Міністерство закордонних справ України

Київ 19:50

Заява Міністерства закордонних справ України у зв’язку із винесенням російським судом обвинувального вироку у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха

26 травня 2016, 20:00

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із винесенням Верховним судом Чеченської Республіки чергового ганебного політизованого вироку у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, засудивши їх до 22,5 та 20 років відповідно позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями в участі у бойових діях в м.Грозний у період 1994-1995 рр.

Справа проти наших співвітчизників є апогеєм продовження російською владою політичного переслідування громадян України з активною проукраїнською громадянською позицією в умовах триваючої агресії з боку Російської Федерації проти України.

Російська сторона неприховано демонструвала замовний характер справи – докази сторони захисту та свідчення рідних незаконно ув’язнених українців систематично відхилялися, а щодо Миколи Карпюка та Станіслава Клиха неодноразово застосовувалися у ході слідчих дій тортури та інші заборонені методи дізнання.

Протягом усього часу утримання українців чинилися незаконні перешкоди щодо їх відвідання консульськими посадовими особами України, що є грубим порушенням норм міжнародного права.

Цей вирок є черговим беззаперечним доказом того, що в сучасній Росії відсутнє незалежне правосуддя.

МЗС України вимагає від російської сторони негайного скасування цього протиправного рішення та звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Вимагаємо також звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які є політичними заручниками та жертвами російської агресії проти України.

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes