Міністерство закордонних справ України

Київ 19:54

У ході українсько-білоруських консультацій на рівні керівників консульських служб МЗС обговорено питання взаємних поїздок громадян України та Республіки Білорусь

04 квітня 2016, 18:27

31 березня ц.р. у м.Мінськ у ході українсько-білоруських консультацій з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб МЗС обох держав обговорено питання взаємних поїздок громадян України та Республіки Білорусь у рамках реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян від 12.06.2009 р. (далі - Угода). Участь у переговорах у складі української делегації також взяв Голова Державної міграційної служби України М.Ю.Соколюк.

З огляду на вимоги ІСАО щодо використання для перетину кордону паспортів, які містять машинозчитувальну зону (паспорти громадянина України не містять машинозчитувальної зони) та безпеки таких документів, білоруською стороною запропоновано здійснити перехід поїздок громадян України до Білорусі виключно за закордонними паспортами (громадяни Білорусі в’їжджають в Україну за паспортами громадянина Білорусі, який одночасно є і паспортом для виїзду за кордон).

За наполяганням української сторони досягнуто домовленості щодо перехідного періоду запровадження такого режиму поїздок наших громадян до Білорусі.

Планується, що у міжнародних аеропортах режим в’їзду наших співвітчизників до Білорусі виключно за закордонними паспортами запроваджуватиметься з 01.01.2017 р., у міжнародних і міждержавних пунктах пропуску залізничного та автомобільного транспорту – з 01.04.2017 р., у місцевих пунктах пропуску через державний кордон – з 01.01.2018 р.

При цьому українською стороною запропоновано максимальне спрощення режиму перетину українсько-білоруського державного кордону громадянами України, які проживають у прикордонних регіонах, зокрема шляхом внесення змін у відповідну двосторонню Угоду.

Наступний раунд переговорів з білоруською стороною запропоновано провести у травні ц.р. в м.Київ.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes