Міністерство закордонних справ України

Київ 06:07

Виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти

10 вересня 2014, 18:14

З 10 по 20 вересня 2014 року в Культурно-інформаційному центрі Посольства України проходила виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти, з  нагоди 90 – річчя з дня його народження. Вернісаж  відкрився показом документального фільму про майстра «Темістокль Вірста. Потік свідомості», який зняли кінематографісти  української телерадіокомпанії Глас.

Ініціатива проведення виставок на півдні Франції і в Культурно-інформаційному центрі, а також зйомки фільму належить Валентині Дяковській, голові Чернівецького відділення українського фонду культури.

Під час відкриття з промовою виступила його дружина, Орися Вірста, передаючи слова подяки всім присутнім від свого чоловіка, який через стан здоров’я не зміг приїхати до Парижу.

Персональні художні виставки Вірсти проходили в Парижі, Копенгагені, Брюсселі, Детройті, Монреалі, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, а також в Україні. Картини Вірсти демонструють високі технічні можливості, багату мистецьку палітру, метафоризм мислення і постійні пошуки в галузі форми. Багато своїх творів Т.Вірста подарував музеям України.

Темістокль Вірста активно допомагає молодим українським художникам, запрошуючи їх до свого будинку на Лазурному березі Франції, де юні таланти живуть і пишуть картини, а ще він матеріально підтримує Вижницьку мистецьку школу.

Останні новини

Made in Ukraine на бієннале високого ремесла і дизайну Révélations в Парижі (23-26 травня). | 14 травня, 13:26

Цьогоріч в рамках програми культурної дипломатії від МЗС шість митців вперше представлятимуть Україну у Гран-Пале (Grand-Palais). Це  один із найбільших і найпрестижніших виставкових просторів Франції, де щороку проходять визначні міжнародні ярмарки сучасного мистецтва і фотографії, як-от FIAC і Paris Photo.

У рамках відзначення 74-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дня Пам’яті і примирення, Посольство вшанувало память українців, загиблих на території Франції під час Другої світової війни. | 14 травня, 12:32

7 травня Посол України Олег Шамшур, дипломати Посольства, спільно з українськими громадськими організаціями Франції взяли участь у церемонії вшанування пам'яті загиблих українців на цвинтарі м.Нуає Сен-Мартен (Noyers Saint-Martin (Oise).

23 травня 2019 року на Тернопільщині у мальовничому Збаразькому замку відбудеться Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина INVEST - 2019». | 23 квітня, 13:57

Форум є унікальним майданчиком для спілкування представників органів влади, бізнес-структур області та іноземних інвесторів.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes