Міністерство закордонних справ України

Київ 03:49

Заява МЗС України у зв'язку з ситуацією з незаконно утримуваними в РФ громадянами України

28 грудня 2014, 09:11

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти судових рішень судів Російської Федерації від 25 та 26 грудня 2014 року, якими було продовжено терміни тримання під вартою на території Російської Федерації незаконно утримуваних громадян України О.Сенцова, О.Чірнія, О.Кольченка, а Г.Афанасьєва засуджено до 7 років позбавлення волі. 

Українська сторона вкотре наголошує на неприпустимості та протиправності насильницького утримування громадян України, затриманих у травні 2014 року окупаційною владою в АР Крим під надуманим приводом нібито терористичної діяльності, та вимагає їхнього негайного звільнення.

Ми категорично відхиляємо аргументацію російської сторони щодо автоматичного набуття зазначеними громадянами України громадянства Російської Федерації у зв’язку з її юридичною нікчемністю та надуманістю. Нагадуємо, що примусове автоматичне надання російського громадянства мешканцям АР Крим є грубим порушенням їхніх прав і основних свобод, а також норм і принципів міжнародного гуманітарного права та зобов’язань Російської Федерації як держави-окупанта, які випливають зі статті 45 Гаазької Конвенції 1907 року та статті 47 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року. 

Безпідставність звинувачень та незаконність перебування під вартою є яскравим доказом того, що О.Сенцов, О.Чірній, О.Кольченко та Г.Афанасьєв, як і народний депутат України Н.Савченко, а також інші громадяни України, що нині проти власної волі утримуються на території Російської Федерації, стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України.

Закликаємо все міжнародне співтовариство засудити такий демонстративний злочин проти основоположних прав людини та підтримати Україну в її прагненні захистити своїх громадян. 

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes