Міністерство закордонних справ України

Київ 17:57

Виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти

10 вересня 2014, 18:14

З 10 по 20 вересня 2014 року в Культурно-інформаційному центрі Посольства України проходила виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти, з  нагоди 90 – річчя з дня його народження. Вернісаж  відкрився показом документального фільму про майстра «Темістокль Вірста. Потік свідомості», який зняли кінематографісти  української телерадіокомпанії Глас.

Ініціатива проведення виставок на півдні Франції і в Культурно-інформаційному центрі, а також зйомки фільму належить Валентині Дяковській, голові Чернівецького відділення українського фонду культури.

Під час відкриття з промовою виступила його дружина, Орися Вірста, передаючи слова подяки всім присутнім від свого чоловіка, який через стан здоров’я не зміг приїхати до Парижу.

Персональні художні виставки Вірсти проходили в Парижі, Копенгагені, Брюсселі, Детройті, Монреалі, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, а також в Україні. Картини Вірсти демонструють високі технічні можливості, багату мистецьку палітру, метафоризм мислення і постійні пошуки в галузі форми. Багато своїх творів Т.Вірста подарував музеям України.

Темістокль Вірста активно допомагає молодим українським художникам, запрошуючи їх до свого будинку на Лазурному березі Франції, де юні таланти живуть і пишуть картини, а ще він матеріально підтримує Вижницьку мистецьку школу.

Останні новини

Офіційне видання Фонду державного майна України «Відомості приватизації» розмістило актуалізовану інформацію про продаж малих і середніх підприємств, що підлягають приватизації. | 14 березня, 14:23

Особи, зацікавлені у приватизації українських компаній, можуть знайти всю необхідну інформацію в електронній версії зазначеного видання, розміщеного на офіційному сайті Фонду державного майна - http://www.spfu.gov.ua /en/documents/docs-list/press-publications-newspaper.html.

Україна та Франція єдині у своєму прагненні розвивати взаємовигідне всебічне двостороннє співробітництво | 31 жовтня 2018, 17:29

Про це відзначали під час переговорів 30 жовтня 2018 року у Києві Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та Державний секретар МЗС Французької Республіки Жан-Батіст Лемуан, який перебував у Києві як співголова французької частини змішаної Українсько-французької міжурядової комісії з економічного співробітництва

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes