Міністерство закордонних справ України

Київ 21:10

Виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти

10 вересня 2014, 18:14

З 10 по 20 вересня 2014 року в Культурно-інформаційному центрі Посольства України проходила виставка французького художника українського походження Темістокля Вірсти, з  нагоди 90 – річчя з дня його народження. Вернісаж  відкрився показом документального фільму про майстра «Темістокль Вірста. Потік свідомості», який зняли кінематографісти  української телерадіокомпанії Глас.

Ініціатива проведення виставок на півдні Франції і в Культурно-інформаційному центрі, а також зйомки фільму належить Валентині Дяковській, голові Чернівецького відділення українського фонду культури.

Під час відкриття з промовою виступила його дружина, Орися Вірста, передаючи слова подяки всім присутнім від свого чоловіка, який через стан здоров’я не зміг приїхати до Парижу.

Персональні художні виставки Вірсти проходили в Парижі, Копенгагені, Брюсселі, Детройті, Монреалі, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго, а також в Україні. Картини Вірсти демонструють високі технічні можливості, багату мистецьку палітру, метафоризм мислення і постійні пошуки в галузі форми. Багато своїх творів Т.Вірста подарував музеям України.

Темістокль Вірста активно допомагає молодим українським художникам, запрошуючи їх до свого будинку на Лазурному березі Франції, де юні таланти живуть і пишуть картини, а ще він матеріально підтримує Вижницьку мистецьку школу.

Останні новини

Спільна заява за підсумками 21-го Саміту Україна-ЄС, м.Київ, 8 липня 2019 року | 17 липня, 17:07

Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської Ради Дональд Туск та Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер зустрілися сьогодні у м. Києві для проведення 21-го Саміту Україна – ЄС та виступили з такою заявою:

Запрошуємо до Національного фармацевтичного університету! | 28 червня, 02:38

https://drive.google.com/file/d/1Tm4nnKNDwPXw8-KSpF1v6qOnnL5L7qMA/view

Запрошуємо на навчання до Сумського державного університету! | 28 червня, 02:32

https://www.youtube.com/watch?v=rgVVqEywNoE&feature=youtu.be

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes