Міністерство закордонних справ України

Київ 13:01

Заява Міністерства закордонних справ щодо юрисдикційної стадії справи Україна проти Російської Федерації в Міжнародному Суді ООН

27 вересня 2018, 16:08

12 вересня 2018 року Російська Федерація передала на розгляд МС ООН свої попередні зауваження, які стосуються відсутності в Суду юрисдикції для розгляду справи.

Нагадаємо, що 16 січня 2017 року Україна розпочала справу в  Міжнародному Суді ООН проти Російської Федерації у зв’язку з її численними та систематичними порушеннями Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

12 червня цього року нами подано Меморандум України, який описує і доводить всі порушення конвенцій з боку Російської Федерації.

Російська Федерація скористалася своїм правом, наданим Статутом ООН та Регламентом МС ООН, та передала на розгляд Суду свої попередні зауваження. Водночас, у Міністерстві закордонних справ переконані, що Суд відхилить ці зауваження та прийме рішення щодо наявності юрисдикції розглядати справу України.

Згідно з наказом Суду, Україна має подати на розгляд МС ООН свою письмову позицію щодо попередніх зауважень Російської Федерації у строк до 14 січня 2018 року. Після чого Суд проведе усні слухання з цього приводу та винесе своє рішення.

Позиція України у справі проти Російської Федерації щодо тлумачення і застосування Міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та ліквідації усіх форм расової дискримінації є переконливою та підкріпленою належними доказами. 

Міністерство закордонних справ впевнене також і в своїй перемозі на наступній стадії розгляду – по суті. Російська Федерація буде притягнута до відповідальності за порушення норм міжнародного права.

Останні заяви та коментарі

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes