Міністерство закордонних справ України

Київ 05:25

У братиславській книгарні „Panta Rhei” відбуалася презентація роману „Кагарлик” сучасного українського автора Олега Шинкаренка

24 липня 2014, 11:03

23 липня ц.р.  у книгарні „Panta Rhei” в центрі Братислави відбулася презентація роману сучасного українського письменника  О.Шинкаренка „Кагарлик”

        У зустрічі з письменником взяли участь співробітники Посольства України в СР та їх сімʼї, представники української громади, українські студенти, які навчаються у словацьких ВНЗ,  представники місцевих громадських організацій (зокрема, був присутній директор Словацького інституту суспільних питань – IVO - Г.Месежніков), а також творчої інтелігенції СР, усі ті, кому є небайдужою доля України у ці складні для неї часи. 

         На презентації письменник О. Шинкаренко розповів гостям про зміст свого роману „Кагарлик”, який, за жанром, є сатиричною антиутопією, що зображує життя в Україні через сто років:

         „Відбулася російська окупація, внаслідок якої наша країна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення суперкомпʼютерів для російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це памʼять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час”.

        Твір письменника змушує читача вдатися до глибоких роздумів про сучасність і сьогодення людства, змушує активізувати громадянську позицію не тільки патріотів, але й усіх, кому дорогі отримані великою ціною відвойовані у темних сил цінності демократичного суспільства.

          Після жвавого обговорення твору гості подякували автору за розповідь про роман та його творчий доробок, побажали письменнику нових успіхів і звершень на творчій ниві.

                                                                                        

Останні новини

Робочий візит Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана до Словаччини | 17 квітня, 13:35

16 квітня ц.р. в Словаччині з робочим візитом перебував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зустріч Посла України в СР Юрія Мушки з представниками «Української академії лідерства» | 11 квітня, 14:02

11 квітня Посол України в СР Юрій Мушка зустрівся з українською молоддю, представниками «Української академії лідерства».

Участь Посла України в СР Юрія Мушки в урочистій церемонії покладання вінків до пам’ятника радянським воїнам | 04 квітня, 16:45

4 квітня ц.р. Посол України в СР Юрій Мушка взяв участь в урочистій церемонії покладання вінків до пам’ятника радянським воїнам з нагоди 74-річниці визволення Братислави.

У Братиславі проведено міжнародну конференцію «Україна. Довгий шлях до свободи» | 28 березня, 08:05

27 березня 2019 року громадською спілкою «Українсько-Словацька Ініціатива «УСІ разом!» за сприяння Посольства України в СР проведено міжнародну конференцію «Україна. Довгий шлях до свободи». Захід приурочено до 5-х роковин окупації Росією Криму та гібридній війні РФ проти України.

Робочий візит в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольги Трофімцевої до Словацької Республіки | 26 березня, 11:03

25-26 березня ц.р. в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева здійснила робочий візит до Словацької Республіки, під час якого було проведено зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром сільського господарства СР Габріелою Матечною.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes