Міністерство закордонних справ України

Відбулася зустріч Міністра закордонних справ Леоніда Кожари і Першого заступника Голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка з послами США та ЄС

17 січня 2014, 11:49

17 січня 2014 року в Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари та Першого заступника Голови Верховної Ради України Ігоря Калєтніка з Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та Главою Представництва ЄС в Україні, послом Яном Томбінські.

З огляду на підвищений інтерес міжнародних партнерів до подій внутрішнього життя України, головну увагу у ході зустрічі було приділено інформуванню іноземних послів щодо законодавчої діяльності Верховної Ради України, зокрема, ухвалення 16 січня 2014 року низки важливих для належного забезпечення життєдіяльності нашої держави законодавчих актів.

Міністр закордонних справ України Л.О.Кожара висловив занепокоєння української сторони у зв’язку з коментарями офіційних осіб окремих іноземних держав і міжнародних інституцій щодо роботи Верховної Ради України, які розглядаються в Києві як втручання у внутрішні справи нашої держави. 

Глава зовнішньополітичного відомства України закликав іноземних дипломатів бути максимально об’єктивними та виваженими в оцінках внутрішніх процесів у нашій державі, а також уникати однобічних заяв і коментарів, які не відображають реальний стан справ.

У цьому контексті, під час зустрічі українською стороною було приділено окрему увагу фактам порушень законодавства з боку опозиційних сил, зокрема, блокуванню адміністративних будівель і перешкоджанню роботі вищого законодавчого органу України.   

Л.О.Кожара наголосив, що ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 року закони спрямовані на імплементацію в українському законодавстві низки норм, які вже існують в законодавстві більшості європейських держав, та відповідають загальновизнаним демократичним стандартам і міжнародним практикам.

Перший заступник Голови Верховної Ради України І.Г.Калєтнік поінформував послів Дж.Пайєтта та Я.Томбінські про зміст законів, ухвалених в останній день роботи Третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

І.Г.Калєтнік також детально роз’яснив процедуру прийняття законодавчих актів, підкресливши, що голосування 16 січня 2014 року відбувалося відповідно до чинного законодавства, зокрема ст. 37 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».

Перший заступник Голови Верховної Ради України наголосив, що керівництво парламенту наполегливо обстоювало необхідність обговорення проекту бюджету. Водночас, у зв’язку з відмовою опозиції від такого обговорення, відповідний законопроект був одразу поставлений на голосування.

Підкреслювалося, що засідання Верховної Ради України розпочалося у пленарній залі з використанням електронної системи підрахунку голосів, зокрема під час ухвалення законопроекту про бюджет. У той же час, через неможливість дальшого використання такої форми підрахунку голосів у зв’язку з діями опозиції, відповідно до регламенту Верховної Ради України, голосування здійснювалося шляхом підняття рук.

Під час зустрічі в МЗС України було підтверджено налаштованість Верховної Ради України продовжити роботу з ухвалення законодавчих актів, спрямованих на забезпечення нагальних потреб розвитку держави та підтримку її євроінтеграційного курсу.

Останні новини

Заява делегації України в ОБСЄ щодо триваючої російської агресії проти України та незаконної окупації Криму (мовою оригіналу) | 17 жовтня, 19:45

Виголошена делегацією України на 1244-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 17 жовтня 2019 року.

Заява делегації України в ОБСЄ у відповідь на звіт Директора БДІПЛ І.С.Гісладоттір (мовою оригіналу) | 17 жовтня, 14:50

Виголошена Постійним представником України при міжнародних організаціях у Відні Євгенієм Цимбалюком на 1244-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 17 жовтня 2019 року.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes