих ініціатив у рамках головування України в ОБСЄ.

Переконаний, що всі завдання, поставлені перед МЗС України керівництвом держави, будуть виконані на найвищому рівні. Водночас, усвідомлюючи необхідність покращення фінансової ситуації, Міністерством були визначені чіткі потреби щодо посилення фінансування окремих напрямків нашої роботи, про що Міністром доповідалося Голові Уряду України. За результатами Прем’єр-міністром дано відповідні доручення щодо врахування цих потреб під час внесення змін до Державного бюджету України на 2013 рік.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes