Міністерство закордонних справ України

Київ 17:34

НЕЗАКОННА ОКУПАЦІЙНА ВЛАДА В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ ЗАБОРОНИЛА МЕДЖЛІС КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

28 квітня 2016, 17:58

26 квітня так званий "Верховний суд" незаконно окупованої Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь задовольнив позов псевдо «прокурора» про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, визнавши його діяльність екстремістською. Це безпрецедентне репресивне за своєю суттю рішення є черговим кричущим доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв’язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму.

Ототожнення Меджлісу з екстремістською організацією відкриває шлях для  посилення дискримінації кримських татар та усіх інших незгодних з політикою Кремля.

  • Заборона Меджлісу - ключового органу національного самоврядування кримських татар, в основі діяльності якого лежить принцип ненасилля - стало черговим виявом грубого порушення окупаційною владою фундаментальних прав і свобод людини, в тому числі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
  • Це безпрецедентне репресивне рішення стало черговим кричущим доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв’язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму.
  • Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму.
  • Ситуація, що складається, в черговий раз засвідчує нагальну необхідність більш активних дій міжнародного співтовариства для захисту прав людини в окупованому Криму та забезпечення безперешкодного доступу міжнародних правозахисних організацій з метою здійснення моніторингу стану дотримання прав людини.
  • Покласти край системним порушенням фундаментальних прав і свобод людини в окупованому Криму, зупинити репресії і залякування можливо лише, змусивши державу-окупанта припинити агресію проти України та повернутися до безумовного дотримання міжнародного права та власних міжнародно-правових зобов'язань.
  • Переконані, що репресії окупаційної влади не зламають духу кримськотатарського народу, який пережив депортацію, організовану сталінським режимом.
  • Закликаємо міжнародне співтовариство засудити акти переслідувань і терору проти кримськотатарського населення Криму.
  • Закликаємо партнерів України, зокрема ключових гарантів її безпеки згідно з Будапештським меморандумом, до активізації зусиль з метою започаткування міжнародного механізму з питань деокупації Криму.

Заява МЗС України у зв’язку з незаконною забороною окупаційною владою в Автономній Республіці Крим Меджлісу кримськотатарського народу

 

Останні новини

Дільнична виборча комісія з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці № 900073 (Лісабон, Португалія) розпочала свою роботу | 15 березня, 01:58

Повідомляємо, що з 14.03.2019 року в приміщенні Посольства України в Португалії розпочала роботу дільнична виборча комісія (ДВК) з виборів Президента України (31 березня 2019 року) закордонної виборчої дільниці № 900073 (Лісабон, Португальська Республіка).

Форум розвитку туризму Україна-Португалія | 12 березня, 18:36

12 березня 2019 року в м.Лісабон відбувся Форум розвитку туризму Україна-Португалія. Захід організований Посольством України в Португальській Республіці, Торгово-промисловою палатою України та Торговою палатою Португалія-Україна.

“SpeakUkrainian” | 01 березня, 17:37

Раді повідомити, що Міністерство закордонних справ України охоче долучилося до проекту Міністерства інформаційної політики України з презентації просвітницького сайту "SpeakUkrainian" https://speakukraine.net, створений для іноземців, які прагнуть опанувати українську мову. 

Україна й християнські цінності Європи | 28 лютого, 13:41

Вашій увазі пропонуємо статтю Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна «Україна й християнські цінності Європи», опубліковану 28 лютого в онлайн версії на «Обзервадор»

Оголошення! #Вибори 2019 | 27 лютого, 11:35

Шановні громадяни України! У зв'язку з великою кількістю звернень громадян щодо постановки на тимчасовий консульський облік у неробочий день, консульський підрозділ Посольства України в Португальській Республіці додатково працюватиме в суботу, 02 березня 2019 року, з 10 00 до 13 00. Прийом громадян буде здійснюватися виключно з питань постановки на консульський облік та забезпечення участі громадян України, які проживають або тимчасово перебувають в Португальській Республіці, у голосуванні на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes