Міністерство закордонних справ України

Київ 13:05

Щодо евакуації громадян України з Непалу (станом на 19 травня)

19 травня 2015, 16:25

Станом на 19 травня все ще відсутній зв'язок із 7 громадянами України, які можуть перебувати на території Непалу. 

Це: Самушкін Антон, Сигань Марьяна, Осиновський Євген, Левінець Валерій, Носач Людмила, Є.Рауцька, Суліменко Ольга.

* * *

Станом на 14.00 год. 14 травня все ще відсутній зв'язок із 8 громадянами України, які можуть перебувати на території Непалу. 

* * *

Станом на 10.00 год. 13 травня все ще відсутній зв'язок із 10 громадянами України, які можуть перебувати на території Непалу. 

* * *

Станом на 21.00 год. 8 травня все ще відсутній зв'язок із 15 громадянами України, які можуть перебувати на території Непалу. 

* * *

Станом на 16:00 8 травня ц.р., все ще відсутній зв'язок з 38 громадянами України, які можуть перебувати на території Непалу. Даних про загиблих українців не отримано. Консул України в Індії продовжує перебувати в Катманду.

Тим часом успішно переніс операцію громадянин України, якого через тяжку травму ноги не було евакуйовано літаком Іл-76 разом з іншими нашими співвітчизниками.

Посольство України в Індії займається питанням його повернення на Батьківщину.

* * *

7 травня. Вночі в аеропорту "Бориспіль" приземлився літак Іл-76 з евакуйованами з Непалу громадянами України та декількох іноземних держав.

Консульська служба продовжує працювати у Непалі з метою пошуку громадян України. Кожному громадянину, який звернеться, буде надано консульську допомогу.

Ми дякуємо кожному консулу за самовіддану роботу – Ярославу Белову, Андрію Сибізі, Миколі Собку, Роману Горяйнову, Максиму Немирі, Євгену Ігнатовському, Євгену Міцкевичу, усій команді Центру оперативного реагування МЗС України.

* * *
Літак Іл-76 з евакуйованими громадянами України та громадянами декількох іноземних держав приземлився в аеропорту м.Баку. 

Силами Посольства України в Азербайджані, МНС Азербайджану та інших відповідних служб цієї країни забезпечено транспортування, поселення в готель та харчування людей.

Виліт літака в Київ заплановано на 23.00 за київським часом.

* * *
Літак ІЛ-76 Міноборони України з евакуйованими громадянами України о 23.25 (Київ) злетів з а/п м.Катманду (Непал) до м.Делі (Індія)

* * *
До аеропорту м.Катманду (Непал) прибув літак Міністерства оборони України IЛ-76, яким буде евакуйовано громадян України.

* * *
Станом на 15.00 у списках на повернення в Україну - 75 громадян України, 11 іноземців - громадяни Грузії, Франції, Польщі та Росії.
Постраждалий громадянин України залишається у лікарні м.Катманду - лікарі не дозволяють наразі його транпортування в Україну.

* * *
Станом на 11.00 год. 5 травня у списках на повернення в Україну - 74 громадянина України та більше 10 іноземців.

Від оперативної групи Департаменту консульської служби МЗС України, які працюють в Катманду, отримано інформацію про постраждалого в результаті землетрусу громадянина України, який має перелом ноги. Постраждалого громадянина з альпіністського табору на Евересті гелікоптером було доставлено до Катманду і розміщено у місцевій лікарні. Після необхідного медичного обстеження буде визначено час та шляхи його повернення в Україну.

 * * *

За сприяння оперативної групи Департаменту консульської служби МЗС, яка знаходиться у Катманду, за рахунок коштів МЗС забезпечено транспортний супровід та харчування громадян України, у готелях розміщено 27 осіб. Ще близько 20 осіб найближчим часом буде переміщено в готелі Катманду. 
Декілька наших громадян протягом доби самостійно повернулися в Україну.
Ті, хто залишаються в Непалі, знаходяться в наметовому таборі на території резиденції Почесного консула України в Катманду. Наші громадяни забезпечені їжею, водою, першим необхідним.
Інформація про загиблих або постраждалих в результаті землетрусу громадян України не надходила.
Зараз у списку на повернення в Україну -- близько 70 громадян України. 
Наразі українські дипломати розглядають всі можливі варіанти евакуації громадян України з Непалу. 
* * *

Станом на 19:00 продовжується формування та уточнення списків на евакуацію з Непалу, до яких на даний час включено близько 100 осіб.

Окрім громадян України літаком ПС ЗСУ з м. Катманду планують вирушити громадяни інших держав. З відповідним проханням про допомогу в евакуації з Непалу через Україну звернулися дипломатичні представництва та окремі громадяни Польщі, Латвії, Франції, Молдови, Швеції, Грузії та Росії.

* * *

Станом на 16:00 02 травня ц.р. дипломатичними каналами отримано дозвіл на здійснення посадки в м. Катманду 03 травня ц.р. о 16:00 для літака ПС ЗСУ, яким планується евакуювати громадян України з Непалу.

Серед громадян України розповсюджується інформація щодо запланованої евакуації та збору з о 14:00 03 травня ц.р. біля приміщення Почесного консульства України в Катманду (Meeting point – Honorary Consulate of Ukraine in Kathmandu (Nepal) +977 9851055720; +977 9851052797;+1 6477254932, address: № 122, Bhagwan Marg, Naxal, Kathmandu).

Для забезпечення поширення цього повідомлення МЗС України звернулося до українських операторів мобільного зв’язку з проханням терміново розповсюдити серед абонентів-резидентів України, які перебувають на території Індії та Непалу, відповідну інформацію.

За попередніми даними до списків на евакуацію внесено 80 громадян України.

* * *

Станом на 12:00 02 травня ц.р. МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 210 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте з 46 співвітчизниками не вдається вийти на зв’язок.

Оперативна група Департаменту консульської служби МЗС України, яка працює у м. Катманду (Непал), продовжує працювати над встановленням зв’язку з громадянами України у зоні стихійного лиха. Наразі стабільний зв’язок підтримується з близько 100 громадянами.

* * *

Станом на 20:00 01 травня ц.р. МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 210 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте з 46 співвітчизниками не вдається вийти на зв’язок. 

Оперативна група Департаменту консульської служби МЗС України, яка працює у м.Катманду (Непал), продовжує працювати над встановленням зв’язку з громадянами України у зоні стихійного лиха. Наразі, стабільний зв’язок підтримується з близько 100 громадянами.

Крім того, триває робота по зосередженню громадян в безпосередній близькості до пункту збору – Почесного консульства України в Катманду. За повідомленням оперативної групи, до 10 громадян повинні прибути сьогодні з віддалених районів Непалу до столиці, Катманду.

Звертаємося до всіх, кому відомо про перебування в Непалі громадян України, про необхідність екстреної допомоги або про інші обставини, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід повідомляти Посольству України в Індії за номером телефону +918826297218, на адресу електронної пошти emb_in@mfa.gov.ua або nepal@mfa.gov.ua; Почесному консульству України в Непалі за тел. +977-1-441-6544+977-1-441-6767, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 (044) 238 16 57.

* * *

Станом на 18:00 01 травня ц.р. МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 210 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте з 46 співвітчизниками не вдається вийти на зв’язок. 

За даними оперативної групи Департаменту консульської служби МЗС України, яка працює у м. Катманду (Непал) продовжується формування евакуаційних списків для повернення в Україну. Наразі, про готовність евакуюватися повідомили близько 100 громадян України. Крім того, з проханням надати сприяння у евакуації до оперативної групи звернулися громадяни Польщі, Росії, Казахстану, Молдови. 

До виконання евакуаційних заходів долучаються також інші дипломатичні і консульські установи України. Зокрема, Генеральним консульством України в Стамбулі було надано необхідну допомогу в тимчасовому розміщенні та переоформленні авіабілетів на іншу дату для повернення на Батьківщину громадянці України, яка прибула з Катманду рейсовим літаком самостійно.

Відповідне сприяння у поверненні в Україну надається Посольством України в РФ – забезпечено проживання трьом нашим співвітчизникам, їм надається допомога у оформленні документів і придбання квитків для повернення на Батьківщину.

* * *

Станом на 15:30 оперативна група Департаменту консульської служби МЗС в Катманду продовжує роботу з метою евакуації громадян України з Непалу.

Загальна кількість громадян України, які на момент землетрусу могли перебувати в країні становить 210 осіб.

На сьогодні з країни виїхало 26 громадян України (9 – самостійно, 12 евакуйовані через Москву, 5 – через Варшаву).

На даний час близько 100 громадян України підтверджують готовність евакуюватися та знаходяться в Катманду (з них 10 осіб доїжджають до столиці).

Кількість бажаючих евакуюватися громадян України зростає.

Водночас, 21 громадянин України повідомив про відмову виїхати з Непалу. Із 46 особами контакт встановити не вдається.

Інформації про загиблих чи постраждалих громадян України не надходило.

МЗС використовує всі можливі шляхи евакуації громадян України з Непалу, із залученням в т.ч. наших партнерів.

* * *
Станом на 14:00 01 травня ц.р. МЗС володіє інформацією про перебування на території Непалу 209 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) українців відсутні, проте з 48 співвітчизниками не вдається вийти на зв’язок.

У м. Катманду (Непал) продовжує роботу оперативна група Департаменту консульської служби МЗС України для надання допомоги у вирішенні питань, пов’язаних з евакуацією громадян України.

* * *
Станом на 13.00 год. 1 травня ц.р. групою наших консулів, які працюють в Непалі, встановлено  контакт зі 103 громадянами України, які знаходяться в Катманду.

Готовність евакуюватися в Україну підтвердили 44 громадянина України, 2 громадян РФ. Також ще близько 20 іноземців звернулись до українських консулів з проханням бути евакуйованими нашими силами.

4 громадян України протягом останьої ночі виїхали з Непалу самостійно. Троє планують відбути самостійно з Катманду сьогодні ввечорі.

МЗС використовує всі можливі шляхи евакуації громадян України з Непалу, із залученням в т.ч. наших партнерів.
Інформація щодо постраждалих або загиблих громадян України не надходила.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes