Міністерство закордонних справ України

Київ 07:46

Коментар МЗС України щодо повітряних атак проти гуманітарного конвою в Сирії

21 вересня 2016, 12:00

МЗС України рішуче засуджує авіаудари та обстріли на північному заході Алеппо 19 вересня, які призвели до невинних жертв серед цивільних осіб і працівників гуманітарної організації, спричинивши також призупинення доставки життєво необхідної гуманітарної допомоги ООН до оточених районів у Сирії. Висловлюємо також співчуття родинам загиблих і сподіваємося на швидке одужання поранених.

Ми вчергове закликаємо всі сторони сирійського конфлікту неухильно дотримуватися взятих на себе зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом та відповідними резолюціями РБ ООН.

В Україні з тривогою спостерігають за останньою хвилею ескалації насильства в Сирії, яке може звести нанівець усі зусилля міжнародної спільноти щодо мирного врегулювання сирійського конфлікту та ставить під загрозу і без цього украй крихкий режим припинення вогню.

Вважаємо абсолютно неприпустимим рішення режиму Б.Асада щодо одностороннього виходу з режиму припинення вогню в Сирії, встановленого
12 вересня. Це є черговим свідченням того, що Президент Б.Асад за прямої підтримки своїх союзників, у першу чергу Російської Федерації, не прагне до переговорів щодо врегулювання конфлікту, а замість того намагається підірвати триваючі зусилля і нав’язати військове рішення.

Закликаємо усі причетні сторони сприяти створенню необхідних передумов для відновлення політичного процесу врегулювання, спрямованого на створення інклюзивної перехідної влади в Сирії, з подальшим ухваленням Конституції та проведенням виборів відповідно до Женевського комюніке 2012 року та резолюції РБ ООН 2254 (2015). 

МЗС в соціальних мережах

     

> Всі акаунти в соцмережах


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 facts on Russian military aggression against Ukraine

 

On Ukraine in English

 

Inform about your experience with Ukrainian consul

 

Let my people go

 

 

Ukraine: Fight for Independence

 

Proof of Fakes