Міністерство закордонних справ України

Київ 05:27

Заява Міністерства закордонних справ України щодо реакції Міжнародного Суду ООН на звернення України щодо тлумачення Наказу про застосування тимчасових заходів

19 липня 2018, 18:54

Сьогодні Міжнародний Суд ООН поінформував Агента України – Заступника Міністра закордонних справ з європейської інтеграції Олену Зеркаль про свою позицію щодо виконання Російською Федерацією Наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів у справі щодо Застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Росії).

Цим Наказом Суд зобов’язав Російську Федерацію «утримуватися від обмежень на права кримськотатарського народу зберігати свої представницькі інституції, включаючи Меджліс».

Російська Федерація порушила цей дуже чіткий Наказ і так і не зняла свою заборону діяльності Меджлісу, яку вперше було введено в квітні 2016 року. В своїх листах до Сторін Суд підтвердив обов’язковість виконання цього Наказу та зобов’язав Російську Федерацію до 18 січня 2019 року поінформувати щодо конкретно вжитих кроків, спрямованих на виконання цього Наказу.

Тривале ігнорування Російською Федерацією наказів Міжнародного Суду є неприйнятним.

Україна закликає Російську Федерацію виконати свої міжнародні зобов’язання шляхом безумовного скасування заборони діяльності Меджлісу, як це передбачено текстом Наказу Міжнародного Суду ООН у 2017 році, що було підтверджено сьогодні.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes